ROZHLAS 8. 11. 2023

Od pondělí 6. listopadu do pátku 10. listopadu bude z technických důvodů dočasně přerušen provoz kompostárny na Točně. V naléhavých případech lze využít sběrný dvůr na ulici Panské. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

 

Dnes ve středu 8. listopadu v Kulturním domě Kopřivnici probíhá přehlídka škol, firem a poradenství pro žáky 8. a 9. tříd Den tvojí kariéry. V době od 13 do 17 hodin zde zájemci potkají zástupce čtrnácti středních škol, které se dají studovat v Kopřivnici a jejím blízkém okolí. Poradenství příchozím poskytnou také pracovníci Úřadu práce. 

 

Dnes ve středu 8. listopadu od 17 hodin se v Ringhofferově vile uskuteční přednáška

Psychohygiena pro zvládání náročné péče aneb Kde a jak čerpat. Lektor Petr Wiselka představí příchozím jednoduché techniky pro regeneraci sil a psychohygienu. Akce je určena pro rodinné pečující, odbornou i laickou veřejnost. 

 

V sobotu 11. listopadu si Kopřivnice připomene Den válečných veteránů. Tradiční vzpomínkové setkání se uskuteční v 11 hodin u pomníku padlých před bývalou základní školou Náměstí. Kytice k pomníku padlých položí zástupci města a Českého svazu bojovníků za svobodu. Všichni jste srdečně zváni!

 

V pátek 17. listopadu oslavíme Den boje za svobodu a demokracii. Program bude zahájen v 17 hodin u Základní školy dr. Milady Horákové. Po krátkém ohlédnutí za historickými událostmi a položení věnců k pamětní desce obětem komunismu vyjde od školy průvod se svíčkami a lampiony. Průvod vedený bubeníky se vydá přes centrum města k pomníku TGM, kde proběhne koncert AV swing&blues.

 

Upozorňujeme občany, že svoz bioodpadů od rodinných domů připadající na pátek 17.11.2023 bude proveden již v pondělí 13.11.2023 – jedná se o místní části Vlčovice a Mniší, a ulice Komenského, Havlíčkova, Jiráskova, Tyršova, Palackého, Pod Stadionem a Husova. Žádáme občany, aby včas přistavili nádoby pro svozovou techniku.  

 

S ohledem na vysoký výskyt závad v rozvodech veřejného osvětlení v místní části Lubina, žádáme občany o součinnost při provedení ořezu větví stromů na svých soukromých pozemcích. Větve stromů, které zasahují do vzdušného kabelového rozvodu veřejného osvětlení, je nutno ořezat takovým způsobem, aby kolem kabelu vznikl volný prostor o poloměru 1 metr. V případě nejasností prosím kontaktujte správce veřejného osvětlení, SLUMEKO Kopřivnice na tel. 737 373 058.  

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice