7. 9. 2012

 

6. 9. 2012: V době od 1. září 2012 do 6. září 2012 bylo v NsP Havířov hospitalizováno 6 osob pro podezření z otravy Metylalkoholem, z toho 2 osoby již zemřely a 3 jsou ve vážném stavu. Otrava mohla být způsobena požitím čepovaného tvrdého alkoholu, především v lokalitě Havířova Šumbarku. Vyzýváme všechny občany, aby se zdrželi konzumace jakéhokoliv neoznačeného alkoholu, zejména pak alkoholu čepovaného!!! Všechny občany, kteří takový alkohol zakoupili vyzýváme, aby jej nekonzumovali a vyrozuměli Obvodní oddělení Policie České republiky Havířov 1 osobně, nebo na tel. čísle 974 744 651, případně na bezplatné lince 158.      V dané věci v současné době probíhá intenzivní šetření, proto prozatím nelze sdělovat podrobnější informace.

7. 9. 2012: Policisté územního odboru Karviná obdrželi informaci o další osobě, která je hospitalizovaná. Ani u této nelze vyloučit otravu Metylalkoholem (po požití čepovaného tvrdého alkoholu). Stále platí varování před konzumací jakéhokoli neoznačeného, čepovaného, zejména tvrdého alkoholu!!!

 

 

Policie ČR hledá svědky incidentu mezi uniformovanými strážníky městské policie a řidičem osobního vozidla zn. Škoda Octavia. V souvislosti s prověřováním přečinu násilí proti úřední osobě, se obracíme na veřejnost s žádostí o poskytnutí informací od případných svědků události, která se stala dne 1. září letošního roku na Náměstí ve Štramberku krátce před pátou hodinou odpolední. Při řešení dopravního přestupku mělo dojít k fyzickému napadení stážníka městské policie. Informace k této události poskytněte telefonicky na linku 158, nebo vyšetřujícímu komisaři na tel. 974 735 462.

 

 

Novinka: HC PREDATORS KOPŘIVNICE a HC OLYMP PRAHA!!!

Zápas mezi HC PREDATORS KOPŘIVNICE  – místním nejlepší celkem Městské hokejové ligy, Mistrem ČR amatérů (momentálně nejúspěšnější amatérský tým ČR) a HC OLYMP PRAHA složený ze známých osobností v čele s Martinem Dejdarem. Tento tým vznikl pro televizní seriál Poslední sezóna,kde Martin Dejdar hrál hlavní roli.

Zápas se bude hrát v Kopřivnici na zimním stadiónu v sobotu 15. září v 14:00.

Za tým Olymp přislíbil účast také Dominik Hašek, dále Jiří Hrdina, nebo Pavel Richter. Na soupisce figurují např.:Jirka Mádl, Aleš Valenta, David Suchařípa nebo Pavel Nový.

  

 

Program Dnů NATO už je hotov. Premiérově se předvede i četa Hradní stráže. Nejbohatší v celé dosavadní historii akce. Takový má být program letošního ročníku Dnů NATO, které se na mošnovském letišti uskuteční o víkendu 22. a 23. září. Očekává se rekordní účast 20 zemí.  Mezi nejatraktivnější body programu bude patřit letová ukázka amerického bombardéru B-52 Stratofortress, britská legendární akrobatická skupina Red Arrows, ukázka tankování za letu letounů českého letectva Gripen z amerického letounu K 135 Stratotanker nebo historický bombardér B-25 Mitchell. Diváky čeká v každém z víkendových dnů 250 minut letových ukázek. Výjimečnou účast pěti display teamů potvrdilo Královské letectvo Velké Británie (RAF), premiérově se předvede letectvo Francie s dvojicí nadzvukových bitevníků Mirage 2000N. V rámci statických ukázek je rekordní účast i US Air Force kromě bombardéru B-52 budou k vidění i stíhací F-15E, F-16, tankovací KC-135 nebo dopravní C-130 Herkules. Diváci mohou opět navštívit jeden ze dvou přítomných letounů systému AWACS.

V rámci tří hodin dynamických ukázek pozemních jednotek uvidí diváci současnou techniku všech zúčastněných složek, včetně společných ukázek s polskými nebo slovenskými jednotkami. Premiérově se předvede i motocyklová četa Hradní stráže.

Prostor akce bude nově rozčleněn na sektory, které jsou označeny výraznými informačními sloupy, které umožní se dozvědět informace o programu a lépe se orientovat, popřípadě se snadněji setkat s přáteli nebo příbuznými.  I letos je vstup na návštěvnicky velmi žádanou akci zdarma.

 

 

Svaz skautů a skautek Kopřivnice zvou nové zájemce na zahájení nového oddílového roku 2012/2013.

Pozvánka je určena jak pro děti a mládež, tak pro seniory, kdy v rámci projektu MoSek bude založena speciální skautská družina pro seniory.

Zahajovací schůzka se koná v sobotu 8. 9. 2012 v 9.00 ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici.

 

 

Seminář muzikoterapie „Hledání vnitřní hudby“ se uskuteční dne 8. 9. 2012 od 10 – 14 hodin v čajovně

Mandala v Kopřivnici.

 

 

8. 9. Štramberk  chystá divadelní hru Jiřího Čapouna – Strakatou komedii – sehraje divadlo Pod věží.

V- Amfiteátru pod Starou věží (v případě nepříznivého počasí Kulturní dům Štramberk) od 19:00 hod.

 

 

8.9. – Hradní pověstí ožívají v podání rytířů. O zazděném preclíkáři, zbojník Ondráš a jiní. Hrad Hukvaldy.

 

 

9.9. Tradiční příborská pouť, vyvrcholením je vystoupení třinecké mnoha hudebními cenami ověnčené kapely Charlie Straight od 16.00 v areálu Městského parku.

 

 

Soutěž TFA Štramberská Trúba 2012 – 9. září 2012 od 9:00 hodin: Simulace disciplín u zásahu – soutěž TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije). Účastní se hasiči „z povolání“ i „dobrovolní“hasiči. Závod startuje v 9:00 hodin na náměstí ve Štramberku. Do závodu se přihlásilo 56 závodníků, mezi nimi i účastníci z řad krakovských profesionálních hasičů z Polska (mimo jiné vítěz loňského ročníku a letošní druhý v pořadí soutěže Iron Fireman v Praze). Soutěž je součástí poháru ředitele HZS Moravskoslezského kraje.

 

Kurs sebeobrany pro pro ženy a dívky, pokud chtějí získat fyzickou i psychickou schopnost bránit se proti útoku a násilí. Kurs Sebeobrany u nás letos poprvé se otvírá 12. září v 16:00 hodin na Základní škole svaté Zdislavy.

 

 

11. ročník Akademie třetího věku – zimní semestr 2012/2013: Spisovatelé jak je znáte i neznáte – Mgr. Ladislav Cvíček, Hudební kapitoly – Mgr. Martin Juchelka, Kurs kresby – Anna Schwartzová. Přihlášky budou k dispozici v pondělí 10. září od 7:30 v čítárně.

 

 

Klub házené hledá nové zájemce z druhé až páté třídy základní školy do družstva minižáků a 1. třídy a posledního ročníku mateřské školy do přípravky. Zájemci o rychlý a dynamický sport se mohou hlásit  vždy v úterý nebo čtvrtek v 15:30 hod ve sportovní hale Zš Emila Zátopka.

 

 

Oddíl stolního tenisu ASK Tatra Kopřivnice pořádá nábor pro děti ročníku 2003 a mladší. První kolo náboru se uskuteční 18. 9. 2012  v  16.30 hod v herně stolního tenisu ve škole Sv. Zdislavy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice