5. 9. 2012

 

4. 9. 2012 byla zahájena rekonstrukce mostu nad železnicí, což obnáší generální opravu mostu a dobudování sjezdové rampy na ulici Dělnickou. Průjezd je zajištěn na polovině mostu a bude řízen světelnou signalizací. Vzhledem k technické náročnosti, předpokládá se v celkovém souhrnu délka stavebních prací na jeden a půl roku.

 

 

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm zve na výstavu PŘÍRODA VE FOTOGRAFII VLASTIMILA ŠESTÁKA, která proběhne v prostorách knihovny ve dnech 3. až 30. 9. 2012.

 

 

V Lašském muzeu v Kopřivnici je ve čtvrtku 6. září k vidění výstava  skla s názvem „Objekty“. Jejím autorem je sochař a pedagog Jaroslav Koléšek z Valašského Meziříčí..  Mezi exponáty je k vidění například skleněná ponorka.

 

 

Vyhrajte vstupenky na večer s Danou Zátopkovou. Letos v září odstartuje v Kopřivnici již 10. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. O startovní výstřel se jako vždy postará manželka kopřivnického běžce a vynikající oštěpařka Dana Zátopková, která zároveň oslaví významné životní jubileum. Město Kopřivnice připravuje při této příležitosti slavnostní večer, který bude věnován právě těmto dvěma významným událostem.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad jsou přistavovány vždy v pátek dopoledne a odváženy v pondělí dopoledne. Od 7. –  10. září budou vany přistaveny na ulici České u MŠ a na odstavné ploše na konci ulice, Na Pasekách, na ulici Příborské, Na Luhách, v Lubině Sýkorci, v Lubině za benzinkou, v Lubině na rozcestí, v Lubině u č.p. 282 a 437, u hřiště a u kontejnerů na separovaný odpad.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad budou přistaveny dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dne 5. září na ulici Ke Koryčce a 10. září na ulici  Kadláčkově.

 

 

11. ročník Akademie třetího věku – zimní semestr 2012/2013: Spisovatelé jak je znáte i neznáte – Mgr. Ladislav Cvíček, Hudební kapitoly – Mgr. Martin Juchelka, Kurs kresby – Anna Schwartzová. Přihlášky budou k dispozici v pondělí 10. září od 7:30 v čítárně.

 

 

Hubertova jízda  se koná 15. září v 10:30 na  Bubla City Ranchi v Kopřivnici.

 

 

Fotografie  jednotlivých turnusů LETNÍCH TÁBORŮ DDM budou vystaveny od 17. 9. do 7. 10. 2012 ve vitríně před DDM a v suterénu Městského úřadu.

 

 

Klub házené hledá nové zájemce z druhé až páté třídy základní školy do družstva minižáků a 1. třídy a posledního ročníku mateřské školy do přípravky. Zájemci o rychlý a dynamický sport se mohou hlásit  vždy v úterý nebo čtvrtek v 15:30 hod ve sportovní hale Zš Emila Zátopka.

 

 

V sobotu 15. září po čtvrté startuje Běh na Trúbu – z náměstí až do areálu hradu. Hlavní soutěž bude probíhat od 10:00 do 12:00 a chystají se další soutěže a disciplíny pro všechny věkové kategorie.

 

 

Oddíl stolního tenisu ASK Tatra Kopřivnice pořádá nábor pro děti ročníku 2003 a mladší. První kolo náboru se uskuteční 18. 9. 2012  v  16.30 hod v herně stolního tenisu ve škole Sv. Zdislavy.

 

 

DDM a čajovna Mandala v Kopřivnici chystá na 22.9. kurs Body percusion – tedy hry na tělo, s lektorem  Jiřím Boudou.

 

 

27. 9. bude slavnostně otevřena cyklostezka z Příbora do Lubiny, ta je v současné době již dokončena a navazuje na sít cyklostezek nazvaných z Poodří do Beskyd.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice