30. 10. 2013

 

 

Rozhledna Bílá hora je otevřená ještě tento víkend – letošní sezona bude ukončena v neděli 3. listopadu 2013.

 

 

Občané mohou připomínkovat do 31. října návrh obecně závazné vyhlášky „O zabezpečení veřejného pořádku omezením hlučných činností“. Dle tohoto návrhu by mohlo být během nedělí a svátků zakázáno používání hlučných zařízení, jako jsou sekačky, křovinořezy, pily, brusky, drtiče, štěpkovače apod. Připomínky k návrhu vyhlášky lze zasílat do 31. října 2013, a to buď písemně na odbor životního prostředí, nebo elektronicky na ziv.prostredi@koprivnice.cz.  Návrh vyhlášky (pdf 28 kB).

 

 

Přineste starý elektrospotřebič a vyhrajte tablet.V listopadu bude v Kopřivnici pokračovat akce zaměřená na sběr elektroodpadů.
Kdo na sběrný dvůr přinese své vysloužilé a nepotřebné elektrospotřebiče, může získat praktický dárek a zároveň se zapojit do slosování
o značkový tablet. Akce s názvem Podzimní úklid bude v Kopřivnici probíhat 1. do 22. listopadu 2013 v otevíracích hodinách sběrného dvora
na ulici Panské, tedy ve všední dny mezi 8. a 17. hodinou, o sobotách od 8 do 12 hodin. Pro prvních třicet lidí,
kteří se do sběru elekrospotřebičů zapojí, bude připraven symbolický elektro dárek.
Každý z účastníků bude navíc moci vyplnit slosovatelný kupón a zapojit se tak do soutěže o stylový tablet Samsung v hodnotě 5 tisíc korun.
Tento pěkný předvánoční dárek získá šťastlivec, který bude vylosován a kontaktován na konci listopadu.
V rámci akce bude možné odevzdávat staré monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební přehrávače a videopřehrávače,
fotoaparáty, videokamery nebo telefony. Všechny spotřebiče budou posléze rozebrány na součástky a recyklovány.
Naopak odměnu lidé nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.
Jeden občan může v rámci akce získat pouze jeden dárek.  „Během posledních dvou let se nám podobnými akcemi podařilo motivovat
tisíce lidí k tomu, aby s nepotřebným harampádím zavítali na sběrné dvory.
Díky tomu se v roce 2012 podařilo zvýšit celkovou výtěžnost elektrozařízení v kraji na téměř dva tisíce tun,“ uvedl Zdeněk Kovářík
ze společnosti ASEKOL, která provozuje systém zpětného odběru elektrozařízení a akci Podzimní úklid pořádá ve spolupráci
s Moravskoslezským krajem.

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Město Kopřivnice připravuje stolní kalendář na rok 2014, jehož součástí bude mimo jiné přehled kulturních, společenských a sportovních akcí. Pokud v příštím roce plánujete v Kopřivnici nějakou zajímavou akci a chcete, aby byla zveřejněna v kalendáři distribuovaném do všech kopřivnických domácností, neváhejte nás kontaktovat. Informace o akcích zasílejte do 4. listopadu 2013 na e-mailovou adresu IC Kopřivnice ic(zavináč)koprivnice.cz.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 31. října od 6:00 – 19:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubiny dle vyvěšení letáků.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 5. listopadu od 7:30 – 11:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Lidické.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 1. – 4. listopadu na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadově, Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácnosti budou přistaveny dle harmonogramu od 15:00 – 18:00  hodin. 31. října na ulici Družební, a 4. listopadu na Vápenkách.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městských bytů za podmínky přistoupení k závazku. Jeden byt je určen pro stávající nájemce městských bytů a tři jsou určeny široké veřejnosti. Nabídka platí do 06. 11. 2013.

 

 

V rámci akce „podzimní úklid“, která proběhne od 1. 11. do 22. 11 získají dárek lidé, kteří odevzdají ve sběrném dvoře starý elektroodpad.

 

 

65. výročí založení školy si připomíná  v pátek 1.11.2013 Vyšší odborná škola Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kopřivnice (Kopřivnice) – pozvánka je určena především absolventům školy, odpoledne mohou přijít všichni zájemci o prohlídku areálu školy. 

 

 

V pátek 1. listopadu jste srdečně zváni na noční pochod s názvem noční BUBUBU stezka. Akce odstartuje v 18 hodin u Husovy lípy a cílem pochodu plného zajímavých úkolů a strašidel bude lyžařská chata Červený kámen.

 

 

The Backwards –  věrně kopírující kapelu Beatles vystoupí v KDK v pátek 1.11.2013

 

 

Do 10. listopadu je možné zasílat přihlášky do oblastního kola pionýrského Sedmikvítku (kulturně umělecká soutěž), která se uskuteční 30. listopadu v KDK od 10.00 hodin.

 

 

Blíží se začátek listopadu a s ním také svátek Památka zesnulých, lidově zvaný „Dušičky“. Policisté, tak jako každý rok, předpokládají zvýšení provozu na silnicích. V rámci dopravně bezpečnostního opatření zvýší dohled nad bezpečnosti silničního provozu. Pro naplnění preventivního zaměření celé akce se policisté zaměří na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu převážně u hřbitovů a na příjezdových cestách k nim. Stanoviště a čas hlídek stanoví podle místních znalostí s ohledem na lokalitu a zkušenosti z minulých let. V rámci dohledu nad bezpečností a plynulosti silničního provozu budou policisté dohlížet také na bezpečnost chodců. V této souvislosti bychom pěší účastníky silničního provozu rádi upozornili, aby brali na zřetel, že s podzimem se prodlužuje doba snížené viditelnosti. Zvláště po víkendovém posunu času. Zvažte důkladně barvu svého oblečení, případně používejte reflexní prvky jako doplňky oblečení.

V těchto dnech je také dobré mít na paměti, že může docházet k nečekaným změnám počasí, které mohou být společně se přeplněnými příjezdovými komunikacemi ke hřbitovům a nervozitou řidičů, příčinou četných dopravních nehod. Musíme také počítat, tak jak již bylo napsáno, s takzvanými svátečními řidiči v ne zrovna nejnovějších vozech, kteří se v tuto dobu hojně na silnicích vyskytují. Policisté budou v případě potřeby regulovat a řídit provoz. Hlavním cílem celého dopravně bezpečnostního opatření je zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice