6. 8. 2014

 

Koncert „Malované písničky Hukvaldy 2014“ se koná 15. 8. 2014 v 15.00 hodin na hradě Hukvaldy. Koncert je výsledkem práce dětí, které jsou od 7. 8. 2014 na letním táboře na táborové základně Kletné DDM Kopřivnice.

 

 

Ke dvěma požárům menších nákladních vozidel museli na Novojičínsku vyjížděli v noci ze soboty na neděli 3. srpna hasiči. Vozy hořely nejdříve v Bílovci a o pár hodin později v Kopřivnici. K požáru Boxera, prázdné dodávky pro rozvoz baget, zaparkované u domu, vyjely do Lubiny celkem čtyři jednotky. Oheň, kterého si nejprve všimli sousedé, hasiči uhasili za půl hodiny. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

 

 

Originál vozu Tatra 87 cestovatelů Hanzelky a Zikmunda se ze Zlína vrací zpět do Prahy. Na jeho místě ve stálé expozici Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně bude nyní stát stejný model Tatry 87 soukromého sběratele Vladimíra Poláška. Technicky náročná výměna legendárních vozidel se uskutečnila v úterý 5. srpna dopoledne v budově 14 továrního areálu ve Zlíně za osobní účasti Miroslava Zikmunda. Stěhování obou exponátů trvalo necelé tři hodiny. Originální vůz má v přihrádce palubní desky před sedadlem spolujezdce díru po kulce. To je jednoznačné poznávací znaménko,“ ukazoval Miroslav Zikmund následek manipulace se zbraní při přepadení cestovatelů na cestě po Habeši. „Tatřičko, sbohem,“ pohladil vůz před jeho naložením do stěhovacího vozu. Naposledy se ve své stříbrné Tatře projel v roce 1997. Za volantem tehdy ještě seděl jeho přítel Jiří Hanzelka. Originál vozu, se kterým cestovatelé vyrazili v roce 1947 na své cesty po Africe a Jižní Americe, se po více než roce vrací do Národního technického muzea v Praze. Jeho cena se šplhá k 10 milionům korun. Tatra 87 je na seznamu národních kulturních památek, stejně jako třeba korunovační klenoty. Tento status nejvýmluvněji dokládá význam a hodnotu vozidla.

 

 

Od 1. září vstoupí v platnost ve vymezených obytných oblastech centra a na části parkoviště u Alberta regulace parkování prostřednictvím systému parkovacích karet. Už nyní si mohou lidé bydlící na ulicích Sokolovské, Dukelské a Kpt. Nálepky a také firmy z této oblasti zažádat o vydání parkovacích karet.

 

 

V období od 9. 8. 2014 do 23. 9. 2014 dojde k uzavírkám části dvou komunikací ve Studénce, a to z důvodů nutných oprav a rekonstrukcí. Uzavírka železničního přejezdu na ul. R. Tomáška. V období od 9.8.2014 7:00 hod. do 13.8.2014 18:00 hod. bude prováděna rekonstrukce železničního přejezdu na ul. R. Tomáška. V období od 18.8.2014 do 23.9.2014 bude probíhat rekonstrukce propustku pod ul. 2. května. Z tohoto důvodu bude úplná uzavírka této komunikace v části mezi ulicemi R. Tomáška a Mlýnská. Objížďka pro motorová vozidla bude vedena po ul. Sjednocení, Budovatelské a přes křižovatku s kruhovým objezdem na dálniční přivaděč. Pro pěší a cyklisty bude zřízen náhradní (obchůzný) chodník kolem opravované části komunikace.

 

 

Od začátku roku 2014 našlo nové majitele cca 450 tatrovek a management Tatry Trucks očekává za letošní rok tržby ve výši až tři miliardy korun. Dosud nejúspěšnějším prodejním měsícem letošního roku byl červenec, společnosti se podařilo prodat téměř stovku vozidel. Na odbyt jdou navíc také náhradní díly.

 

 

Pacienti trpící atopickým ekzémem mají novou naději. Díky unikátnímu projektu mají nyní v novojičínské nemocnici jedinečný přístroj na čištění krve. Do těla při ní přitom lékaři nic cizího nevpravují, ale odčerpávají to, co v organismu přebývá. Krev z organizmu přístroj odebere, vyčistí a vrátí ji zpátky, přičemž s hmotností pacienta klesá i objem cirkulující krve. Délka jedné terapie je zhruba dvě hodiny, mimo jiné ale závisí i na tom, zda lékaři proces provádí na jeden žilní přístup či na dva. Metoda je naprosto bezpečná a navíc je vhodná také pro děti.

 

 

Více než sedm stovek zbraní zatím odevzdali lidé v rámci tzv. zbraňové amnestie. Pozici regionu s největším počtem odevzdaných zbraní si s počtem 107 zbraní drží jižní Morava. Hlavní nápor ale policisté na služebnách očekávají až po prázdninách. Termín pro odevzdání nelegálně držených zbraní nebo střeliva totiž vyprší až na konci letošního roku.

 

 

Kopřivničtí házenkáři zahájili letní přípravu. Po loňské neúspěšné sezoně, zakončené sestupem do 1. ligy, zůstal u týmu i nadále kouč Vávra. Vzhledem k tomu, že první liga začíná později, tak začali i později trénovat. Celek čeká první přípravné utkání v úterý 12. srpna od 17.30 na palubovce Zubří. Doma se pak Kopřivnice představí v neděli 17. srpna, kdy v dalším přípravném duelu vyzve Ostravu. Následovat bude tradiční turnaj O pohár Tatry (22. – 23. srpna), a 28. srpna pak příprava s extraligovým Frýdkem-Místkem. Chybět nebude ani soustředění v Kopřivnici a v závěru nabitého měsíce pak turnaj v Bystřici pod Hostýnem.

 

 

Valašská dědina v Rožnově pod Radhoštěm, 9.8.2014

25. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ – vystoupí:

             MIROSLAV ŽBIRKA s kapelou

             JIŘÍ SCHMITZER

             BANJO BAND IVANA MLÁDKA

             GIPSY.CZ

 

 

 

Dny řemesel a setkání kovářů – Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, 9. 8. 2014 – 10. 8. 2014, 9.00 – 19.00  – 24. ročník setkání mistrů starých řemesel: kovářů, kameníků, bednářů, klempířů a dalších řemeslníků.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice