30. 9. 2016

 

VÝSTUP NA MOUNT EVEREST 2016. DDM Kopřivnice ve spolupráci s MÚ Kopřivnice a SpSK Kopřivnice zvou všechny milovníky turistiky v sobotu 1. a v neděli 2. října na sjezdovku na Červeném kameni na V. ročník výstupu na Mount Everest.Everest mohou vyšlápnout i třídní kolektivy, sportovní kluby, rodiny s dětmi. Odměnou budou medaile, diplomy, upomínkové předměty. Třídy a kluby získají míče a nejlepší z každé kategorie věcné ceny v hodnotě 10 000 Kč.

 

Město Kopřivnice zve širokou veřejnost na festival Moment, který se uskuteční v sobotu 1. října v parku E. Beneše. Letošní ročník proběhne v duchu sousedské slavnosti. Odpoledne se představí písničkáři, připraven bude také doprovodný program pro děti všeho věku. Vstupné na akci bude dobrovolné, a veškerý výtěžek poputuje LESNÍ ŠKOLCE U POTŮČKU v Závišicích.

 

SWING SE VRACÍ NEBOLI O ŠTĚSTÍ. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny milovníky divadla v pátek 30. září v 19.00 hodin na divadelní představení Swing se vrací neboli o štěstí pražského studia Ypsilon. Swing je muzika, v níž se žije štěstí a která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí – zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem.

 

SENIORSKÉ ODPOLEDNE: POVĚSTI, POVĚDAČKY A JINÉ DŘISTY. Kulturní dům Příbor v sobotu 1. října od 16.00 hodin u příležitosti Mezinárodního dne seniorů pořádá představení pro seniory, ale i širokou veřejnost. Vystoupí štramberské Divadlo Pod věží a CM Pramínky z Kopřivnice.

 

MISTROVSTVÍ ČR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V DISCIPLÍNÁCH TFA. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s HZS Moravskoslezského kraje, Krajským sdružením hasičů MSK a město Štramberk zvou všechny v sobotu 1. října od 9.30 hodin na náměstí ve Štramberku na II. mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA.

Program:

9.30-10.00 – slavnostní zahájení

10.00-15.00 – soutěž v disciplínách TFA

15.30-16.00 – vyhlášení výsledků a slavnostní zakončení

 

MICHAL JE KVÍTKO. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny malé i velké v sobotu 1. října od 15.00 hodin na dětské představení Michala Nesvadby. Michal, bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Mění nejen scénu, ale i sám sebe. Roztančí sál v různých rytmech třeba letní plážové Samby, tančit tak budou nejen děti, ale i květiny! .. pokropte ho vodou a nikdy nezvadne. A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce! Kopretina zpívá, kaktus do všeho mluví, konev má rýmu a umělá kytka z toho má dokonce legraci! Tak se přijďte bavit s Michalem! Vstupné 160 Kč, dítě do 2 let na klíně zdarma.

 

JAVORNICKÝ VÝŠLAP. Klub českých turistů Příbor zve širokou veřejnost a zvláště pak děti v sobotu 1. října od 9.00 hodin na III. ročník Javornického výšlapu. Během cesty na vrchol plnění soutěžních disciplín pro děti, dospělé i pejsky. Start od nádraží Veřovice po žluté značce. Účast na soutěžích zdarma. Pro děti připraveny odměny a slosovatelná tombola.

 

PORNO-FOLKOVÁ NOC ANEB PŘÍBOR S CHUTÍ FOLKU A ROCKU. Restaurace Mexico zve všechny milovníky folkové a rockové hudby v sobotu 1. října od 19.00 hodin na vystopení Mr. Záviše a Quattro Buggy.

 

Běh okolo můstků – 01.10.2016 – Trojanovice – u restaurace Rekovice

 

Český rybářský svaz a místní organizace Frenštát p. R. zve 1. 10. 2016 všechny sportovní rybáře a jejich příznivce na rybářské závody. Soutěžící musí být držitelem platné povolenky k rybolovu na MP vodách. Pro účastníky závodu i širokou veřejnost je připravena bohatá tombola, občerstvení a tradiční smažené ryby.Místo konání: vodní nádrž Tichá, od 7.00. Program: – 6.00-6.45 – prezentace, losování , – 7.00-12.00 – soutěžní lov. Nádrž před závody nově zarybněna. Kontakt: rybari@frenstat.org

 

Dne 1. října 2016 od 8:00 hod. do 18:00 hod. moravskoslezští policisté zopakují inovativní preventivní projekt „Řídím bez opice“, který bude probíhat v areálu Centra bezpečné jízdy Ostrava. Účastníci této preventivní aktivity budou mít možnost vyzkoušet si jízdu (ve vozidle autoškoly nebo ve vlastním vozidle) pod „vlivem“ alkoholu nebo drog. Nápomocny tomu budou dva simulátory tzv. alkobrýle – simulátor vidění opilého řidiče a tzv. drogobrýle – simulátor účinku požití marihuany. Nejprve trasu projedr tzv. „za střízliva“ a následně s uvedenými brýlemi. Účastníci budou muset před každou jízdou dojít k vozidlu, odemknout jej, nastartovat a jízda již bude na jejich osobní odvaze. Po jízdách následuje krátká beseda s dopravními policisty na téma alkohol a drogy za volantem.

 

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice