31. 8. 2012

 

Chcete-li v našem kině potkat Tomáše Vorla u příležitosti premiéry jeho nového filmu „Cesta do lesa“ na konci září, dejte opět svůj hlas našemu kinu! Podobné hlasování proběhlo již vloni,  sice jsme  nevyhráli, ale umístili jsme se v první pětce a  na premieru filmu Alois Nebl dorazil režisér  Tomáš Luňák. Nyní je kopřivnické kino na 11 místě  – svůj hlas pro film Cesta do lesa můžete  přidat na adrese: www.vyhrajpremieru.cz, nebo na FB   – hlasovat je možno do 31.8.!

 

Policisté pokračují ve zvýšených dopravních kontrolách. Další z těchto akcí začala ve čtvrtek a bude pokračovat přes víkend.  Do akce jsou zapojeni policisté služby dopravní a pořádkové policie krajského ředitelství, ostravského městského ředitelství a jednotlivých územních odborů. Kontrolovat budou na  území celého Moravskoslezského kraje. Policisté se zaměří na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu, a to převážně na dodržování předepsané rychlosti a na kontrolu způsobu jízdy. V prvním zářijovém týdnu, tak jako v předešlých létech, se policisté zaměří na ochranu těch nejohroženějších, což jsou školáci.  Zabezpečí zvýšený dozor v místech, kde se očekává zvýšený pohyb dětí. Na vytipovaných místech proběhne podzimní kolo celorepublikového projektu Zebra se Tebe nerozhlédne.

Od začátku prázdnin do dnešního dne policisté zaznamenali celkem 1 154 dopravních nehod, při nichž bylo 67 osob těžce zraněno a 10 usmrceno. Nejčastějším viníkem byl nesprávný způsob jízdy (451). Za tímto obecným označením je nejčastěji nedodržení bezpečné vzdálenosti a jízda po nesprávné straně vozovky, ale zahrnuje také nesprávné otáčení, bezohlednou, agresívní a neohleduplnou jízdu. Alarmující je, že 94 řidičů, viníků dopravních nehod, bylo pod vlivem alkoholu.

 

Valašské království vás zve na Memoriál Jiřího Rašky, letní mezinárodní mistrovství ČR ve skoku na lyžích, ve Frenštátě pod Radhoštěm v lyžařském areálu „na Horečkách“ v sobotu 1. září 2012 od 12:30 hod.

Dole se to hemžilo jak na barevném mraveništi. Jirka cítil, jak mu žaludek padá z můstku a chce skočit napřed. A pak uslyšel ticho. Norové přestali ukusovat horké párky Pölser a usrkávat oranžádu Fantu. Rozjel se po té nádherné rozjezdové dráze a bylo to, jako když jede po hermelínu. Řítil se už stokilometrovou rychlostí. A pak se odrazil a tentokrát se opravdu podobal jednomu z racků v tom ocelově šedém fjordu. Ozval se šum, rostl jako vítr a nesl se až nad věž. Jirka si jen uvědomil, že ještě nedopadá. Sto padesát tisíc vydechlo „jééé“, a to teplo z jejich úst ho nadneslo a nedalo mu dopadnout. Zdvihlo ho a neslo, jako by mu ti lidé podali dlaně a drželi ho na nich až na okraj mušle, kde dřív plavaly zlaté rybky. Když dopadl, potlesk explodoval. Plácal nadšeně i král….

 

KOMTERM, a.s. oznamuje, že z důvodu poruchy na horkovodním potrubí bude v sobotu 1. září od 01:00 hodiny přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne  v neděli dne 2. září v odpoledních hodinách. Odstávka se týká těchto ulic: Česká, Družební, Francouzská, Kadláčkova, Obránců míru, Čs armády, Házenkářské hřiště a firma WORTHTRANS, s.r.o.

 

Kulturní dům Kopřivnice, Taneční sdružení Relax a taneční skupina Thara zvou na akci Tancem kolem světa  aneb Tančí celá Kopřivnice. Akce se uskuteční v sobotu 1. září od 16 hodin před kulturním domem. V pestrém programu vystoupí mistryně republiky Belly Dance 2011 a představí se taneční skupiny různých forem.

 

Sobota 1. 9. 2012 – BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI na zimním stadionu v Kopřivnici  15,45 – 17,00  hod.

 

Zrekonstruovaná škola se 1. září otevře veřejnosti. Základní škola v Mniší je připravena přivítat 45 žáků prvního až pátého ročníku. Díky komplexní rekonstrukci školní budovy byly na místě nevyužívané půdy vybudovány nové prostory a kapacita zařízení se tak navýšila z 28 až na 60 dětí. Slavnostní otevření zrekonstruované školy se uskuteční symbolicky již 1. září 2012 v 15 hodin.

 

KULTURNÍ DŮM

So 1. září v 19 hodin koncert Vaška Lebedy (hudební sál)

 

So 15. září ve 20 hodin koncert Anety Langerové (před KDK)

 

Ne 16. září v 19 hodin koncert slovenské vokální skupiny Fragile (kino Puls)

 

Malá kopaná: so 1. 9. od 8do 15 hod. Superpohár, so 8. 9. semifinále a finále Ligového poháru.

 

Hubertova jízda  se koná 15. září v 10:30 na  Bubla City Ranchi v Kopřivnici.

 

V září začne rekonstrukce Záhumenní. První týden v září by měla být zahájena výměna povrchu krajské komunikace II/480 na ulici Záhumenní v úseku mezi Českou spořitelnou a ZŠ Alšovou. Tou dobou už řidiči budou moci využít silnici na ulici Obránců míru, kde stavební práce v těchto dnech finišují. Začátkem září by mělo začít frézování povrchu a do dvou týdnů by měla být položena minimálně první nosná asfaltová vrstva. Správa silnic Moravskoslezského kraje, která je zástupcem investora a správcem této komunikace,  koordinuje postup tak, aby 15. září bylo možné na ulici Záhumenní odstartovat tradiční Běh rodným krajem Emila Zátopka. Pokud se do té doby nestihne položit finální povrchová vrstva, budou stavební práce přerušeny a ukončeny v následujícím týdnu. Úprava povrchu bude realizována jinou technologií než na ulici Obránců míru, a proto by měla být hotova rychleji. Po odfrézováni šesticentimetrové vrstvy stávající vozovky bude obratem kladen nový živičný koberec, bez nutnosti zpevňování podkladu studenou recyklací. Konečná vrstva bude mít navíc velmi dobré protihlukové vlastnosti, díky nimž by se měl hluk způsobený projíždějícími automobily snížit až o dvacet procent. Průběh úprav závisí na počasí, neboť nová technologie nemůže být použita při teplotách pod patnáct stupňů. Pokud však půjde vše podle plánu, měl by být první úsek dokončen v 38. týdnu. Povrch komunikace na navazujícím úseku mezi ZŠ Alšovou a křižovatkou pod Palárnou bude vyměněn v příštím roce.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice