6. 11. 2013

 

Tak jako ve všech obcích a městech v naší zemi i v Kopřivnici se otevřely v pátek ve 14. hodin volební místnosti. Do doby, než se v sobotu uzavřely, odevzdalo svůj hlas téměř 57 oprávněných voličů, což je mírně pod republikovým průměrem. Do 21 okrsků zamířilo 10 378 osob, avšak platných hlasů bylo o 77 méně. Volební účast  56,54%, je oproti roku 2010 nižší o necelé tři procenta. Stejně jako v celé republice se nad pětiprocentní hranici i u nás dostalo 7 subjektů – avšak rozdělení hlasů se v Kopřivici mírně lišilo. Sociální demokraté zvítězili s větším počtem hlasů, volila je téměř čtvrtina kopřivičanů. Na druhém místě skončilo Ano 2011 Andreje Babiše s necelými 19% hlasů. Komunisté v našem městě dostali méně hlasů než na celostátní úrovni a na čtvrtém místě u nás skončil úsvit přímé demokracie Tomia Okamury se ziskem nad 8 procent. Jen o pár desetin horší výslede získali Lidovci. ODS zaznamenala podporu od 724 voličů a TOP 09 a 13 voličů méně. Na prvním nepostupovém místě do sněmovny skončila česká pirátská strana, kterou v Kopřivnici volilo 344 občanů. Oproti roku 2010 nejvíce ve volbách ztratila ODS a to přes 14 procent, TOP 09 přišla o necelé 4 procenta voličů a drobnou ztrátu také zaznamenali sociální demokraté. Za to komunisté získali v našem městě o 3 procenta více voličů než v minulých volbách a lidovci téměř o dva a půl procent.

 

 

Ještě zhruba 2000 řidičů na Kopřivnicku potřebuje vyměnit řidičský průkaz, jehož platnost končí koncem letošního roku. Jedná se o průkazy vydané od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004. Od roku 2005 se již vydávají řidičáky, které jsou typově podobné jako kreditní karty a jen průkazy těchto rozměrů budou od 1. ledna 2014 platné. Pokud řidiči v lednu vyjedou na silnici se starým typem dokladu, nevyhnou se pokutě ze strany policie. Platnost nově vydaných řidičáků je10 let.

 

 

Do 10. listopadu je možné zasílat přihlášky do oblastního kola pionýrského Sedmikvítku (kulturně umělecká soutěž), která se uskuteční 30. listopadu v KDK od 10.00 hodin.

 

 

Hrad Štramberk vás zve 9. listopadu na třetí dokumentární  Cyklus OTEVŘI OČI,  ve kterém Jan Bartoš představí zajímavé snímky, většinově z festivalu Jeden svět a představí různé komunitní projekty.

 

 

Vzpomínkové setkání ke Dni válečných veteránů proběhne v Kopřivnici  v pondělí  11. listopadu.

 

 

Zpěvačka Radůza vystoupí ve středu 13. Listopadu od 19:00 v Kulturním domě v Příboře.

 

 

Předmartinské odpoledne se chystá ve Frenštátě v pátek 15. Listopadu od 12:00 hodin  – tradiční odpoledne před Martinským trhem nabízí například soutěž o nejlepší vařonku.

 

 

Westernový Motýlek 2013. Ve dnech 8. a 9. listopadu 2013 se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat již 17. ročník přehlídky Motýlek. Mezinárodní festival tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí a mládeže, jehož hlavní ideou je integrace účinkujících do společnosti, se letos ponese ve westernovém stylu. Připraven bude bohatý doprovodný program pro samotné vystupující i širokou veřejnost. Na letošním Motýlkovi se představí zhruba 330 účinkujících různého věku i druhu postižení. Přehlídka je pro ně nejen příležitostí předvést své dovednosti a navzájem se inspirovat, ale hlavně oblíbenou společenskou událostí.

Po pátečních prostorových zkouškách bude nejen pro vystupující soubory, ale také pro všechny ostatní děti, připraven kovbojský doprovodný program. Od 15 do 17 hodin se budou moci před kulturním domem projet na živých koních, zhlédnout ukázky lasování nebo se zapojit do různých westernových her. K dokonalému vytvoření atmosféry Divokého západu bude pro všechny příchozí hrát country kapela Kondoři. V 17:30 se zábava přesune dovnitř kulturního domu, kde děti čeká koncert skupiny Pískomil se vrací, vystoupení Heidy Janků a oblíbená diskotéka s DJ Stoupou.

V sobotu dopoledne mezi 9. a 12. hodinou proběhne den otevřených dveří v pořádajícím Dětském centru Kopřivnice a ve 14 hodin bude v kulturním domě zahájen tříhodinový galaprogram. Během něj předvedou účastníci festivalu nejen svá pestrá vystoupení, ale také zahájí výstavu fotografií z páteční kreativní dílny „Motýlek na Divokém západě“. Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit a strávit s nimi pěkné odpoledne, jsou srdečně zváni! Vstupné bude dobrovolné a jeho výtěžek poputuje na podporu této oblíbené kopřivnické přehlídky.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 8. – 11. listopadu v Lubině za kruhovým objezdem, v Lubině Na hrázi, u mostu, vedle domu s č.p. 437, č.p. 4, v Lubině na točně autobusů, na rozcestí pod přehradou, ve Vlčovicích u mostu a u KD.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městských bytů za podmínky přistoupení k závazku. Jeden byt je určen pro stávající nájemce městských bytů a tři jsou určeny široké veřejnosti. Nabídka platí do 06. 11. 2013.

 

 

V rámci akce „podzimní úklid“, která proběhne od 1. 11. do 22. 11 získají dárek lidé, kteří odevzdají ve sběrném dvoře starý elektroodpad.

 

 

Rekonstrukce mostu nad tratí finišuje. Generální oprava mostu ev. č. 480-002 nad železniční tratí v Kopřivnici se chýlí ke konci. Pokud budou klimatické podmínky příznivé jako doposud, mohli by se řidiči dočkat zprovoznění obou polovin mostu a otevření nové sjezdové rampy již začátkem prosince. Ačkoliv dle původního harmonogramu měly technicky náročné stavební práce trvat až do jara 2014, pravděpodobně budou dokončeny již letos. Realizační firma v současné době osazuje protihlukové stěny a dokončuje kanalizaci, chodník i veřejné osvětlení. „V polovině tohoto měsíce bude provedena pokládka finálních vrstev vozovky, která si vyžádá úplné uzavření sjezdu na ulici Dělnickou i pro autobusovou dopravu. Aby byl dopad na jízdní řády co nejmenší, proběhne pokládka o víkendu 16.-17. listopadu, nebo v případě nepříznivého počasí o týden později,“ upozornil Martin Lapčík z odboru rozvoje města. Vlastníkem mostu a hlavním investorem stavby je Moravskoslezský kraj, který za rekonstrukci zaplatí více než sto milionů korun. Na náklady města se podél komunikace buduje nový chodník a veřejné osvětlení, což kopřivnický rozpočet přijde zhruba na sedm milionů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice