8. 11. 2023

Ve čtvrtek 9. listopadu v 17 hodin zde bude slavnostně zahájena výstava Toulky historií Tatry v kresbách Karla Rosenkranze. Přestože obdivovatelé tatrovek znají Rosenkranzovy kresby z mnoha publikací či populárních nástěnných kalendářů, jeho výstavy jsou vždy jedinečným zážitkem, o který by neměli přijít! Karla Rosenkranze fascinovala letecká a automobilová technika již od mládí, kdy jako samouk začal kreslit a modelařit. Po vystudování všeobecného strojírenství nastoupil do Tatry a po pár letech spojil svůj život s tatrováckým muzeem. Jako jeho dlouholetý ředitel se zasloužil o shromáždění mnoha unikátních exponátů i ohromný nárůst návštěvnosti. Karel Rosenkranz je autorem několika rozsáhlých publikací a desítek článků o tatrovácké historii, nakreslil stovky obrázků starých tatrovek, které byly publikovány v knihách, kalendářích nebo formou pohlednic. Za propagaci místní automobilové historie získal v letošním roce čestné občanství města Kopřivnice.

 

ČTVRTEK  9. listopadu 2023-PŘEDNÁŠKA: Aby záda nebolela, Štramberk. Rehabilitační přednáška s ukázkami cvičení. Přijďte na rehabilitační přednášku s ukázkami samotného cvičení a uvolněte nepříjemné bolesti. Komunitní centrum Stará škola 16:30 hodin.

 

Je Kopřivnice udržitelným městem? Ve středu 15. listopadu bude Kopřivnice obhajovat své zařazení mezi nejlepší česká města z hlediska udržitelného rozvoje. Zajímá Vás, jaký pokrok jsme v této oblasti učinili a zda svou pozici obhájíme? Vydejte se s námi na komentovanou procházku! Udržitelný rozvoj usiluje o rovnováhu ekonomického zabezpečení, sociální soudržnosti a respektování limitů životního prostředí. Místní Agenda 21 je dobrovolný nástroj k podpoře udržitelného rozvoje, který městům pomáhá s praktickým nastavením jejich postupů. Jde o metodu kvality veřejné správy hodnotící zejména to, jak obce či regiony pečují o svůj dlouhodobý rozvoj, zda je plánován za aktivní účasti občanů a zda směřuje k trvale udržitelnému růstu kvality jejich životů. Jednou za tři roky provádí municipality usilující o nejvyšší ocenění Audit udržitelného rozvoje a v návaznosti na něj probíhá komplexní posouzení realizovaných aktivit expertním týmem Rady vlády pro udržitelný rozvoj. Zatím poslední kopřivnická obhajoba proběhla v roce 2020, kdy Kopřivnice již potřinácté obhájila přidělení prestižní kategorie B a zařadila se tak mezi nejlepší města ČR.

Dříve se obhajoby se konaly formou klasických prezentací, kdy zaměstnanci radnice představili své aktivity v desíti sledovaných oblastech a pokrok, který město za poslední období učinilo. „Letos bude obhajoba probíhat úplně jinak. Hodnotitele i všechny ostatní zájemce z řad veřejnosti vezmeme na komentovanou vycházku centrem města, kde jim na příkladu revitalizace a dalších návazných projektů ukážeme, jak principy Agendy 21 uplatňujeme v praxi. Každý, kdo se chce zapojit a poslechnout si naše povídání, je srdečně zván,“ řekla koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová. Sraz účastníků bude ve středu 15. listopadu ve 14 hodin u Lašské brány v centru města.

 

Festival Beats for Love bude slavit 10. výročí: Začíná odkrývat hvězdný line up pro rok 2024! Největší hudební festival v České republice Beats for Love má důvod k oslavám, protože jej čeká desáté výročí. Organizátoři chtějí dát fanouškům to nejlepší a posunout tak laťku festivalu ještě výše! Dnes začali s oznamováním hvězdných účinkujících a mají v plánu zveřejňovat až 3 nová jména týdně. První z nich není nikdo jiný než současná ikona taneční hudby, německý DJ a producent Boris Brejcha, který bude jedním z hlavních taháků 10. ročníku festivalu.

 

Kopřivnice vzdá hold válečným veteránům. Za několik dní uplyne 105 let od ukončení první světové války. Jako vzpomínku na oběti tohoto i ostatních válečných konfliktů novodobé historie oslaví mnoho zemí na celém světě tzv. Den válečných veteránů. Kopřivnice si tento významný den připomene tradičním pietním setkáním v sobotu 11. 11. v 11 hodin u pomníku padlých před bývalou základní školou Náměstí. Kytice k pomníku padlých položí zástupci města a Českého svazu bojovníků za svobodu. Na znamení piety za miliony zmařených životů vykvetou na kabátech a bundách všech příchozích červené vlčí máky – kvítky připomínající prolitou krev, které se staly symbolem obětí válek a válečných veteránů. Tento symbol má svůj původ v básni Na Flanderských polích, která na vzpomínkovém setkání letos zazní.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice