3. 10. 2016

 

VÝSTRAHA ČHMÚ: V noci bude postupovat přes naše území k jihu okluzní fronta. Za ní k nám začne v čerstvém severním až severovýchodním proudění pronikat studený vzduch. V průběhu odpoledních a nočních hodin budou srážky na severovýchodě a severu území přecházet v trvalý déšť. Vydatné srážky jsou očekávány zejména v noci na úterý a v úterý dopoledne v Moravskoslezském kraji a na horách na severu. V uvedené oblasti očekáváme v průměru 20 až 40 mm srážek. Nejvydatnější srážky jsou předpokládány pro návětrné svahy Jeseníků a Beskyd, kde budou při čerstvém severním nárazovém větru orograficky zesilovány. Ojediněle může spadnout kolem 60 mm za 24 hodin a až 90 mm za 48 hodin. V průběhu úterního odpoledne bude déšť přecházet do občasného a jeho intenzita bude slábnout. Ve večerních hodinách začnou srážky na horách od severovýchodu přecházet do deště se sněhem nebo sněžení. Na tocích zasažených vydatnými srážkami lze očekávat vzestupy hladin. Na menších tocích na severu a severovýchodě nelze ojediněle vyloučit krátkodobé dosažení 1. SPA. V průběhu noci na úterý bude docházet k zesilování větru. Ráno a během dne bude foukat čerstvý severní vítr, který bude v horských a zejména hřebenových polohách na horách na severu dosahovat ojediněle nárazů kolem 30 m/s (t.j. 110 km/h). Vítr bude ve večerních hodinách slábnout.

Doporučení ke zmírnění následků vydatných srážek a silného větru:

Na horách omezit vycházení a nevydávat se zejména do lesů a hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby. Při podmáčeném terénu lze očekávat možnost vyvracení stromů. Sledovat vývoj situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas nebo internet ČHMÚ).

 

SOUTĚŽ KTK S Radimem Zátopkem a RMK o knížku Autopohádky:

Otázka: Kolik příběhů knížka nabízí:

  1. 7
  2. 8      
  3. 12    

Odpovědi nám posílejte ve tvaru, vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím

SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz.

Uzávěrka je ve středu 5. října ve 12:00.

 

HBO GO, je služba, kterou bude nově nabízet KTK.  HBO GO je videotéka s nabídkou stovek hodin pořadů z originální produkce HBO a hollywoodských studií. Abyste ji mohli využívat – stačí vám v podstatě jen připojení k internetu.  HBO GO Vám poskytne neomezený přístup k produkci HBO na počítači, mobilu, tabletu, či televizi s připojením na internet. HBO GO nabízí pořady z originální produkce HBO, komedie, dokumenty a speciální záznamy, seriály, filmy a pořady pro děti. Nabídka videotéky je pravidelně obměňována a doplňována o prémiové tituly. Filmy můžete sledovat bez stahování, bez reklam, v češtině nebo v originálním znění s titulky. Můžete sledovat i aktuální vysílání programu HBO. Službu HBO GO si  budete moci objednat jako součást programového balíčku HBO KINO nebo HBO MAXPACK KINO, v budoucnu pak samostatně bez televizních služeb. Další informace ohledně možnosti aktivace HBO GO Vám sdělíme počátkem měsíce října, kdy bude ukončený testovací režim a služba bude k dispozici pro naše zákazníky.

 

Výstava Slovenská Strela je otevřena do 4. září.  V polovině července oslavil železniční motorový vůz M290.0, přezdívaný Slovenská strela, 80. výročí svého uvedení do provozu. Společně s Muzeem Fojtství a díky vstřícnosti Podnikového archivu Tatra Kopřivnice Vám jako malou připomínku této události přinášíme výstavu fotografií, na kterých uvidíte Slovenskou strelu v poněkud netradiční podobě, totiž ve stavu její výroby. Právě v Podnikovém archivu se totiž dochovaly fotografie, které celou stavbu dokumentují a přinášejí tak zajímavý pohled jak do útrob továrny, tak i samotného vlaku, z nějž se stala jedna z výkladních skříní Československých státních drah.

 

Desítky parků nejrůznějších měst České republiky, včetně parku E. Beneše v Kopřivnici, se v prvním říjnovém týdnu promění v galerie. Jako výstavní plocha pro plakáty poslouží stromy. Výstava na stromech s podtitulem Poznej své boty, jak se celorepubliková akce jmenuje, si klade za cíl ukázat široké veřejnosti, co vše se skrývá za zpracováním kůže pro náš trh či výrobu bot. Autorem čtrnácti snímků, které vznikly pro nevládní organizaci NaZemi, je mezinárodně oceňovaný bangladéšský fotograf GMB Akash. Výstava na stromech se koná již druhým rokem při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví 7. října. Loňský ročník se věnoval podmínkám pěstitelů kávy v Guatemale a Mexiku. Příští rok mají pořadatelé z NaZemi v plánu zaměřit výstavu na pracovní podmínky pěstitelů banánů z Panamy a Kostariky. Seznam míst a více informací o akci najdete na www.vystavanastromech.cz. V Kopřivnici akci zajišťují skauti.

 

Zastupitelé města byli na svém posledním zasedání, které se uskutečnilo ve čtvrtek 22. září, seznámeni s výsledky komunitního plánovacího procesu. Ten byl jako každoročně zahájen v květnu letošního roku na Fóru Zdravého města. Problémy, které obyvatelé Kopřivnice každoročně definují jako takzvaných 10 P, byly ověřeny jak celoměstskou anketou, tak sociologickým průzkumem. „Protože výsledky z hlasování na Fóru se v anketě i v průzkumu v některých případech výrazně lišily, bylo pro nás těžké stanovit výsledné pořadí,“ uvedla Lenka Šimečková z odboru rozvoje města, který celý proces tvorby komunitního plánu organizačně zaštiťuje, „Požádali jsme tedy dotčené odbory, aby se vyjádřily ke všem problémům, jež vzešly z Fóra Zdravého města a následně jsme je zapracovali do Plánu zdraví a kvality života pro období let 2016-2017.“ Plán zdraví a kvality života je plán místních obyvatel, který sleduje řadu oblastí rozvoje města. Je sestavován veřejností prostřednictvím formulace problémů a příležitostí na zmíněném Fóru Zdravého města. „K těmto definovaným problémům následně město přijímá konkrétní opatření a možná řešení. V současné době město zahajuje přípravu rozpočtu pro rok 2017 a tento plán je jedním z podkladů, ke kterým budou jeho předkladatelé přihlížet,“ doplnila informaci Lenka Šimečková. V letošním roce se obyvatelé města mohli souběžně s 10 P vyjádřit k problému využití areálu bývalého házenkářského hřiště. Výsledky průzkumu ukázaly, že lidé preferují v této lokalitě areál pro volnočasové aktivity s parkovou úpravou. V současné době radnice připravuje studie možného řešení území, které budou následně veřejně projednány.

V týdnu od 19. do 25. září 2016 proběhly v 53 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly. Zkrátka 132 akcí v nízkoprazích, a to všechno s cílem upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas nebo řešit problémy bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Týden nízkoprahových klubů již podesáté pořádá Česká asociace streetwork a 71 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé republiky. Nízkoprahový klub neboli nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je sociální služba určená dětem a dospívajícím. Kluby vznikají v malých i velkých městech, ve vyloučených lokalitách nebo tam, kde se mládež schází. Jsou prevencí vysedávání na lavičkách, vandalismu na veřejném prostranství, záškoláctví nebo konfliktů se zákonem. Pracovníci nízkoprahových klubů poskytují mladým lidem pomoc v obtížných situacích spojených s dopíváním, experimenty všeho druhu, školní docházkou, rodinným životem a také formou prevence usilují o to, aby mladí lidé obtížné situace zažívali v co nejmenší míře a byli si vědomi potenciálních rizik. Výraz nízkoprahový znamená „dostupný, neodrazující od vstupu“. V kopřivnickém nízkoprahovém klubu Kamarád jsme v úterý na pobočce Horní, kde je otevřeno pouze 1x týdne, zorganizovali pro klienty, ale i pro děti, které nás neznají a rodinné příslušníky, odpoledne her a zábavy. Ve středu v klubu pro starší (13-20let) proběhla soutěž v kreslení a malování grafitti a ve čtvrtek, kdy je klub pro mladší (6-12 let) jsme zorganizovali akci Hledání pokladu Plán zdraví a kvality života, stejně jako výsledky ankety, průzkumu a vyhodnocení plnění plánů z předchozích let je zveřejněn na webu města v sekci Radnice/Projekt Zdravé město/Fórum Zdravého města.

 

Na trati Studénka Veřovice proběhne od 4. 10 do 13. 10. výluka. V tuto dobu bude k dispozici náhradní autobusové doprava. Spoj do Mošnova jede bez omezení.

 

Po 3. 10. 2016 – Pá 7. 10. 2016 – RETRO TÝDEN KNIHOVEN 2016 v MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ KOPŘIVNICE

 

Pondělí 3. října – 18:00 hodin – akademická posluchárna v kulturním domě: Tajemství psychiky. Literární večer s besedou studénecké autorky Jarmily Rýdlové, v němž představí svou stejnojmennou knihu.

 

Úterý 4. října – 9:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00 hodin – dětské oddělení knihovny v kulturním domě: Pískování

Výtvarná dílna pro (nejen) pro děti v dětském oddělení.

 

Středa 5. října – 14:00 až 17:00 hodin – pobočka Sever (ulice Francouzská) – Malovaní balvani

Malování na kameny (nejen) pro děti od 7 let v pobočce knihovny na sídlišti Sever.

 

Čtvrtek 6. října – 18:00 hodin – akademická posluchárna v kulturním domě: Aviou Afrikou aneb Amálkou na Obratník Raka. Cestovatelská beseda s Vojtou Wertichem o cestě na sever černého kontinentu.

 

Čtvrtek 6. a pátek 7. října – 7:30 – 18:00 hodin – dětské oddělení knihovny v kulturním domě: Hračky, knihy a hry rodičů a prarodičů – Retrovýstava v dětském oddělení

 

Středa 5. října 2016 – 19.00 hodin – Kinosál KDK – POUTNÍCI. Poutníci hrají už od roku 1970 a jsou známí svým osobitým přístupem k písním ve stylu bluegrassu a country a také svými vlastními skladbami, které přesáhly rámec těchto stylů a některé z nich u nás, dá se říct, již zlidověly. Letošní rok soubor odehraje s koncertem, který se jmenuje ,,Poutníci.“ Dramaturgie pořadu je postavena na vzpomínkách na některé bývalé významné členy skupiny. Během koncertu se představí také současná sestava a posluchači uslyší též písničky ze všech poutnických nosičů. Těch soubor vydal zatím 14 v podobě LP či CD. Zazní i písně z oblasti americké a české country hudby a kapelní hity jako je Panenka, Telegrafní cesta, Pojďme se napít či Hotel Hillary.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice