24. 8. 2012

 

LETNÍ KINO 2012 – Házenkářské hřiště v Kopřivnici 24. 8. 2012 ve 20.30 hod.

Muži v naději / Komedie Česko, 2011, 115 min., české, přístupný, 40 Kč

Režie: Jiří Vejdělek Hrají: Jiří Macháček, Bolek Polívka, Simona Stašová, Petra Hřebíčková, Éva Vica Kerekes, Emma Smetana, Lukáš Langmajer, Michal Novotný.

 

 

 

Klub házené Kopřivnice  pořádá ve dnech: pátek 24. 8. a sobota 25. 8. 2012 MEZINÁRODNÍ TURNAJ V HÁZENÉ MUŽŮ – 51. ROČNÍK. Turnaj proběhne ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici.

Účastníci: HKM Šaľa, KH Kopřivnice, SKP Frýdek Místek, Cement Hranice

V půběhu turnaje je zajištěno občerstvení ve sportovní hale.

Rozpis utkání:

 

Pátek 24. 8. 2012

1. utkání – 17.00 hod.: KH Kopřivnice  – SKP Frýdek Místek

18.45 hod.: Slavnostní zahájení turnaje

2. utkání – 19.00 hod.: Šaľa – Cement Hranice    

 

Sobota 25. 8. 2012

3. utkání – 9.00 hod.: Šaľa  – SKP Frýdek Místek

4. utkání -10.45 hod.: Cement Hranice – KH Kopřivnice

5. utkání – 14.00 hod.: Cement Hranice – SKP Frýdek Místek      

6. utkání – 15.45 hod.: Šaľa – KH Kopřivnice

17.00 hod.: Slavnostní zakončení turnaje

 

 

 

Upozorňujeme občany, že do 29. srpna bude uzavřena část parkoviště u Alberta, kde budou instalovány pouťové atrakce. Uzavřeno bude parkoviště před budovou městského úřadu ve dnech 25. a 26. srpna, kdy zde budou umístěny prodejní pouťové stánky.

 

 

 

Starodávný jarmark“  se koná v městském parku Dr. Edvarda Beneše  v sobotu 25. 8. 2012 od 9.00 do 16.00 hodin. Tradiční  Starodávný  jarmark   bude   mít  atmosféru  meziválečného  období  první 

republiky. Udržovat  jarmareční  pořádek  budou  četníci  a  vojenští  vysloužilci,  potkáte  také  žebráky a žebračky, pocestné krajánky i dámy nakupující u řemeslníků. Pro děti budou nachystány bezpečné interaktivní dobové soutěže a hry.

Co uvidíte:  Stanley   Dixie    Street Band    s  bohatým   repertoárem    skladeb    z období meziválečného, vysloužilého  vojína  Starablažku  a   starou  pannu  Semtelovou  jež  budou zpívat v doprovodu starodávného flašinetu obrázkové poučné písně, Železného  Zekona  –  s  jeho  siláckým  uměním,  humorem   a   vtipem  –  vězte zatají se vám dech.

Zastoupení řemesel: textilní dekorace , hračky z modrotisku, ručně tkané výrobky,  dřevěné hračky, misky, sošky, pletené košíky z proutí, proutěné metly, zdobené medové perníčky, pečené čaje, bylinky a přírodní kosmetika, ručně vyráběná mýdla, drátkované dekorace, keramika, koření, umělecké kovářství

a mnoho dalších…

 

 

 

BARTOLOMĚJSKÝ VEČER 25. 8. 2012, před KDK, cca od 18hod:

Večer zahájí akustické seskupení muzikantů s názvem „Comar in the cube“. Zazní autorská tvorba charismatického frontmana (Jana „Komára“ Ražnoka) s hudebním doprovodem jeho hostů.

 

Dalším vystupujícím je kapela „Hi Martin stop the time“ s vlastní autorskou tvorbou. Texty v anglickém i českém jazyce doplněné energickou muzikou na pomezí folku a funky.

 

Druhá polovina večera potom bude ve znamení tvrdší, rockovější muziky. Kapela „Today Ashley„ předvede opět autorskou tvorbu. Pop-hardcorový nářez, který dokáže rozeskákat a je oblíbený obzvláště u mladšího publika.

 

Pokračovat bude místní power/Heavy metalová kapela „Aperion“. Energická muzika plná atmosféry, kterou dotváří kvalitní melodický vokál s českými texty, se představí cca ve 22 hodin.

 

Celý večer uzavře kapela „o105“, která hraje vlastní i převzaté skladby českých a zahraničních interpretů, které dokážou diváky vybudit i k tanci.

 

 

POUŤOVÁ NEDĚLE 26. 8. 2012 – PŘED KULTURNÍM DOMEM KOPŘIVNICE

Od 14.30 do 15.30 hodin se představí muzikantské duo (Milan Cyrus a Ladislav Kokeš – harmonika a housle), v jejichž podání zazní staropražské písně jako od „Pražských Pepíků“ (Na pankráci, racajdička, sedí sokol na javori, a mnoho dalších.

 

Pro odvážnější bude od 14 do 18 hodin připravena AQUA SHOW. Před Kulturním domem bude nachystán bazén s vodou o výměře 8×6 metrů, na jehož vodní hladině si návštěvníci mohou vyzkoušet „aqazorbling“. Pro děti bude připraven i skákací hrad a nafukovací „Pony Hop“ koníci. Zájemci, kteří by chtěli zažít pocity sumo zápasníků, si mohou zkusit zábavné zápasení „Bumperball“. 

 

 

 

Vyhrajte vstupenky na večer s Danou Zátopkovou. Letos v září odstartuje v Kopřivnici již 10. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. O startovní výstřel se jako vždy postará manželka kopřivnického běžce a vynikající oštěpařka Dana Zátopková, která zároveň oslaví významné životní jubileum. Město Kopřivnice připravuje při této příležitosti slavnostní večer, který bude věnován právě těmto dvěma významným událostem.

Slavnostní večer se uskuteční ve středu 12. září od 18 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Hosté se mohou těšit mimo jiné na několik hudebních, pěveckých a tanečních vystoupení, posezení při cimbálovce a videosestřihy, díky nimž se možná o paní Daně dozvědí více, než dosud věděli. Představeno bude také DVD, které město při této příležitosti vydalo.

Kromě oslavenkyně se slavnostního večera zúčastní její přátelé, členové Českého klubu olympioniků, zástupci měst Kopřivnice a Rožnov pod Radhoštěm, představitelé sportovních klubů, významní sportovci a vylosovaní šťastlivci, kteří správně odpoví na soutěžní otázku. Jelikož je o paní Daně známo, že je milovnicí moravského folklóru a nepohrdne ani dobrým moravským vínem, ptáme se na následující:

Jaké víno má paní Dana Zátopková nejraději?

A – modrý portugal

B – rulandské modré

C – tramín červený

Správné odpovědi můžete zasílat do středy 5. září 2012 na telefonní číslo 774 599 474. SMS zprávy zasílejte ve tvaru: Zatopkova_Vaše jméno a příjmení_správná odpověď. Z každého čísla lze hlasovat pouze jednou.

 

Kromě 8 vstupenek pro dvě osoby se soutěží také o 10 zmiňovaných DVD, 20 pamětních mincí s manželi Zátopkovými a samozřejmě také o několik lahví oblíbeného vína paní Dany Zátopkové. Vylosovaní výherci budou kontaktováni telefonicky.

Kdo by si chtěl připomenout atmosféru dosavadních ročníků Běhu rodným krajem Emila Zátopka, má možnost ve vestibulu radnice, kde je aktuálně instalována výstava fotografií dokumentujících 0. až 9. ročník závodu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice