9. 11. 2011

Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci s Mateřskými školami Kopřivnice pořádá v roce 2011 cyklus čtyř přednášek pro rodiče a učitele předškolních dětí „Škola volá“. Třetí přednáška nese název Co můžeme pro své dítě udělat před nástupem do 1. třídy základní školy, přednáší Mgr. Svatava Vyhlídalová, ve středu 9. 11. 2011. Přednáška je uskutečněna za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

 

10. 11. 2011, ve velkém sále KDK, v 17.00 hod se koná společenské setkání Seniorské odpoledne, kde se chystá vystoupení kouzelníka Ondřeje Sládka mistra ČR v moderní magii a nejlepšího manipulátora ČR, vystoupení žáků tanečního oboru ZUŠ Zd. Buriana, TANCE V ŘADĚ a tombola. 

 

V kopřivnickém kině již po patnácté zahnízdí Kafka.

11. – 12. listopadu 2011 mohou všichni zájemci o regionální a televizní tvorbu opět navštívit oblíbenou a svého druhu ojedinělou přehlídku Kafka. Svou práci v ní předvedou ti, kteří zpracovávají a zajišťují regionální zpravodajství nebo vytvářejí vlastní pořady.  Přehlídku tradičně připravuje Kabelová televize Kopřivnice a vstup na ni je zdarma. Do termínu uzávěrky se registrovalo celkem 24 regionálních studií a televizí z České republiky a Slovenska. Do soutěže je přihlášeno téměř 70 snímků v kategoriích:  Publicistika, Zpravodajství, Dokument, Reklama a Kafka s úsměvem.  Poslední uvedenou kategorii hodnotí sami diváci, ostatní snímky bude posuzovat odborná mezinárodní porota, která je i letos sestavena z televizních  profesionálů a známých tváří. Pozvání  přijali:  Stanislav  Motl  (reportér a publicista), Lenka Poláková (šéfdramaturg Centra publicistiky a dokumentu ČT), Martin Lokšík (vysokoškolský pedagog,  UK fakulta sociálních věd), Jakub Železný  (moderátor ČT), Jiří Venclík (zpravodajský kameraman ČT24  a zástupce šéfkameramana ČT), Jan Tuna (televizní a rozhlasový novinář a moderátor, pedagog) a Emil Pražan (publicista, scénárista, redaktor  časopisu Videohobby). K snímkům se porota bude vyjadřovat po jednotlivých blocích  v tzv. workshopech.  Letos jsme připravili dvě přednášky, které se budou týkat zpravodajských reportáží, moderátorské role a nových trendů ve zpravodajství.  Přednášející Martin Lokšík, Jiří Venclík a Jakub Železný. Hodnocení v kategorii Reklama je předtočeno v Bratislavě. Snímky hodnotila Elena  radiská,(proděkanka pre vedeckú činnosť, Fakulta masmédií,  Paneurópska vysoká škola práva) a Jaroslav Světlík (psycholog, vedoucí Ústavu marketingovej komunikácie).

Samotné projekce se konají po oba dny v kopřivnickém kinosále v pátek od 9.00 do 18.45 a v sobotu od 9.00 do cca 15.30. Ceny pro nejlepší regionální televizní studia z obou republik se budou předávat  v sobotu od 15.45 v kopřivnickém kině. Přehlídka byla podpořena z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu Podpory aktivit v oblasti kultury na rok 2011.

Podrobný program přehlídky na https://www.ktkstudio.cz/kafka-2011-program

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice