7. 9. 2018

 

Těžké zranění utrpěla ve čtvrtek 43letá žena, která spadla z koně. Zvíře při pádu v terénu uhynulo. Pro ženu letěl kolem půl deváté večer k obci Sedlnice na Novojičínsku záchranářský vrtulník. Zároveň ze Studénky vyrazila sanitka. Třiačtyřicetiletá žena měla při jízdě v terénu spadnout, a to i se zvířetem. O závažnosti nehody svědčila rovněž skutečnost, že kůň při pádu zahynul. Pacientka byla v bezvědomí a ohrožení života, informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.Lékař podle něj následně konstatoval, že žena má poraněnou hlavu a končetiny. Záchranáři jí nasadili krční límec a uložili ji do vakuové matrace. Lékař provedl intubaci dýchacích cest a převedl pacientku na přístrojem řízené dýchání. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční péče byla žena převzata na palubu vrtulníku a transportována do ostravské Fakultní nemocnice.

 

STANOVENÍ KONCE DOBY ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRŮ. Na základě čl. 4 nařízení Moravskoslezského kraje č. 1/2017 ze dne 11. 4. 2017, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, vyhlásil Krajský úřad Moravskoslezského kraje ode dne 10. 8. 2018 dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.   V souladu s výše uvedeným nařízením kraje stanovuje Krajský úřad Moravskoslezského kraje konec vyhlášené doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na den 4. 9. 2018.

 

VÝSTAVA – Jan Kavan: Grafika. V Lašském muzeu ve středu 5. září od 17.00 hod. byla zahájena další výstavní sezóna. Na nadcházejících několik týdnů se ve výstavních prostorech Lašského muzea zabydlí jeden z nejvýznamnějších současných grafiků-výtvarníků pan Jan Kavan. Do Kopřivnice přiveze kolekci svých grafických listů, která bude tematicky i rozměrově značně rozmanitá. K vidění tak budou velké práce i drobná ex libris, seznámíte se s jeho grafickými krajinami, městskými zákoutími i figurální tvorbou.

 

Festival medu a písničky. Již 5. ročník multižánrového festivalu pro všechny věkové generace se zaměřením na včelaření, přírodu, řemesla a dobrou zábavu započne ve čtvrtek 6. září a potrvá až do soboty 8. září. Během těchto dní v areálu Muzea Fojtství se návštěvníci mohou těšit na řadu aktivit pro děti i dospělé. Každý den nese jiný název, čtvrtek je určen pro děti, pátek zase je den perníku a guláše a sobota je zaměřená na folklór. Vystoupí například country poprocková kapela Příkop, folk-rocková kapela Fleret z Valach, skupina Sunar Rock, ostravská skupina Buty a mnoho dalšího. Těšit se můžete i na různé přednášky, degustace a ochutnávky medoviny a moravských vín. Děti se zase mohou těšit na šermířské vystoupení a pohádku. Více na Včelaři Kopřivnice.

 

VÝSTAVA: Toulky historií Tatry v kresbách Karla Rosenkranze. Ve čtvrtek 6. září od 16.30 hod. ve výstavních prostorách Muzea Fojtství v Kopřivnici proběhlo zahájení výstavy, která potrvá až do 11. listopadu 2018. Během výstavy bude možno shlédnout na dvě stovky prací tvořené z kolorovaných kreseb tatrovek od Präsidenta až po Tatru Phoenix. Mnoho z kreseb navíc zachycuje již neexistující unikátní modely, prototypy, neznámé varianty či slepé uličky tatrovácké produkce.

 

KONCERT: Záviš na Hukvaldech. Hospůdka na Koupališti pořádá v pátek 7. září od 17.00 hod. koncert Záviše. Hostem bude všem jistě známý a oblíbený kytarista Jakub Tichý. Občerstvení na dvou barech a minimálně jednom grilu zajištěno.

 

Dny evropského dědictví – Štramberk. V sobotu 8. září a neděli 9. září se všichni návštěvníci mohou těšit na zpřístupnění nejzajímavějších památek a to Hradu Štramberk s věží Trúba, jeskyně Šipka, Kostel sv. Jana Nepomuckého, kostel sv. Kateřiny, muzeum Zdeňka Buriana, zvonice kostela sv. Bartoloměje. Součástí této akce bude i divadelní představení O pyšné princezně v sobotu 8. září od 15.00 hod. v amfiteátru pod Starou věží. V sobotu 8. září návštěvníci Radvanické štoly budou moci nahlédnout dovnitř tří zkušebních štol, seznámit se se zkouškami a výzkumem. Veškeré informace naleznete na Město Štramberk.

 

Tradiční Příborská pouť. Město Příbor pořádá v sobotu 8. září a neděli 9. září tradiční pouť. Od soboty do neděle se můžete těšit na pouťové atrakce, občerstvení. V neděli 9. září během dne vystoupí v městském parku swingový orchestr Bedřicha Pukovce a na večer si město připravilo pouťový koncert Rock&Roll Band Marcela Woodmana.   Během neděle bude zpřístupněna výstava Dámou v každé době, která je umístěna v Muzeu Sigmunda Freuda. Muzeum si dále připravilo dílnu tradičních technologií. Program naleznete na Město Příbor.

 

Hukvaldské hradní vinobraní. Již tuto sobotu 8. září od 10.00 hod. se uskuteční na hradě Hukvaldy slavnosti vína a burčáku. Těšit se můžete na ochutnávku vín z jižní Moravy a ze zahraničí. Ke zpěvu a tanci zahraje a zatančí SLPT Valašský Vojvoda z Kozlovic. Akce se koná za každého počasí.

 

KONCERT: Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. Městský pivovar Štramberk pořádá v sobotu 8. září od 18.00 hod. posezení s cimbálovou muzikou Gajdušek z Hukvald.

 

Předpouťová zábava v Příboře. V sobotu 8. září od 20.00 hod. v Městském parku město Příbor pořádá tradiční předpouťovou zábavu s kapelou Dazzer. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Kulturního domu.

 

Dny evropského dědictví – Hukvaldy. Hrad Hukvaldy v neděli 9. září od 11.00 hod. pořádá slavnostní křest publikace věnované hradu Hukvaldy s dobovým programem. Během dne bude hrát dobová hudba. Vystoupí šermíři z Olomouce Adorea.

 

Štramberkem po stopách první republiky. V neděli 9. září od 14.00 hod. se uskuteční další komentovaná prohlídka městem. Dostanete se na místo, kde prezident nocoval během svých návštěv, a nejen to. Ve zdejší hasičské zbrojnici je pro vás připraven poklad v podobě dobového hasičského automobilu Tatra 26, který si budete moci osahat. V rodinném podniku pana Hezkého ochutnáte výtečné Štramberské uši, takové, jaké se tu dělávaly i za dob první republiky. Nakouknete pod pokličku, protože pro vás máme ukázku ruční výroby této vyhlášené dobroty. Romantickou krajinu Lašska pak můžete obdivovat třeba z vrcholu Štramberské Trúby a v chatě Dr. Hrstky si můžete dopřát výtečné dobové osvěžení.

 

Divadélko Koloběžka: Houbařská pohádka. Kopřivnice. Veselá, roztomilá i výchovně-ekologická pohádka o houbím světě, o čerstvě vyklubaném Hříbkovi, nafoukané Hraběnce Muchomůrkové a o zlobivém Honzovi Palečkovi, který se neumí chovat v lese a napraví ho až spravedlivý taťka všech hub, pan Čaroděj Fousoděj. Pohádkový příběh se odehraje v neděli 9. září od 15.30 hod. v kinosále Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice