8. 3. 2012

 

8. 3. 2012 bude městské zastupitelstvo v Kopřivnici rozhodovat o tom, zda kulturní nabídka ve městě zůstane už za pár měsíců stejně zajímavá a pestrá jako dosud, či zda postupně (počínaje 1. 7. 2012) zajde na úbytě, jako se to stalo např. v sousedním Příboře. Občané města jsou zváni na zasedání zastupitelstva, kde by si měli nechat vysvětlit od zastupitelů, proč nechali situaci s kulturou v Kopřivnici vyhrotit do tak složité situace, ve které se nyní nachází a kdy jsou v přímém ohrožení téměř všechny pravidelné akce v KD a kině, včetně celé podzimní sezóny!

 

V turistické oblasti Beskydy-Valašsko se stále lyžuje! Ve skiareálu Sviňorky na Morávce hlásí 20-80 cm sněhu. Sníh je sice přimrzlý, ale to lyžaře neodradí. Ukončení sezóny se plánuje až na konec března. Skiareál Bílá v obci Bílá plánuje ukončení sezóny až o Velikonocích. Na sjezdovkách je stále ještě až 80 cm sněhu. Velmi dobré podmínky hlásí také na Pustevnách. V provozu o víkendu budou všechny vleky, výška sněhu je 45-70 cm.

Ukončení sezóny budou také v Beskydech provázet akce na lyžích. S lyžařskou sezónou se budou moci děti rozloučit již tuto sobotu 10.3.2012 od 11.00 hodin na Gruni, kde pro ně bude připraven bohatý program. Děti si budou moci zasoutěžit na lyžích o malé sladké ceny. Navíc děti, které budou lyžovat v maskách, budou mít vlek po celý den zdarma. Na závěr programu v cca 13.00 hodin předá Paní Zima pomyslnou vládu jaru. Další akce v průběhu března ve skiareálech:

10.3.2012 Karneval na lyžích a diskotéka
Kde: Pstruží, skiareál Opálená
Od: 10.00 hod.

24.3.2012 Zavírání sezóny

Kde: Morávka, Ski areál Sviňorky

Od: 9.00 hod.

 

24.3.2012

Ukončení sezóny s programem – paralelní závod o ceny, rej masek, jídlo a pití, předváděcí akce vozů

Kde: Staré Hamry, Gruň – sjezdovka Armaturka

Od: v sobotu je hlavní den, akce bude probíhat po celý den od 9.00 hod.

 

Konec března

Olympiáda v dobových kostýmech

Kde: Bílá, Bumbálka – sjezdovka Třeštík

 

Sjízdné běžecké trasy jsou na Pustevnách. Mezi nejoblíbenější trasy na Pustevnách patří trasa Pustevny-Martiňák a okruh přes Velkou sjezdovku. Na Pustevny Vás pohodlně vyveze sedačková lanovka ze strany Trojanovic. Připraveny jsou také běžecké trasy na Bílé. Sněhu je na tratích dostatek. Nejvíce využívanou trasou je modrá, která vede z parkoviště na Bílé přes Mezivodí a zpět do Bílé. Její délka je 20 km. Provozovatelé Lysohorské magistrály však upozorňují návštěvníky na zledovatělý povrch na všech okruzích. Trasy jsou ale upraveny jak pro bruslení, tak i pro klasiku.  Upravené trasy jsou také okolo Travného na Morávce, kde jsou stopy projeté, tvrdé a přimrzlé. Další aktuální dění z lyžařských areálů v Beskydech sledujte na stránkách www.beskydy.com

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice