8. 11. 2013

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 8. – 11. listopadu v Lubině za kruhovým objezdem, v Lubině Na hrázi, u mostu, vedle domu s č.p. 437, č.p. 4, v Lubině na točně autobusů, na rozcestí pod přehradou, ve Vlčovicích u mostu a u KD.

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácnosti budou přistaveny dle harmonogramu od 15:00 – 18:00  hodin. 11. listopadu na ulici Tyršově a 12. listopadu na ulici Horní.

 

 

Kopřivnice rozdá občanům 420 kompostérů. Kopřivnická radnice se rozhodla bojovat proti neekologickému nakládání s bioodpady a rozdá občanům další várku kompostérů zdarma. Kopřivničanům, kteří o bezplatné zapůjčení projevili zájem, bude 420 kompostérů předáno do konce listopadu. Vypůjčitel musí mít trvalé bydliště v Kopřivnici nebo jejích místních částech, kompostér musí využít výhradně na tomto území a nesmí mít vůči městu žádný dluh na poplatcích za odpady.

Ti, kteří splnili podmínky a opětovně potvrdili svůj zájem, si budou moci kompostéry vyzvedávat v pátky 8., 15. a 22. listopadu mezi 8. a 17. hodinou v přízemí kopřivnické radnice.

 

 

Rekonstrukce mostu nad tratí finišuje. Generální oprava mostu ev. č. 480-002 nad železniční tratí v Kopřivnici se chýlí ke konci. Pokud budou klimatické podmínky příznivé jako doposud, mohli by se řidiči dočkat zprovoznění obou polovin mostu a otevření nové sjezdové rampy již začátkem prosince. Ačkoliv dle původního harmonogramu měly technicky náročné stavební práce trvat až do jara 2014, pravděpodobně budou dokončeny již letos. Realizační firma v současné době osazuje protihlukové stěny a dokončuje kanalizaci, chodník i veřejné osvětlení. V polovině tohoto měsíce bude provedena pokládka finálních vrstev vozovky, která si vyžádá úplné uzavření sjezdu na ulici Dělnickou i pro autobusovou dopravu. Aby byl dopad na jízdní řády co nejmenší, proběhne pokládka o víkendu 16. – 17. listopadu, nebo v případě nepříznivého počasí o týden později.

 

 

Prodejci lihovin budou potřebovat koncesi. 17. října 2013 vstoupila v platnost novela živnostenského zákona, která zařazuje prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin do režimu koncesovaných živností. Pokud stávající obchodníci s lihovinami a hostinští včas nepožádají o potřebnou koncesi, budou moci v prodeji uvedených komodit pokračovat pouze po dobu šesti měsíců. Pokud podnikatelé v dané lhůtě podají žádost o předmětnou koncesi, nepodléhá tato žádost správnímu poplatku. K žádosti také není nutné přikládat žádné doklady či splňovat podmínku odborné způsobilosti. Žádost podaná po uplynutí této lhůty bude zpoplatněna částkou 500 korun. Pokračováním v prodeji dotčených lihovin bez koncese se podnikatelé dopustí správního deliktu neoprávněného podnikání, za který jim může živnostenský úřad uložit pokutu až do výše milionu korun. S ohledem na počet aktivních podnikatelů v této oblasti upozorňuje Obecní živnostenský úřad v Kopřivnici dotčené subjekty, aby podání žádosti ve vlastním zájmu nenechávali na poslední chvíli, a předešli tím případnému dlouhému čekání na úřadě. Více informací zájemcům poskytnou pracovnice živnostenského úřadu osobně ve 4. patře kopřivnické radnice (v kancelářích č. 468 a 469) nebo na telefonních číslech 556 879 751-755.

 

 

Kopřivnické Kino Puls nabídne o víkendu animovanou pohádku Turbo ve 3D. Promítání začíná oba dny v 15:30 a k filmu navíc dostanete sběratelskou placku! Ani dospělí však o víkendu nepřijdou zkrátka. V sobotu se koná další z přímých přenosů Metropolitní opery z New Yorku. Tentokráte se od 18:45 hodin představí dílo Giacoma Pucciniho Tosca. Milostná touha a politické intriky rozehrávají dramatickou partii, jejímiž protagonisty jsou Patricia Racette jako žárlivá diva, Roberto Alagna jako malíř Cavaradossi a George Gagnidze jako zlosyn Scarpia. Pucciniho veristické dílo v režii Luca Bondyho diriguje Riccardo Frizza.

 A co neděle? Ta se ponese ve znamení rockování. Další ze snímků cyklu Rock v Kině Puls představí The Rolling Stones: Some girls: Live in Texas. Záznam koncertu bude spuštěn v 17:30 hodin. The Rolling Stones: Some Girls, Live in Texas mimořádný koncertní snímek je mimořádný koncertní snímek, zachycující tuto světově proslulou kapelu na vrcholu její hudební kariéry. Film, který byl natočen roku 1978 v texaském Fort Worth na 16mm formát, byl vylepšen pro HD kvalitu a s audiostopou 5.1. Jeho součástí je rozhovor se Sirem Mickem Jaggerem, natočený v srpnu 2011, v němž hudebník koncert uvádí a hovoří o jeho významu v rámci historie skupiny. Americké turné The Rolling Stones 1978 USA Tour, které doprovodilo album Some Girls z téhož roku a jehož součástí jsou legendární hity, jako “Honky Tonk Woman,” “Tumbling Dice,” “Brown Sugar,” “Jumpin Jack Flash,” “Miss You” a “Beast of Burden“, je fanoušky kapely považováno za jedno z nejlepších. Turné následovalo bezprostředně po uvedení alba Some Girls a ve chvíli, kdy skupina v polovině července dorazila do Texasu, stačila už deska obsadit první příčky amerických hitparád. Mottem turné se stal „návrat ke kořenům“ – prim hrála samotná kapela a její hudba, zatímco složité pódiové provedení takřka zcela absentovalo. Koncert, jenž byl nasnímán 18. července roku 1978 ve Will Rogers Memorial Center v texaském Fort Worthu je typickým příkladem show z tohoto legendárního turné, na němž The Rolling Stones předvedli syrové, energií nabité představení pro očividně unešený dav fanoušků. Koncertní produkce obsahuje mnoho skladeb z alba Some Girls, doplněných o několik klasických „stounovských“ tracků z předchozích desek kapely. Záznam, jenž byl původně natočený na 16 mm film, byl šetrně zrekonstruován, o remix a zremastrování zvuku z původních pásek se postaral Bob Clearmountain. Je nade vší pochybnost, že jde o Rolling Stones v jejich vrcholné formě.

 

 

Westernový Motýlek. Ani letos nebudete ochuzeni o vystoupení handicapových žáků ze základní a mateřské školy Motýlek. Tentokrát si pro vás připravili přehlídku ve westernovém stylu divokého západu. Písničky, divadlo, tanec a další zajímavá vystoupení v podání handicapovaných dětí a mládeže z celé České republiky se uskuteční v pátek od 17:00 hodin na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice a následně v sobotu od 14:00 hodin ve Velkém sále kulturního domu.

 Pátek bude spíše doprovodným předprogramem. Budete si moci vyzkoušet, jak se na svět kouká z koňského hřebetu nebo si vyzkoušet zacházení s lasem. Chybět nebudou ani soutěže v tématických disciplínách a živá hudba (Kondoři). V 17:30 se program přesune do Velkého sálu kulturního domu, kde zahraje kapela „Pískomil se vrací“, zazpívá Heidi Janků a diskotéku rozjede DJ Stoupa.

 Teprve v sobotu se představí samotní žáci, a to v písničkách, divadelních představeních, tanci a dalších zajímavých vystoupeních. V přestávce budete mít možnost navštívit vernisáž fotografií z výtvarných dílen účastníků akce.

  

 

Den se starými technologiemi v Příboře.  V sobotu 9. listopadu se v příborském muzeu uskuteční pořad podpořený Nadací OKD přibližující některé archaické zaniklé rukodělné technologie. Pořad, který začne již v 9:00 hodin ráno, je vhodný nejen pro dospělé návštěvníky, ale také pro rodiny s dětmi. Budete se moci seznámit s pečením ve starodávné hliněné peci, vyzkoušet si práci na archaickém soustruhu či zpracování choroše na pokrývku hlavy, ale i archaickou techniku tkaní na destičce, uplést si košík z trávy, rozdělat oheň křesáním či třením dřeva o dřevo nebo si vyrobit lampičku ze šišky a pryskyřice. Vstupné na tohle všechno činí pouze 15 Kč. Zdarma mohou jít děti do 15 let a studenti muzejní školy.

 

 

Máte-li to blízko do kulturního domu Hájov pak vězte, že právě zde se v sobotu od 18:00 hodin odehraje divadelní představení Večer tříkrálový v podání štramberského Divadla Pod věží. Večer tříkrálový je sváteční komedií Williama Shakespeara, kde sváteční atmosféru vyvolává již sám název hry. Označuje dvanáctou noc Narození Páně, tedy 6. ledna – svátek Tří králů. Tímto datem vrcholilo a končilo v době Shakespeara dvanáct dnů vánočních. Jejich veselá atmosféra, plná dobrého jídla a pití, zpěvu a tance, simulovaných námluv a soubojů, prostupuje v míře více než hojné touto hrou.

 

 

Děti fitness aneb sportem proti drogám. Od 9:00 do 15:00 hodin se na sportovní hale ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici koná soutěž jednotlivců v aerobiku, street dance a talentu. Soutěžící cvičí dle lektorky a porota z nich vybírá ty nejnadanější.

 

 

Podzimní koncert pořádaný Komorním orchestrem Kopřivnice nese název Tanec v hudbě klasiků. Uskuteční se v pátek od 19:00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici a nabídne známé taneční a salónní skladby od slavných autorů v podání Komorního orchestru Kopřivnice a jeho sólistů L. Kláskové (zpěv) a D. Schneiderky (housle). Orchestr diriguje P. Lichnovský.

 

 

Máte-li v plánu si odpočinout u současné moderní hudby či umění, pak nemůžete v pátek a v sobotu vynechat kopřivnickou čajovnu Mandala a bar Daymoon. Konají se zde tři hudební a jedna literární akce, které svou rozličností uspokojí snad každého.

 První akcí, která se koná již v pátek od 21:00 hodin nabízí Bar Daymoon. Večer zde zpestří rocková kapela Šum a Fuk.

 Sobotní den můžete zahájit v čajovně Mandala. Od 17:00 hodin zde zahájí komponovaný večer – vernisáž výstavy všestranné umělkyně z Ostravy. Tvorba inspirovaná převážně kouzlem přítomného okamžiku. Na programu bude autorské čtění (Ostravský Pecař), degustace domácích specialit a výtečného vína a také překvapení.

 Sobotní večer v Mandale bude pokračovat ve 20:00 hodin, kdy se na pódiu představí Café Industrial z Ostravy. Niterné pocity i zážitky všedního dne přetavené do podoby snivých i podmanivých skladeb, které nejsou nikdy zahrány stejně. Není to jazz ani rock ani folk a přitom tak trochu od všeho.

 Zakončit den pak můžete v baru Daymoon, kde od 21:00 hodin zahraje skupina Salamandra s exkluzivním hostem Ivanem Borovským.

  

 

Ještě zhruba 2000 řidičů na Kopřivnicku potřebuje vyměnit řidičský průkaz, jehož platnost končí koncem letošního roku. Jedná se o průkazy vydané od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004. Od roku 2005 se již vydávají řidičáky, které jsou typově podobné jako kreditní karty a jen průkazy těchto rozměrů budou od 1. ledna 2014 platné. Pokud řidiči v lednu vyjedou na silnici se starým typem dokladu, nevyhnou se pokutě ze strany policie. Platnost nově vydaných řidičáků je10 let.

 

 

Do 10. listopadu je možné zasílat přihlášky do oblastního kola pionýrského Sedmikvítku (kulturně umělecká soutěž), která se uskuteční 30. listopadu v KDK od 10.00 hodin.

 

 

Hrad Štramberk vás zve 9. listopadu na třetí dokumentární  Cyklus OTEVŘI OČI,  ve kterém Jan Bartoš představí zajímavé snímky, většinově z festivalu Jeden svět a představí různé komunitní projekty.

 

 

Vzpomínkové setkání ke Dni válečných veteránů proběhne v Kopřivnici  v pondělí  11. listopadu.

 

 

Zpěvačka Radůza vystoupí ve středu 13. Listopadu od 19:00 v Kulturním domě v Příboře.

 

 

Předmartinské odpoledne se chystá ve Frenštátě v pátek 15. Listopadu od 12:00 hodin  – tradiční odpoledne před Martinským trhem nabízí například soutěž o nejlepší vařonku.

 

 

Westernový Motýlek 2013. Ve dnech 8. a 9. listopadu 2013 se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat již 17. ročník přehlídky Motýlek. Mezinárodní festival tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí a mládeže, jehož hlavní ideou je integrace účinkujících do společnosti, se letos ponese ve westernovém stylu. Připraven bude bohatý doprovodný program pro samotné vystupující i širokou veřejnost. Na letošním Motýlkovi se představí zhruba 330 účinkujících různého věku i druhu postižení. Přehlídka je pro ně nejen příležitostí předvést své dovednosti a navzájem se inspirovat, ale hlavně oblíbenou společenskou událostí.

Po pátečních prostorových zkouškách bude nejen pro vystupující soubory, ale také pro všechny ostatní děti, připraven kovbojský doprovodný program. Od 15 do 17 hodin se budou moci před kulturním domem projet na živých koních, zhlédnout ukázky lasování nebo se zapojit do různých westernových her. K dokonalému vytvoření atmosféry Divokého západu bude pro všechny příchozí hrát country kapela Kondoři. V 17:30 se zábava přesune dovnitř kulturního domu, kde děti čeká koncert skupiny Pískomil se vrací, vystoupení Heidy Janků a oblíbená diskotéka s DJ Stoupou.

V sobotu dopoledne mezi 9. a 12. hodinou proběhne den otevřených dveří v pořádajícím Dětském centru Kopřivnice a ve 14 hodin bude v kulturním domě zahájen tříhodinový galaprogram. Během něj předvedou účastníci festivalu nejen svá pestrá vystoupení, ale také zahájí výstavu fotografií z páteční kreativní dílny „Motýlek na Divokém západě“. Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit a strávit s nimi pěkné odpoledne, jsou srdečně zváni! Vstupné bude dobrovolné a jeho výtěžek poputuje na podporu této oblíbené kopřivnické přehlídky.

 

 

11. listopadu 2013 uplyne přesně 95 let od ukončení 1. světové války. Jako vzpomínku na oběti tohoto i ostatních válečných konfliktů novodobé historie oslaví mnoho zemí na celém světě tzv. Den válečných veteránů. Kopřivnice si tento významný den připomene tradičním pietním setkáním u pomníku padlých.

Kytice k pomníku padlých položí představitelé města, členové Vojenského sdružení rehabilitovaných a zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu. Jelikož v letošním roce jde o významné půlkulaté, výročí, bude netradiční součástí setkání také vystoupení hudebníků Městského dechového orchestru. Přijďte také Vy uctít památku padlých i žijících hrdinů, kteří riskovali své životy ve válkách, aby bojovali za svobodu, pravdu a demokracii. Pietní setkání u pomníku padlých před budovou bývalé ZŠ Náměstí se uskuteční v pondělí 11. 11. v 11 hodin a všichni jste na něj srdečně zváni.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice