3. 9. 2012

 

Začala rekonstrukce Záhumenní. Byla zahájena výměna povrchu krajské komunikace II/480 na ulici Záhumenní v úseku mezi Českou spořitelnou a ZŠ Alšovou. Správa silnic Moravskoslezského kraje, která je zástupcem investora a správcem této komunikace,  koordinuje postup tak, aby 15. září bylo možné na ulici Záhumenní odstartovat tradiční Běh rodným krajem Emila Zátopka. Pokud se do té doby nestihne položit finální povrchová vrstva, budou stavební práce přerušeny a ukončeny v následujícím týdnu. Úprava povrchu bude realizována jinou technologií než na ulici Obránců míru, a proto by měla být hotova rychleji. Po odfrézováni šesticentimetrové vrstvy stávající vozovky bude obratem kladen nový živičný koberec, bez nutnosti zpevňování podkladu studenou recyklací. Konečná vrstva bude mít navíc velmi dobré protihlukové vlastnosti, díky nimž by se měl hluk způsobený projíždějícími automobily snížit až o dvacet procent. Průběh úprav závisí na počasí, neboť nová technologie nemůže být použita při teplotách pod patnáct stupňů. Povrch komunikace na navazujícím úseku mezi ZŠ Alšovou a křižovatkou pod Palárnou bude vyměněn v příštím roce.

 

 

U příležitosti konání 10. ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka chystá Město Kopřivnice a ZŠ Emila Zátopka  pro žáky základních škol vědomostní soutěž. Ta se bude konat v úterý 11. září 2012 v 9.00 hodin na radnici v 10. patře.Tématem bude především sport , olympijské hry, atletika , úspěchy a  rekordy Emila a Dany Zátopkových.

 

 

Sdružení měst a obcí na ochranu beskydského regionu, jehož je Kopřivnice členem má důvod k radosti. Ministerstvo průmyslu a obchodu vyřadilo z návrhu Státní surovinové politiky ČR průzkumnou ražbu ložiska na Dole Frenštát. Záměr těžařů prozkoumat chodbu  v délce 900 metrů zhruba kilometr pod zemí, je starý cca 8 let. Je to zatím dílčí úspěch, neboť dle tiskové informace společnost OKD chce ve svém záměru pokračovat.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že v pondělí 3. září v době od cca 08:00 – 15:00 hodin dojde z důvodu opravy poruchy vod. sítě k přerušení dodávky pitné vody v části obce Lubina. Rozsah výluky viz. mapka.V dané části budou rozmístěny na veřejných místech letáčky s oznámením.

 

 

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm zve na výstavu PŘÍRODA VE FOTOGRAFII VLASTIMILA ŠESTÁKA, která proběhne v prostorách knihovny ve dnech 3. až 30. 9. 2012.

 

 

Svaz skautů a skautek Kopřivnice zvou nové zájemce na zahájení nového oddílového roku 2012/2013.

Pozvánka je určena jak pro děti a mládež, tak pro seniory, kdy v rámci projektu MoSek bude založena speciální skautská družina pro seniory.

Zahajovací schůzka se koná v sobotu 8. 9. 2012 v 9.00 ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici.

 

 

Seminář muzikoterapie „Hledání vnitřní hudby“ se uskuteční dne 8. 9. 2012 od 10 – 14 hodin v čajovně

Mandala v Kopřivnici.

 

 

Kurs sebeobrany pro pro ženy a dívky, chtějí-li získat fyzickou i psychickou schopnost bránit se proti útoku a násilí. Kurs sebeobrany u nás letos poprvé se otvírá 12. září v 16:00 hodin na Základní škole svaté Zdislavy.

 

 

Vyhrajte vstupenky na večer s Danou Zátopkovou. Letos v září odstartuje v Kopřivnici již 10. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. O startovní výstřel se jako vždy postará manželka kopřivnického běžce a vynikající oštěpařka Dana Zátopková, která zároveň oslaví významné životní jubileum. Město Kopřivnice připravuje při této příležitosti slavnostní večer, který bude věnován právě těmto dvěma významným událostem.

 

 

V pátek 14. září 2012 se v Kopřivnici uskuteční 3. farmářský trh. Na pěší zóně v centru města bude možné od 9 hod. nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, bylinky, přírodní produkty, sýrové speciality a další chutné a zdravé potraviny i zajímavé regionální výrobky. Jedna z cest jak podpořit domácí pěstitele a chovatele, nachází pozitivní ohlas o občanů města. Prodejci jsou pečlivě vybíráni, přičemž přednost dostávají výrobky z našeho regionu. Díky dotačním prostředkům zakoupilo město několik plátěných stánků, chladících zařízení a další vybavení, které si mohou farmáři zapůjčit.

 

 

Tenisový klub Kopřivnice v pondělí 17. 9. 2012 přijímá dětí ve věku 5-8 let do tenisové přípravky.

Výuka tenisu bude probíhat vždy v pondělí a v pátek od 16:00 do 17:00 hodin. Informace na tel. 737 482 500.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice