7. 11. 2014

Zastupitelé složili slib, starostu však zatím nezvolili. Ve čtvrtek 6. listopadu se konalo ustavující zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice. Dvacet přítomných zastupitelů slavnostně složilo zastupitelský slib. Volbu starosty, místostarosty a dalších členů rady však noví zastupitelé odsunuli až na začátek prosince. Dle navrženého programu ustavujícího zasedání mělo po složení zastupitelského slibu následovat hlasování o počtu členů rady a volba radních. Jelikož se doposud nadpoloviční většina zastupitelů nedohodla na tom, kdo posty starosty, místostarostů a ostatních radní obsadí, k hlasování nedošlo. Zastupitelé navržený program neschválili a uložili starostovi svolat další zasedání zastupitelstva na 4. prosince. Do té doby budou pokračovat koaliční jednání. Ta nejsou jednoduchá, neboť říjnové komunální volby v Kopřivnici neměly jednoznačného vítěze. Tři nejsilnější politické subjekty ODS, ANO a ČSSD získaly v jednadvacetičlenném zastupitelstvu shodně čtyři mandáty. Po dvou křeslech obsadili zástupci KDU-ČSL, KSČM a Sdružení nezávislých Kopřivnice, po jednom pak NEZÁVISLÍ, PRO Sport a Zdraví a koalice Piráti a Změna pro Kopřivnici. Dokud nebude zvolena nová rada, vykonávají svou funkci stávající starosta, místostarostové i ostatní radní. Jejich pravomoci nejsou nijak omezeny, nicméně do zvolení nového výkonného orgánu by rada neměla přijímat nová zásadní rozhodnutí. 

 

Ve středu 12. listopadu 2014 přijede do Kopřivnice prezident České republiky Miloš Zeman. Dostojí tak svému slibu z loňské říjnové návštěvy, že se do města automobilů za rok opět vrátí. Prezident nejprve navštíví společnost Tatra Trucks, a poté se setká s občany města. Zhruba půlhodinové setkání se uskuteční před kulturním domem a jeho začátek je naplánován na 13 hodin.

 

 

Den válečných veteránů. V úterý 11. listopadu uplyne přesně 96 let od ukončení 1. světové války. Jako vzpomínku na oběti tohoto i ostatních válečných konfliktů novodobé historie oslaví mnoho zemí na celém světě tzv. Den válečných veteránů. Kopřivnice si tento významný den připomene tradičním pietním setkáním u pomníku padlých. Přijďte také Vy uctít památku padlých i žijících hrdinů, kteří riskovali své životy ve válkách, aby bojovali za svobodu, pravdu a demokracii. Pietní setkání u pomníku padlých před budovou bývalé ZŠ Náměstí se uskuteční v úterý 11. 11. v 11 hodin a všichni jste na něj srdečně zváni.

 

 

V pátek 7. 11. můžete zavítat na koncert „Hudba starých mistrů“, který se uskuteční od 19.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici. Tradiční podzimní koncert pořádá Komorní orchestr Kopřivnice. Na programu jsou skladby Josefa Haydna, Jiřího Antonína Bendy, Antonia Vivaldiho a Edvrda Griega. Jako sólisté se představí Tomáš Socha (violoncello), Dennis Schneiderka (housle) a tentokrát i pozvaní hosté s dechovými nástroji. Orchestr diriguje Petr Lichnovský.

 

 

První kopřivnický galavečer boxu a thaiboxu se bude konat pro širokou veřejnost ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka v sobotu 8. 11. 2014. Začátek je stanoven na 18 hodinu.

 

 

V sobotu 8. listopadu můžete od 16.00 hodina navštívit v kulturním domě ve Štramberku koncert souboru Altai Kai, Hrdelní zpěv.

 

 

Ve dnech 7. a 8. listopadu se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat 18. ročník přehlídky Motýlek. Mezinárodní festival tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí a mládeže se letos ponese ve sportovním duchu, a proto jej doplní řada sportovních aktivit pro účastníky přehlídky, děti z místních sportovních klubů i veřejnost. V rámci pátečního programu proběhne autogramiáda známých sportovců.

 

Sportovní odpoledne 15.30-18.30 hodin – Hala ZŠ E. Zátopka

 • 15.30-16.45 ukázky sportů (florbal, fotbal, gymnastika, házená, hokej, lehká atletika)
 • 16.45-17.00 hudební přestávka
 • 17.00-18.00 soutěže v družstvech
 • 18.00-18.30 volný program pro všechny účastníky (3-4 sportovní stanoviště)

 

Kulturní večer 19.00-22.00 hodin – Velký sál, Kulturní dům Kopřivnice. Moderátor: Roman Pastorek

 

 • Autogramiáda známých sportovců
 • Speciální host: Barbora Černošková, sportovní redaktorka a moderátorka České televize
 • Komediantský příběh – Sportovní doktor
 • Vystoupení tanečnic ZUŠ Zdeňka Buriana a ukázka aerobiku PITIPITI PA
 • Diskotéka DJ Stoupa

 

Sobota 8. listopadu 2014 – Velký sál KDK – SPORTOVNÍ MOTÝLEK 2014

 • od 12.00 hodin – ukázky aplikovaných sportů; možnost vyzkoušet si sporty pro handicapované
 • od 13.30 hodin – uvítací vystoupení sboru ZŠ dr. Milady Horákové
 • od 14.00 hodin – hlavní program ve velkém sále
 • v přestávce – vernisáž fotografií z MOTÝLKA 2014

 

Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit a strávit s nimi pěkné odpoledne, jsou srdečně zváni! Vstupné bude dobrovolné a jeho výtěžek poputuje na podporu této oblíbené kopřivnické přehlídky.

 

 

Ti co mají rádi country hudbu jsou vítáni v restauraci Dallas ve Štramberku. V sobotu 8. 11. 2014 od 20.00 hodin se zde rozjede Podzimní večer s country skupinou Cizinci. Kovbojský klobouk s sebou!

 

 

Neděle 9. listopadu 2014 – 15.30 hodin – Kinosál KD – NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE:Divadlo Kufr – Velký Fuk + žonglérská dílny. Velký Fuk je zlobivý komínový krtek, který se usadil na půdě za komínem. Pohádkové tetičce špiní prádlo, co se suší na šňůře a v noci se spouští komínem do kuchyně, kde sežere, na co přijde. To rozezlí dědečka, který se rozhodne s krtkem rázně skoncovat a vydá se za ním na půdu. Jenže Velký Fuk strašně rád fouká a jde mu to opravdu dobře… Děti jsou interaktivně vtahovány do příběhu – prolézají komínem, zpívají písničku, spolupracují na tvorbě příběhu. Po představení je připravena žonglérská dílna.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice