12. 9. 2023

Ve čtvrtek 7. 9. 2023 byl slavnostně otevřen nový závod společnosti REMOSKA s.r.o.

Remoska vychovala od svého vzniku 3 generace šéfkuchařů. Naše maminky a babičky v ní vařily na chatách, chalupách či doma. Slávu si elektrická přenosná pečící trouba s ohřevem ze shora, získala i ve světě – z Frenštátu pod Radhoštěm se dostala až do kuchyně prince Charlese. Prodej Remosek v Anglii prosadila Lady Milena Grenfell-Baines, kterou dnes označujeme jako „Lady Remoska“.

Od založení firmy až do současnosti prošla REMOSKA s.r.o. průmyslovou revolucí – z manufakturní výroby se stala výroba automatizovaná s prvky robotizace, ke které primárně přispěl zrealizovaný projekt dotovaný z evropských zdrojů: Komplexní podpora inovačních aktivit společnosti REMOSKA s.r.o., reg. číslo: CZ.01.1.02/0.0/0.0/19_261/0019724. Na tento projekt byla poskytnuta finanční podpora EU – konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Slavnostní ukončení projektu (Open Days) bylo uspořádáno v novém sídle společnosti v průmyslovém areálu v Kopřivnici. REMOSKA s.r.o. díky předmětnému projektu zrealizovala produktovou, procesní a organizační inovaci.

Naprosto stěžejní byla inovace procesní. Jednalo se o pořízení a zavedení komplexní automatizované výrobní linky moderního charakteru na principu auto motive – většinově robotizovaná, na kterou navázala leštící a brousící automatická linka včetně příslušenství a dalších souvisejících technologií. V rámci projektu společnost vytvořila inovovaný produkt – Remoska® Tria plus s nižší hmotností mísy (na 1,5 – 1,6 kg – oproti 2,3 kg), která je vyráběna z tlustostěnného, za studena lisovaného plechu a indukčního dna (v minulosti využito lité slitiny) a výkon 580 W (630 W je využito u klasické Remoska® Tria) – což zákazníkům uspoří spotřebu el. energie. Produkt má v rukojeti implementován inteligentní řídící člen, který komunikuje pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth s aplikací určenou pro řízení inovované Remosky® Tria Plus. Vše bylo doplněno o inovací organizační, kdy se jednalo o pořízení a integraci ERP systému (Enterprise Resource Planning), který přispěl ke zlepšení v oblastech komunikace a řízení času, manažerských pohledů a prognóz, automatizovaného zpracování dat, marketingových kampaní, řízení dodavatelského řetězce, řízení projektů a generování tiskových sestav. Díky tomu došlo k výrazné organizaci procesů, které se v minulosti řešily ručně. Důsledkem projektu došlo k naplnění cílů společnosti – zajištění komplexního a kontinuálního vývoje a inovaci, což přispěje k technologickému pokroku a zvýšení kvality poskytovaných služeb. Veškeré činnosti se podařilo do termínu ukončení projektu splnit a výrobní proces je díky pořízení ERP systému, komplexní automatizované výrobní lince a leštící a brousící lince výrazně zefektivněn, centralizován, automatizován a robotizován. To dělá z výrobního závodu nejmodernější zařízení svého druhu ve světě. Projekt slouží jako příklad dobré praxe, jak bylo zmíněno i v projevu zástupce ŘO OP PIK, Ing. Bučilové Radky, poradkyně vrchního ředitele – Sekce fondů EU, neboť zde došlo k růstu konkurenceschopnosti společnosti, kraje i České republiky. Došlo ke skloubení požadavků moderní doby: propojení enviromentálních cílů a potřeb společnosti – úspora materiálu, nový design, efektivní výroba, moderní a úsporná opatření vedoucí k ochraně životního prostředí. Slova na závěr: Ing. Petr Vaněček, ředitel a jednatele společnosti REMOSKA s.r.o.: „Bez podpory z OP PIK bychom zřejmě do tak velké investice v rámci Inovací ani nešli, popřípadě až za několik let. Projekt Inovace se stal zásadní v našem vývoji a nastartoval náš hospodářský růst.“

Název projektu:                Komplexní podpora inovačních aktivit společnosti REMOSKA s.r.o.

Reg. číslo projektu:         CZ.01.1.02/0.0/0.0/19_261/0019724

Program podpory            INOVACE – Inovační projekt – Výzva VII

Výše dotace:                      64,5 mil. Kč.

Podpora:                             Evropské strukturální a investiční fondy, konkrétně OP PIK – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Díky odlehčenému invalidnímu vozíku může oceňovaný novinář a scénárista v penzi dál pracovat. NADACE AGEL podpořila částkou 24 tisíc korun Milana Švihálka, devětasedmdesátiletého scénáristu, dramaturga a novináře v důchodu, který se i přes svá zdravotní omezení a věk i nadále věnuje novinářské profesi. Příspěvek nadace využil pan Švihálek na nákup odlehčeného typu invalidního vozíku, který mu umožní samostatně se dopravovat do práce i na osobní schůzky.

Milan Švihálek je český dramaturg, scenárista, žurnalista, moderátor, redaktor a spisovatel. Svůj život spojil s ostravským studiem České televize a tvorbou reportážních, vzdělávacích a dokumentárních pořadů. Za seriál Za svědky minulosti obdržel výroční cenu Československé televize a Cenu Českého literárního fondu. Dnes je mu již 79 let, přesto nezahálí a věnuje se i nadále publikační a přednáškové činnosti.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice