7. 11. 2022

VELETRH STŘEDNÍCH ŠKOL. Ve středu 9. listopadu se v ostravském obchodním centru Futurum koná Veletrh středních škol. Mezi 9. a 17. hodinou budou dětem i jejich rodičům k dispozici zástupci středních škol z celého Moravskoslezského kraje, ale také odborníci z Moravskoslezského paktu zaměstnanosti. Veletrh má mladým lidem pomoci vybrat si střední školy, na které na jaře pošlou svou přihlášku ke studiu. Na jednom místě se v jednu chvíli sejdou zástupci více než čtyř desítek středních škol nejen z Ostravy, ale i z Frýdku-Místku, Opavy, Krnova, Rýmařova, Havířova nebo třeba Bohumína. Jednotlivé školy představí obory, které nabízí, ať už jsou to obory stavební, zahradnické, zdravotnické nebo třeba pedagogické. Veletrh středních škol je skvělou příležitostí získat přehled o možnostech, které dnes žáci devátých tříd mají. Kromě 43 středních škol z regionu a stánku Moravskoslezského kraje se veletrhu zúčastní také krajská organizace Moravskoslezský pakt zaměstnanosti. K dispozici budou psychologové, kariérní poradci a také chytrá aplikace Můj život po škole šitá na míru právě žákům 9. tříd. Od 21. listopadu se bude konat i Online veletrh středních škol, zúčastní se ho téměř všechny střední školy napříč naším krajem.

 

V rámci volného vysílání, které probíhá od úterý 1.11. do 6.12. 2022 budou pro všichny klienti KTKdigi zdarma dostupné 2 placené kanály: Spektrum HD a Viasat Nature HD. Během celého jedenáctého měsíce roku 2022 a plus několik dní v prosinci mohou všichni zákazníci KTKdigi, bez ohledu na svůj balíček, přepnout televizor na dočasně odkódované programy Spektrum HD a Viasat Nature HD. Dokumentární Viasat Nature s novým pořadem Fukušima: Příroda v nebezpečné oblasti- zavede diváky do Japonska. A mnoho dalších jistě potěší novou řadou seriálu Veterinář z Yorkshiru. Spektrum pokračuje s vysíláním magického seriálu Abrakadabra – v čem je kouzlo kouzel, a navíc představí sérii Luštitelé konspiračních teorií.

 

Akce v rámci Světového dne laskavosti: Sociální šatník – Laskavec 2022: Po 7. 11. 2022 – Pá 11. 11. 2022. Místo konání: Základní škola Lubina (Lubina 60). Sbírka oblečení, ložního prádla, hraček, čepic, šál, rukavic, šamponů, mýdel, sprchových gelů (nejlépe malé, cestovní balení), krémů na ruce (nejlépe Indulona) atd. Čisté a vyprané věci v igelitových pytlích noste ve dnech 7. 11. – 11. 11. 2022 od 06:30 do 15:30 hod. k tělocvičně školy. Sbírka věcí končí v pátek 11. 11. 2022 v 11:00 hod.

 

Kopřivnice vzdá hold válečným veteránům. Příští týden uplyne 104 let od ukončení 1. světové války. Jako vzpomínku na oběti tohoto i ostatních válečných konfliktů novodobé historie oslaví mnoho zemí na celém světě tzv. Den válečných veteránů. Kopřivnice si tento významný den připomene tradičním pietním setkáním v pátek 11. 11. v 11 hodin u pomníku padlých před bývalou základní školou Náměstí. Kytice k pomníku padlých položí zástupci města a Českého svazu bojovníků za svobodu. Na znamení piety za miliony zmařených životů vykvetou na kabátech a bundách všech příchozích červené vlčí máky – kvítky připomínající prolitou krev, které se staly symbolem obětí válek a válečných veteránů. Tento symbol má svůj původ v básni Na Flanderských polích kanadského chirurga Johna McCrae, který během 1. světové války sloužil na západní frontě a touto básní vyjádřil svůj žal nad zabitými spolubojovníky. „Vlčí máky na vyjádření úcty padlým i žijícím hrdinům budeme mít pro všechny příchozí opět připraveny, ale v průběhu celého listopadu si je mohou lidé zakoupit také v Informačním centru Kopřivnice a na dalších místech v celé republice. Pořízením kvítku, který je k dostání za minimální částku 30 korun, přispějí na pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Výtěžek sbírky jde také na to, aby se na jejich příběhy nezapomnělo,“ uvedla tisková mluvčí města Lucie Macháčková. Sbírku lze podpořit rovněž on-line zakoupením virtuálního vlčího máku na webu https://www.darujme.cz/projekt/1812.

 

Komponovaný pořad věnovaný rodinným a sourozeneckým muzikám Tati, půjč mi housličky se chystá na neděli 13. 11  v kopř. Kině. Od 16 hodin. Účinkují:Cimbálové muziky Pramínky a Buriánek z Kopřivnice, cimbálová muzika Gajdušek z Hukvald a rodinná muzikantská uskupení.

 

V prostoru bývalé kolárny Tatry za radnicí vznikají 4 cykloboxy, každý pro 2 kola. Bude je hlídat kamera. Cykloboxy mohou využívat nejen občané města, ale i návštěvníci. Maximální doba pro uschování je 72 hodin. Úschova na prvních dvanáct hodin stojí 10 korun. Za tři dny úschovy zaplatí zájemce maximálně 170 korun. Ceník bude po schválení radou města včetně provozního řádu vyvěšen na cykloboxech. Úschovna bude sloužit výhradně k uzamčení kol či jiného sportovního náčiní. P pořízení cykloboxů přišlo rozpočet města na 526 tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice