8. 8. 2014

 

8. srpna končí výstava „Kdo postavil Libušín? Součástí prezentace ovzniku Libušína je pokladnička pro příspěvky. Výstava je věnována 130. výročí Pohorské jednoty Radhošť, nejstaršímu turistickému spolku u nás, jehož členové v Beskydech vybudovali celou řadu významných objektů. Jurkovičovy stavby na Pustevnách, v čele s Libušínem, jsou těmi nevýznamnějšími. Osm  panelů  nabízí řadu informací o turistice v Beskydech, o činnosti Pohorské jednoty Radhošť a také odpovědi na otázky, kdy a jak byl Libušín postaven,  jak se odvíjela historie této chaty – to vše doplněno dobovými fotografiemi a dokumenty.  Je to v podstatě poprvé, kdy jsou informace o Libušíně, po devastujícím požáru z 2. března  prezentovány  takto komplexně. Putovní výstava má pomoci k obnově této kulturní památky. Spolu s expozicí putuje po obcích Moravskoslezského a Zlínského kraje také pokladnička, do které mohou lidé na obnovu zničené chaty přispívat. Do veřejné sbírky město Kopřivnice  vložilo částku  100 tisíc korun.

 

 

TV studio KTK připravuje dva diskusní pořady ke komunálním volbám, aby diváci získali co nejvíce informací k výběru svých zástupců do kopřivnického zastupitelstva. 

V průběhu září KTK odvysílá interview s každou z 10 stran a hnutí. Počátkem října TV studio odvysílá závěrečnou besedu se zástupci všech politických subjektů.

Do diskusních pořadů se mohou zapojit i diváci, proto na níže uvedené kontakty mohou psát, volat či posílat náměty na témata, která je zajímají. Uzávěrka pro první pořad je v pátek 15. srpna.

e-mail: studio@ktk.cz, SMS: 774 599 474, telefon: 595 179 140

Schránka u sídla KTK v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152 (v přízemí obřadní síň)

 

 

Nabídka města na nájem městských bytů o velikosti 1+2, Obránců míru  875 a 1+3, Alšova  1142 za podmínky přistoupení k dluhu, které jsou určeny široké veřejnosti za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 31. 7. 2014 do 20. 8. 2014.

 

 

9. 8. 2014, 15:30, Závišice, u Bowlingu – ZO chovatelů poštovních holubů: Holubářské hody, nadívaná holoubata s programem.

 

 

Festival jídla, tedy Restaurant Day se koná v parku E. Beneše v neděli 17. srpna. Všechno začalo v Helsinkách a rychle se to rozšířilo do dalších měst, zemí, kontinentů. Říká se tomu Restaurant Day a je to den jednak pro ty, kteří si chtějí zkusit, jaké je, mít na jeden den svou vlastní restauraci, jednak pro ty, kteří chtějí ochutnat nové, třeba i netradiční pokrmy či oblíbené recepty svých známých a blízkých. Restaurant Day Vám nabízí příležitost, jak ochutnat nové druhy jídel z české i mezinárodní kuchyně, jak se něco nového dozvědět a jak si popovídat a třeba i odpočinout u skvělého domácího jídla a pití. Restaurant Day se koná čtyřikrát do roka.

Kontakt-email: restaurantdaykoprivnice@gmail.com, tel: 737 11 68 09.

 

 

Na hradě Hukvaldy se koná akce s názvem Hvězdy nad hradem. Hradní brána se otevírá již v 19.00 hodin a o pár minut později již můžete relaxovat při poslechu dobové hudby Subulcus nebo tajit dech při vystoupení Rytířů z Hückeswagen. Od půl desáté budou připraveny hvězdářské dalekohledy k pozorování noční oblohy spolu s odborným výkladem. Závěr večera pak bude patřit ohňové show.

 

 

Zábavné odpoledne na letním koupališti v Kopřivnici. Již tuto neděli se zde koná zábavné odpoledne nejen pro děti, kterým provází moderátor rádia Kiss Vít Goršanov. Těšit se můžete na písničky, soutěže pro děti, karaoke, malování na obličej i závěrečnou promenádu v plavkách. Odpoledne na kopřivnické koupaliště dorazí hokejista NHL Tomáš Fleischmann! Začátek akce je ve 13.00 hodin!

 

 

V neděli se v Zámeckém sále Domu U Písařů ve Štramberku koná další díl z celoročního cyklu Jazz U Písařů. Tentokrát Boris Urbánek přivede jako hosta Michala Žáčka. Začátek akce je v 17.00 hodin.

 

 

Za příznivého počasí se v neděli ve Štramberku uskuteční v Národním sadu promenádní koncert. Hudební zážitek obstará vsetínská folkrocková kapela v nové sestavě s názvem Veselá bída. Začátek koncertu je naplánován na 15.30 hodin a vstupné je dobrovolné.

 

 

Na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře se uskuteční tradiční filmové léto s Kinematografem bratří Čadíků. Shlédnout můžete celkem čtyři české snímky, a to od neděle do středy v čase od 21.00 hodin. V neděli vás čeká film Kanditát, v pondělí Martin a Venuše, v úterý Příběh kmotra a závěrečný den bude patřit snímku Revival. Vstupné na letní kino je dobrovolné.

 

 

Blackout párty II – 8. 8. 2014, druhé pokračování našlápnuté HIP HOPové akce na koupališti. PROGRE5, WENET, EMENEF…

 

 

8. 8. 2014, 19:30, Frenštát p. R., Autokemp – Tramp, folk a country kapela Hop trop – koncert

 

 

Valašská dědina v Rožnově pod Radhoštěm, 9.8.2014 – 25. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ – vystoupí: MIROSLAV ŽBIRKA s kapelou, JIŘÍ SCHMITZER, BNJO BAND IVANA MLÁDKA, GIPSY.CZ.

 

 

Dny řemesel a setkání kovářů – Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, 9. 8. 2014 – 10. 8. 2014, 9.00 – 19.00, 24. ročník setkání mistrů starých řemesel: kovářů, kameníků, bednářů, klempířů a dalších řemeslníků.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice