11. 10. 2023

Informace o změně otevírací doby na Rozhledně Bílá hora. Brzy se stmívá a již už není do dálky dobře vidět, od 10. října se zkrátí otevírací doba na rozhledně, z 18 hodiny se posouvá na 17 hodinu. Stále můžete využít to, že otevřeno je již od 9 hodin.

 

Volně otevřený program na říjen: od úterý 3. 10. do úterý 7. 11. bude pro zákazníky KTKdigi odkódován 1 kanál z placené nabídky a to SPEKTRUM HD. Stanice Spektrum HD nabízí kvalitní dokumenty, které potěší nejen milovníky zvířat, ale také fanoušky historie, nadšence do technologií či cestovatele.

 

Další školy mohou požádat o obědy pro děti zdarma, příspěvek mohou získat i zpětně

Moravskoslezský kraj se už sedmým rokem zapojil do projektu Obědy do škol. Nabízí školám, aby si zažádaly o příspěvky na obědy pro děti ze sociálně slabších rodin. Letos mohou mít zdarma obědy kromě dětí z mateřinek a základních škol také středoškoláci. Moravskoslezský kraj na tento projekt získal z evropských zdrojů 63 milionů korun, dalších 7 má alokováno ve svém rozpočtu. Tyto peníze jsou určené na tento a příští školní rok.

Na bezplatné stravování mají nárok děti z rodin pobírajících dávky pomoci v hmotné nouzi, tedy příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení.

Školy, které se ve druhém pololetí tohoto školního roku zapojí, mohou při doložení všech potřebných formalit zažádat o proplacení obědů zpětně i za první pololetí. Krajský úřad přijímá žádosti od 13 do 27. listopadu 2023. Znění podmínek pro poskytnutí dotace a kontakty na pracovníky jsou zveřejněny na webové stránce kraje v sekci Dotace. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice