1. 11. 2013

 

Beatles revival band se představí v KDK.  V pátek od 19:00 hodin se ve Velkém sále Kulturního domu v Kopřivnici uskuteční koncert skupiny The Backwards – The Beatles revival band. Slovenská skupina věrně imitující legendy Beatles si pro vás opět připravila nový program. Kromě známých a osvědčených hitů z raného období „Beatlemánie“ zahrají The Backwards ve druhé části skladby z alb Rubber Soul a Revolver. Ve třetí části diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období „Abbey Road“ (Let It Be, Hey Jude, Something, Here Comes The Sun, Ob-la-di Ob-la-da, atd.). Kapela se představí i ve známých barevných „uniformách“ z obalu Sgt. Pepper´s a nových stylových kostýmech. Jako speciální bonus uslyší diváci skladbu Free As a Bird a další překvapení….

 

 

Vydejte se na noční procházku se strašidly. Pionýrská skupina z Kopřivnice připravila pro děti a jejich rodiče noční procházku se strašidly. Na trasu Noční BU BU BU stezky se můžete vydat v pátek mezi 17:00 a 18:30 hodin. Start je u Husovy lípy nad koupalištěm odkud doputujete na Chatu Červený kámen. Jednotlivé vstupné je stanoveno na 20 Kč, v případě že vás přijde více je možno využít výhodné rodinné slevy. Takže pojďte se bát…

 

 

Podzimní putování s Křemílkem a Vochomůrkou. Školní zahrada Mateřské školy Kamarád bude v pátek hostit akci s názvem Podzimní putování s Křemílkem a Vochomůrkou. Pohádkové putování pro děti s plněním různých úkolů se uskuteční mezi 15:30 a 17:30 hodin. Startovné je stanoveno na 20 Kč!

 

 

Pohádková neděle v Kulturním domě. Jako každou první neděli v měsíci, i tato bude v Kulturním domě v Kopřivnici věnována nedělní pohádce. Tentokrát přijede děti pobavit Divadlo Krejčíka Honzy s programem Kdo si hraje, nezlobí. Od 15:00 hodin se v Malém sále představí Krejčík Honza a Zavírací Špendlík Nesmyslík se svým divadelním představením plným písniček a veselých dějových zápletek, které děti pobaví a zároveň zábavnou formou poučí.

Zavírací Špendlík Nesmyslík pochopil, že počítač není všechno! Existuje přeci spousta obyčejných her, které se dají hrát s kamarády a na čerstvém vzduchu. Krejčík Honza uznal, že počítač není jen žrout elektriky.

 

 

Hukvaldy rozzáří lampiónový průvod. Unie rodičů při Základní škole Leoše Janáčka a zaměstnanci školy vás zvou v pátek 1. listopadu na lampiónový průvod se zapálením vatry „NEZAPOMÍNÁME“ (na důležité okamžiky v historii českého národa). Akce bude zahájena v 17:30 hodin u pomníku padlých na Hukvaldech a v Rychalticích, kde budou zapáleny svíčky. Přibližně v 17:40 hodin je naplánován odchod průvodu ke škole. V areálu školy bude následně zapálena vatra a slavnostně předány venkovní cvičící stroje žákům školy. Sál školy dále nabídne program pro děti a občerstvení.

 

 

Kopřivnická VOŠ, SOŠ a SOU slaví 65. výročí založení. Se začátkem školního roku 2013/2014 si VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice připomíná dvě významná výročí své historie. Prvním z nich je 65. výročí průmyslového školství, které chce vedení školy připomenout jejím absolventům, bývalým i současným zaměstnancům, žákům a studentům, ale i široké veřejnosti v pátek 1. listopadu. V odpoledních hodinách bude do areálu školy  pro všechny návštěvníky umožněn volný vstup. Všichni si mohou prohlédnout prostory školy a její současné vybavení.

Podstatně mladší událostí následně bylo v roce 2003 sloučení s blízkým strojírenským učilištěm, kdy vzniklo v té době jedno z největších vzdělávacích zařízení v republice.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městských bytů za podmínky přistoupení k závazku. Jeden byt je určen pro stávající nájemce městských bytů a tři jsou určeny široké veřejnosti. Nabídka platí do 06. 11. 2013.

 

 

V rámci akce „podzimní úklid“, která proběhne od 1. 11. do 22. 11 získají dárek lidé, kteří odevzdají ve sběrném dvoře starý elektroodpad.

 

 

Do 10. listopadu je možné zasílat přihlášky do oblastního kola pionýrského Sedmikvítku (kulturně umělecká soutěž), která se uskuteční 30. listopadu v KDK od 10.00 hodin. 

 

 

Základní škola dr. Milady horákové dostává kromě nového vzhledu také nové atrium. To nebylo uznatelným nákladem v rámci projektu energetických opatření, která na škole probíhají, ale radní o této akci dodatečné rozhodli již v září a na posledním jednání schválili výběr dodavatele. Rekonstrukce bude stát téměř 8000 tisíc korun a stavební práce by měly být hotovy do konce listopadu. Kromě předláždění, se prostor uvnitř školy dočká nového mobiliáře, odpočinkových zátiší a terénních úprav.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice