8. 3. 2023

Setkání s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, paní Danou Drábovou plánované na příští pondělí 13.3.2023 v Kopřivnici, se ze zdravotních důvodů paní Drábové nekoná.

 

Radní navýšili částku na podporu kulturních akcí, namísto původních 800 tisíc si žadatelé o dotace rozdělí rovný milion. Z dotačního programu město každoročně podporuje činnost místních kulturních spolků i řadu oblíbených akcí pro veřejnost, jako jsou například divadelní přehlídka Kopřiva, hudební festival Aerovka, přehlídka tvorby handicapovaných dětí Motýlek, výstava modelů Beskyd Model Kit Show nebo setkání fanoušků sci-fi a fantasy KoprCon.

 

Rekonstrukce centra Kopřivnice. Z důvodu demolice zbývajících zpevněných ploch v centru města dojde ke krátkodobému omezení přístupu do některých provozoven. Demoliční práce budou probíhat pouze o víkendech, a to vždy po skončení otevírací doby provozoven, s výjimkou prodejny Pepco, cukrárny Rimini a Kavárny v objektu Tatrovanky, s nimiž bude stavební firma vyjednávat krátkodobá uzavření. Jako první bude v sobotu 11. března uzavřena prodejna Pepco. Zároveň se na víkend plánují demoliční práce na druhé straně hlavního koridoru, které mohou způsobit uzavření průchodu ke zverimexu a kolem Tatrovanky. K tomu ale dojde, až po skončení otevírací doby dotčených provozoven.

 

Veřejné projednání obchvatu Vlčovic. Krajský úřad připravuje veřejné projednání záměru Ředitelství silnic a dálnic ČR „I/58 Frenštát pod Radhoštěm – Vlčovice“ dle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. Přijďte se seznámit s projektem nové trasy silnice I/58, známé jako obchvat Vlčovic. V pondělí 13. března od 15 hodin v Kulturním domě ve Vlčovicích.

 

STŘEDA 8. března 2023: PŘEDNÁŠKA: Role našeho krevního oběhu v oblasti podpory zdraví Příbor. Odborná přednáška s Renatou Novákovou. Kulturní dům Příbor 18:00. Vstupné: Zdarma.

 

ČTVRTEK  9. března 2023: PROMÍTÁNÍ: Horský vodca a JESENÍKY – Království horské divočiny  Štramberk. Připraven nevšední filmový zážitek – projekce dokumentu z našich hor, na které naváže debata s tvůrci. Prvním snímkem bude Horský vodca, nejnovější počin ostříleného režiséra, cestovatele a milovníka hor Pavola Barabáše. Ve druhé části večera obrátíme pozornost od lidí k samotné přírodě. Přírodopisný film Jeseníky – království horské divočiny vypráví o fascinujícím koloběhu života v horách a o unikátních rostlinách a zvířatech, přizpůsobených drsnému prostředí hor. Kulturní dům  17:30

 

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm dostane novou sportovní halu a multifunkční sportoviště. Mimo školních hodin tělocviku budou areál využívat také místní sportovní spolky a organizace. Projekt vyjde celkově na 145 milionů korun, Moravskoslezský kraj by na něj měl dostat zhruba 60milionovou dotaci od Národní sportovní agentury. Na halu a následný provoz bude přispívat také město. V nové sportovní hale budou moci probíhat i tři hodiny tělocviku najednou, její prostor totiž půjde rozdělit na více částí, Nová hala bude mít možnost získat certifikaci na pořádání sportovních zápasů a soutěží ve volejbale, florbale, futsalu a ve stolním tenisu. Výstavba sportovní haly začne v první polovině v března, jakmile bude pro výstavbu připravena plocha. Realizace haly by podle smlouvy se zhotovitelem měla trvat 15 měsíců.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice