7. 12. 2012

 

Informace o konání 14. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice. Starosta města svolává na čtvrtek 13. prosince 2012 14. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

 

 

Upozorňujeme zájemce o plánování sociálních služeb ve městě Kopřivnici, že pracovní jednání všech pracovních skupin avizované na úterý 11. prosince 2012, se na žádost některých spolupracujících subjektů přesouvá. Nový termín je stanoven na pondělí 7. ledna 2013.

 

 

Město ušetří za energii díky nákupu na burze. Koncem listopadu se město Kopřivnice zúčastnilo obchodu na komoditní burze. Cílem byla úspora finančních prostředků vynakládaných za nákup elektrické energie nejen pro město, ale také pro čtyřiadvacet jeho organizací. Během půlhodinové aukce se podařilo snížit cenu elektřiny o více než dvacet procent oproti té stávající.

Od hromadného nákupu si představitelé města už od počátku slibovali zajímavější cenovou nabídku, a proto se za tímto účelem spojilo celkem 251 odběrných míst. Šlo nejen o objekty města, ale také dalších kopřivnických organizací. Možnost zapojit se do centralizovaného nákupu dostaly například všechny školy, sportoviště, kulturní dům i Slumeko, které provozuje veřejné osvětlení. Doposud si každá z těchto organizací vybírala svého dodavatele samostatně. Nákup probíhal formou aukce, během níž se podařilo snížit stávající cenu 1 577 Kč za MWh na 1226 Kč za MWh. Za tuto cenu bude město i jeho organizace odebírat elektřinu již od 1. března 2013 po dobu 22 měsíců. Náklady na nákup silové energie pro město se dosud pohybovaly kolem 6 milionů ročně a díky novému kontraktu by se mohly snížit o více než 2 miliony oproti ceně letošního roku. Jaká však bude úspora doopravdy, bude možné vyhodnotit až po roce v závislosti na skutečné spotřebě.

 

 

Nedoplatky za odpady vyměří hromadný seznam. Kopřivničanům, kteří dosud neuhradili poplatky za komunální odpady za rok 2011, letos nebude zasílán platební výměr do vlastních rukou. Kopřivnická radnice využila možnosti, kterou jí dává novela zákona o místních  poplatcích, a nedoplatky vyměřila hromadným předpisným seznamem.  Stávající provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů byl zaveden v roce 2002 a od té doby narostl dluh v Kopřivnici na více než 8 milionů korun. V minulém roce se na těchto poplatcích vybralo zhruba 10 700 000 Kč a dluh činil 1 700 000 Kč. Radnice při postupu proti neplatičům využívá všech zákonných možností a vymáhání může skončit až daňovou exekucí. Poplatek za odpady je splatný buď jednorázově k 31. březnu, nebo ve dvou splátkách v březnu a září. Lidé, kteří jej neuhradí řádně a včas, jsou na tuto skutečnost poprvé upozorněni během října, kdy jsou jim rozesílány složenky na celkový nedoplatek. Pokud ani poté nezaplatí, býval jim zasílán platební výměr do vlastních rukou. Hromadný předpisný seznam musí být zpřístupněn minimálně 30 dní, přičemž 30. den se považuje za den doručení.  Jestliže nedoplatek vyměřený platebním výměrem nebude uhrazen, může město přistoupit k exekučnímu vymáhání. Nedoplatek je pak vymáhán zablokováním účtu či srážkami ze mzdy. V případě, že se ani tak nedaří zajistit peněžní plnění, obrací se město na exekutora a dlužníkovi se tím náklady navýší také o jeho služby. V případě, že se někdo dostane do finančních potíží, je možné domluvit se na řešení situace přímo na odboru financí. Do hromadného předpisného seznamu mohou lidé nahlédnout na odboru financí, v 6. patře kopřivnické radnice, a to od 3. prosince 2012 až do 3. ledna 2013. Každému přitom budou zpřístupněny pouze údaje týkající se jemu stanovenému poplatku.

 

 

Provozní doba městské knihovny o vánočních svátcích:

Otevřeno: čtvrtek 27. 12. – 7:30–12:00 a 12:30–17:00 a pátek 28. 12. – 7:30–12:00 a 12:30–17:00

Provoz pobočky na sídlišti Sever, ul. Francouzská: čtvrtek 27. 12. – 10:00-12:00 a 13:00-17:00.

Od čtvrtku 3. 1. 2013 otevřeno jako obvykle.          

                 

      

Kulturní dům Kopřivnice uvádí ve velkém sále 7. prosince 2012 v 19 hodin  divadelní představení: Jan Drda -„Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert“, hraje Slovácké divadlo Uherské Hradiště.

 

 

Město Štramberk a Divadlo „Pod věží“ Štramberk zve v sobotu 8. prosince 2012 v Kulturním domě na náměstí pohádku Tři zlaté zuby děda Vševěda. Začátek v 16.00 hod.Po představení Mikulášská nadílka – příjem dárků od 15.00 hod.

 

 

Do 2.2.2013 ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm – Vánoční výstava betlémů. Výstava představuje výběr z bohaté kolekce betlémů Valašského muzea v přírodě.

 

 

Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny: v sobotu 8. prosince 2012 pořádá sportovní klub SKIALPIN Pustevny již 43. ročník běhu do vrchu Ráztoka – Pustevny. Běží se od dolní stanice lanové dráhy dolů na mostek přes Lomnou a pak kolem lomu po asfaltce (knížecí cesta) až na Pustevny, kde je cíl před budovou horní stanice lanové dráhy. Délka trati je asi 6400m s převýšením asi 400m.

 

 

V neděli 9. prosince v 17:00 opět vystoupí na chatě Dr. Hrstky ve Štramberku Tomáš Kočko a jeho orchestr! V jeho vystoupení uslyšíte písničky z nového alba Cestou na jih a samozřejmě nebudou chybět ani starší kousky a také krásné koledy.

 

 

Rak a Rak: jedinečný kytarový koncert otce a syna – 10. 12. 2012 od 19:00 hodin ve Španělské kapli v Novém Jičíně. V adventním programu Štěpána Raka a Jana-Matěje Raka zazní barokní suita Ivana Jelínka pro varhany v úpravě pro sólovou kytaru, úpravy skladeb Johanna Sebastiana Bacha ve zpracování Jana-Matěje Raka a další skladby starých mistrů.                                                                                 

 

 

10. prosince klub ASPV spolu se sportovními kluby připravily k 20. výročí založení asociace sportu pro všechny slavnostní akademii. Proběhne v hale zimního stadionu od 16.00 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice