8. 4. 2016

 

Liška Bystrouška sedí opět na svém kameni v hukvaldské oboře. Ukradený model se nepodařilo najít, proto ostravsko opavské biskupství nechalo na prázdný podstavec vyrobit kopii původní sochy. Slavná liška byla veřejnosti poprvé představena v pátek 8. dubna. Ukradená l Bystrouška měla zlatý ocásek, kterého se měl člověk dotknout a přitom si něco přát. Přání se mu mělo splnit do roka a do dne. Nová socha je věrnou kopií, i ona již je jakoby osahaná, aby zůstal zachován známý rituál.

321 

 

Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák předal ceny za společenskou odpovědnost za loňský rok. Slavnostní vyhlášení soutěže se konalo v úterý 5. dubna 2016 v ostravském Clarion Congress hotelu. Do letošního sedmého ročníku soutěže, kterou vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality ČR, se přihlásilo rekordních 70 uchazečů – firmy, obce a společnosti veřejného sektoru. V kategorii obcí s rozšířenou působností zvítězilo stejně jako v loňském roce město Kopřivnice. V roce 2015 sbírali zaměstnanci městského úřadu společně s obyvateli města a organizacemi víčka od PET lahví. Výtěžek z jejich prodeje byl určen pro nemocnou Adélku. Za celý rok se podařilo nasbírat přes 1500 kg víček.

 

Třinec je Městem pro byznys severní Moravy. Nejvyšší iRating, velcí zaměstnavatelé a nízké poplatky to jsou důvody, které z Třince dělají nejlepší město pro byznys Moravskoslezského kraje. Na druhé místo klesly Odry a třetí skončil Frenštát pod Radhoštěm. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank. Kopřivnice skončila na 20. místě z 22 hodnocených měst.

 

Oznámení o provádění celoplošné deratizace ve městě Kopřivnici a částech města Kopřivnice. Kladení nástrah v jarní etapě deratizace proběhne v termínu od 11. 4. 2016 do 22. 4. 2016. Následně vždy bude probíhat kontrola pokládek. Město Kopřivnice zároveň tímto vyzývá vlastníky, správce a nájemce všech objektů na území města k provedení deratizace ve svých objektech, pokud možno ve stejných termínech tak, aby se zvýšila účinnost deratizace. Upozorňujeme občany, že v době probíhající deratizace je třeba zamezit volnému pobíhání domácích zvířat – psů a koček, bez dohledu chovatele. Předejdete tak možným komplikacím po náhodném požití nástrahy nebo uhynulého hlodavce vašim zvířetem!           

 

Zebra se za tebe nerozhlédne – Preventivní akce zaměřená na chodce za účasti policistů a Besipu. Jedním z míst v rámci celorepublikové preventivní akce byl dnešního rána také přechod pro chodce před školou v obci Mořkov. Novojičínští dopravní policisté společně Besipem dohlíželi nad bezpečností školáků při přecházení silnice a průběžně je upozorňovali na správný a bezpečný způsob přecházení. Potěšující je, že většina z nich se chovala obezřetně a naprosto správně, za což byli obdarování drobnými reflexními doplňky a upomínkovými předměty s logem Zebry.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

8. dubna – část ulice Francouzská od Družební po MŠ.

9. dubna – část ulice Severní od Nádražní po Francouzskou, Francouzská u garáží včetně parkovišť, Příborská, Na Pinkavce, Dolní.

11.dubna – Francouzská od vjezdu zásobování Koruna po parkoviště z City bloků, Osvoboditelů po přechod u Severky.

 

Centrum Balsamina připravilo na páteční odpoledne zajímavou přednášku s názvem Bylinky pro zdraví domácích mazlíčků. Přednáška je určena majitelům psů, koček a jiných domácích zvířat. Lektorem přednášky, která bude probíhat v čase 17.00 – 19.00 hodin, bude MVDr. Petra Domesová.

  

Štramberská divadelní přehlídka amatérských souborů nabídne i tento pátek zajímavý divadelní kus. V kulturním domě ve Štramberku se od 19.30 hodin představí Divadlo SCHOD z Valašského Meziříčí, které představí hru Valaši letí na Mars.

 

V pátek 8. duben v 20:00 jste zváni do Staré školy ve štramberku na koncert Les Gars D´en Bas – francouzsko – české akustická kapely, hrající autorský francouzský chanson, gypsy swing a romskou hudbu.

 

V malém sále kulturního domu se bude v sobotu 9. 4. od 17.00 hodin konat koncert v rámci 22. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2016. Vstupné je dobrovolné a bude využito na podporu kulturních aktivit nevidomých. Na akci vystoupí nevidomá třiatřicetiletá zpěvačka Alena Schutová, absolventka konzervatoře J. Dejla pro zrakově postižené.

 

Otevírání hradu Starý Jičín s dobovými soubory je zajímavou pozvánkou  v sobotu 9. 4. 2016, od  13:00.

 

Katolický dům má 10. 04. 2016 na programu přednášku Radka Sedláka na téma – Nemoc a služba.

 

Loutkové divadlo Rolnička zve do KDK na pohádku PRASÁTKA SE VLKA NEBOJÍ – v neděli 10. dubna 2016.

 

V neděli 10. dubna 2016 v 16.45 hodin je v kině na programu přímý přenos – baletu Don Quijote v podání souboru Bolšoj Balet. 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Pod Zahradami a Polní bude přerušena dodávka elektrické energie ve dnech 15. a 26. dubna od 7:30 – 19:30 hodin. Dotčené oblasti budou obeznámeny formou letáků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice