4. 11. 2013

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 6. října od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Obránců míru dle vyvěšení letáků.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 5. listopadu od 7:30 – 11:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Lidické.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 8. – 11. listopadu v Lubině za kruhovým objezdem, v Lubině Na hrázi, u mostu, vedle domu s č.p. 437, č.p. 4, v Lubině na točně autobusů, na rozcestí pod přehradou, ve Vlčovicích u mostu a u KD.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácnosti budou přistaveny dle harmonogramu od 15:00 – 18:00  hodin. 5. listopadu na ulici Alšově a 6. listopadu na ulici Haškově.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městských bytů za podmínky přistoupení k závazku. Jeden byt je určen pro stávající nájemce městských bytů a tři jsou určeny široké veřejnosti. Nabídka platí do 06. 11. 2013.

 

 

V rámci akce „podzimní úklid“, která proběhne od 1. 11. do 22. 11 získají dárek lidé, kteří odevzdají ve sběrném dvoře starý elektroodpad.

 

 

Rekonstrukce mostu nad tratí finišuje. Generální oprava mostu ev. č. 480-002 nad železniční tratí v Kopřivnici se chýlí ke konci. Pokud budou klimatické podmínky příznivé jako doposud, mohli by se řidiči dočkat zprovoznění obou polovin mostu a otevření nové sjezdové rampy již začátkem prosince. Ačkoliv dle původního harmonogramu měly technicky náročné stavební práce trvat až do jara 2014, pravděpodobně budou dokončeny již letos. Realizační firma v současné době osazuje protihlukové stěny a dokončuje kanalizaci, chodník i veřejné osvětlení. „V polovině tohoto měsíce bude provedena pokládka finálních vrstev vozovky, která si vyžádá úplné uzavření sjezdu na ulici Dělnickou i pro autobusovou dopravu. Aby byl dopad na jízdní řády co nejmenší, proběhne pokládka o víkendu 16.-17. listopadu, nebo v případě nepříznivého počasí o týden později,“ upozornil Martin Lapčík z odboru rozvoje města. Vlastníkem mostu a hlavním investorem stavby je Moravskoslezský kraj, který za rekonstrukci zaplatí více než sto milionů korun. Na náklady města se podél komunikace buduje nový chodník a veřejné osvětlení, což kopřivnický rozpočet přijde zhruba na sedm milionů.

 

 

Nový Jičín vybuduje systém, který bude hlídat hladiny toků a nádrží v okolí města. Získal na to dotaci Ministerstva financí a EU

 

 

Veřovice se letos účastní klání o Nejkrásnější nádraží České republiky 2013 a probojovaly se mezi deset kandidátů na titul. Hlasování probíhá na www.nejnadrazi.cz do 11. listopadu.

 

 

Průmyslová zóna Mošnov je jedním z horkých kandidátů na výstavbu obří továrny na výrobu pneumatik. Vybudovat ji chce jihokorejská společnost.

 

 

Do 10. listopadu je možné zasílat přihlášky do oblastního kola pionýrského Sedmikvítku (kulturně umělecká soutěž), která se uskuteční 30. listopadu v KDK od 10.00 hodin.

 

 

Regionální muzeum v Kopřivnici Vás zve na výstavu kopřivnického výtvarníka Zdeňka Babince s názvem THEATRUM MUNDI do  galerie Muzea Fojtství, kde budou Babincovy obrazy k vidění až do 24. listopadu 2013. Autorovo dílo je v současné době možné obdivovat také v čítárně městské knihovny, kde Zdeněk Babinec prezentuje některé ze svých pohádkových ilustrací.

 

 

MOTÝLEK 2013 – KDK Kopřivnice –  XVII. ročník přehlídky tvorby handicapovaných dětí (pěvecká, taneční, dramatická)

8. – 9. 11. 2013   „MOTÝLEK WESTERNOVÝ“ – Prezentace a integrace těžce handicapovaných dětí a mládeže na veřejnosti a zkvalitnění života dětí a občanů se zdravotním postižením. Přehlídka tvorby handicapovaných dětí probíhá v oblasti pěvecké, taneční, dramatické. Děti různého věku a druhu postižení vyjadřují své myšlenky, přání a city tancem, písní a mimikou. Jedná se o dvoudenní kulturní akci se spoustou doprovodných programů.

V pátečním doprovodném  programu přehlídky Motýlek bude kreativní dílna s prožitkovou i pracovní částí a spoustou jiných atrakcí. Pro účastníky bude připraven také večerní program, kde vystoupí zpěvačka Heidi Janků, kapela pro děti „Pískomil se vrací“. Program bude zakončen diskotékou (hraje DJ Stoupa.

V pátek také proběhne kreativní dílna, letos s názvem „MOTÝLEK NA DIVOKÉM ZÁPAĎĚ“, která bývá všemi účastníky přehlídky velmi oblíbená. Děti si budou moci „uvařit jídlo pro kovboje“, vyrobit záložku koníka, nazdobit perníkové podkovy pro štěstí a vyrobit náhrdelník. Výstava z této dílny bude fotografická, a bude zahájena oficiální vernisáží, jež je součástí hlavního sobotního programu přehlídky Motýlek. V pátek  si děti před KDK mohou vyzkoušet projížďku na živých koních, proběhne ukázka lasování a zahraje country kapela Kondoři,  děti se můžou zúčastnit westernových her. Ve večerních hodinách proběhne diskotéka, která je také velmi oblíbenou součástí programu, neboť pro mnoho handicapovaných dětí jde o jednu z mála možností účastnit se spolu s jinými dětmi (zdravými i handicapovanými) kulturního programu, kde se mohou spontánně projevit.

V Základní škole a Mateřské škole Motýlek  proběhne od 9 – 12.hod.den otevřených dveří.

Hlavní program přehlídky Motýlek 2013 „MOTÝLEK WESTERNOVÝ“ bude zahájen v sobotu ve 14.00 hodin. Již od 13.30 hod.v prostorách kulturního domu vystoupí „uvítací kapely“.Letos to budou žáci ZŠ Emila Zátopka . Přehlídku zahájí žáci naší školy. Dále během tříhodinového galaprogramu se představí všichni účastníci Motýlka ve svých vystoupeních. O přestávce proběhne již výše zmiňovaná vernisáž výstavy fotografií a výtvarné soutěže. Na závěr si zástupci všech zařízení, kteří se shromáždí na jevišti zazpívají spolu s ostatními diváky tradiční závěrečnou píseň Skálo, skálo.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice