29. 8. 2012

 

 Kulturní dům Kopřivnice, Taneční sdružení Relax a taneční skupina Thara zvou na akci Tancem kolem světa aneb Tančí celá Kopřivnice. Akce se uskuteční v sobotu 1. září od 16 hodin před kulturním domem. V pestrém programu vystoupí mistryně republiky Belly Dance 2011 a představí se taneční skupiny různých forem.

 

 

Základní škola v Mniší je připravena přivítat 45 žáků prvního až pátého ročníku. Díky komplexní rekonstrukci školní budovy byly na místě nevyužívané půdy vybudovány nové prostory a kapacita zařízení se tak navýšila z 28 až na 60 dětí. Slavnostní otevření zrekonstruované budovy se uskuteční symbolicky již 1. září 2012. Hlavním cílem vnitřních i vnějších úprav ZŠ Mniší bylo právě navýšení kapacity. Škola měla pouze dvě třídy a kvůli nedostatku místa pobíhala výuka i ve školní jídelně, chyběly zde šatny, prostor pro družinu a také učitelský kabinet byl nevyhovující. Stavební práce byly zahájeny loni v červenci a trvaly téměř rok. Vzhledem k rozsahu rekonstrukce, kdy z původní budovy zbyly v podstatě jen obvodové zdi, probíhala výuka po celý školní rok v místním kulturním domě. Rekonstrukcí vznikly nové prostory ve druhém nadzemním podlaží a původní nevyužívanou půdu tak nahradily dvě nové učebny. Dále zde byla vybudována nová herna, kabinet a sociální zařízení. V přízemí byly rekonstruovány původní prostory školy a nově přistaveny také šatny. Škola má nyní k dispozici tři třídy pro běžnou výuku, počítačovou učebnu a nově také samostatné prostory pro školní družinu, která je přizpůsobená rovněž k výuce výtvarné výchovy a pracovních činností. Rekonstrukce školy vyšla na více než 18 milionů korun, přičemž zhruba 14 milionů pokryla dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Za vnitřní vybavení, jako je například výpočetní technika či interaktivní tabule, zaplatilo město milion korun.

Slavnostní otevření zrekonstruované školy se uskuteční v sobotu 1. září od 15 hodin. Kromě možnosti prohlídky nových školních prostor bude připraven zábavný program pro děti a posezení s hudbou pro všechny.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad jsou přistavovány vždy v pátek dopoledne a odváženy v pondělí dopoledne. Dne 31. srpna – 3. září budou vany přistaveny Na Vápenkách, na ulici Horní, Janáčkové, Duhové, P. Nerudy, Haškové, Komenského, Palackého, Květinové, Sluneční, Pod Bílou horou a Sadové. 

 

 

Tenisový klub Kopřivnice v pondělí 17. 9. 2012 přijímá dětí ve věku 5-8 let do tenisové přípravky.

Výuka tenisu bude probíhat vždy v pondělí a v pátek od 16:00 do 17:00 hodin. Informace na tel. 737 482 500.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice