27. 8. 2012

 

Klub házené Kopřivnice  pořádal o víkendu MEZINÁRODNÍ TURNAJ V HÁZENÉ MUŽŮ.  51. ročník přinesl zásadní změnu, když po 50 letech z názvu turnaje vypustil označení sponzora.  Zahraniční házenou reprezentovalo družstvo HKM Šaĺa, které nakonec skončilo na 4 místě. Bronzovou příčku obsadil extraligový tým SKP Frýdek Místek , stříbrnou pozici Cement Hranice a zlato zůstává doma v  Kopřivnici. Pro družstvo, které se chystá na novou extraligovou sezonu  je vítězství v turnaji výborným zakončením letní přípravy. 

 

K-galerie v Šustalově vile připravuje od 28. srpna 2012 novou výstavu La femme z tvorby Lenky Dobiášové, roz. Axmanové.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad jsou přistavovány vždy v pátek dopoledne a odváženy v pondělí dopoledne. Dne 31. srpna – 3. září budou vany přistaveny Na Vápenkách, na ulici Horní, Janáčkové, Duhové, P. Nerudy, Haškové, Komenského, Palackého, Květinové, Sluneční, Pod Bílou horou a Sadové. 

 

 

SmVaK Ostrava a.s. oznamují, že v termínu od 24. – 29. srpna budou v obci Vlčovice a Mniší prováděny pravidelné opisy vodoměrů pracovníky vodáren.

 

 

Upozorňujeme občany, že až do 29. srpna je uzavřena část parkoviště u Alberta, kde jsou nainstalovány pouťové atrakce.

 

 

Město Kopřivnice a Základní škola Kopřivnice – Mniší zvou na slavnostní otevření nově zrekonstruované budovy školy, které se uskuteční v sobotu 1. září od 15 hodin. Kromě prohlídky nových školních prostor bude připraven zábavný program pro děti a posezení s hudbou pro všechny.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice, Taneční sdružení Relax a taneční skupina Thara zvou na akci Tancem kolem světa aneb Tančí celá Kopřivnice. Akce se uskuteční v sobotu 1. září od 16 hodin před kulturním domem. V pestrém programu vystoupí mistryně republiky Belly Dance 2011 a představí se taneční skupiny různých forem.

 

 

Studie zmapuje oblasti bydlení, školství a sociálních služeb. Aby bylo možné lépe plánovat budoucí rozvoměsta a zároveň efektivně pracovat s aspekty, jež nejvíce ovlivňují životní styl Kopřivničanů, nechává radnice zpracovat sociodemografickou studii. Studie by měla městu poskytnout komplexní analýzu struktury zdejších obyvatel, informace o migraci, ekonomické aktivitě a v neposlední řadě také prognózy budoucího věkového složení či vývoje trhu práce. Ve vazbě na výsledky analýzy bude zpracován rozbor aktuální vybavenosti města a doporučení k budoucímu rozvoji. Důraz přitom bude kladen především na oblasti bydlení, sociálních služeb a školství. Zpracovatelská společnost předloží městu rovněž doporučení, jakým směrem by se mělo ubírat plánování dalšího rozvoje, a to i s ohledem na předpokládané dotační tituly. Výsledky pak budou využity jako podklad pro tvorbu nového strategického plánu města Kopřivnice. Velmi důležitým podkladem pro vypracování studie budou názory a priority Kopřivničanů. Lidé mohou být v období od 27. srpna do 14 září 2012 telefonicky kontaktováni tazateli společnosti PROCES, která studii zpracovává. Budou se moci vyjádřit například k problematice současného bydlení, kvalitě a kapacitě škol či sociálních zařízení. Pokud někdo nebude chtít odpovídat po telefonu, má možnost vyplnit dotazník na webu města.

 

 

Sobota 1. 9. 2012 – BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI na zimním stadionu v Kopřivnici  15,45 – 17,00  hod.

 

Svaz skautů a skautek Kopřivnice zvou nové zájemce na zahájení nového oddílového roku 2012/2013.

Pozvánka je určena jak pro děti a mládež, tak pro seniory, kdy v rámci projektu MoSek bude založena speciální skautská družina pro seniory.

Zahajovací schůzka se koná v sobotu 8. 9. 2012 v 9.00 ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice