8. 11. 2011

8. 11. 2011 od 16 hodin proběhne v jídelně ZŠ M. Horákové diskuzní setkání Masarykova dem. hnutí s názvem „TGM a současnost“. Tentokrát bude zaměřeno na téma politická zodpovědnost. Přijedou klasičtí hosté (Pecháček, Kubíčko, Šiklová, Jalůvka, Šula a další) a zvána je široká veřejnost. Setkání bude předcházet schůze klubu Masarykova dem. hnutí a před jídelnou budou vystaveny výtvarné práce žáků školy na téma Masaryk..

 

V závěru minulého týdne se celníkům z Mošnova podařilo zabránit podvodu. Pracovníci Celního úřadu Mošnov prováděli kontrolu zásilek dopravovaných do tuzemska leteckou expresní přepravou. V hledáčku jim uvízla zásilka, která byla navržena do volného oběhu s osvobozením od dovozního cla. Byla deklarována jako „sample of toy“ (model autíčka), a to v hodnotě 30 USD. Po provedení důkladné kontroly celníci zjistili, že na dně krabičky jsou zamaskovány dvoje náramkové hodinky značky IWC, jejichž cena v originálním provedení je vyčíslena na téměř 400.000 korun. Uvedeným jednáním došlo k porušení právních předpisů, kdy došlo k nezákonnému dovozu. Zboží bylo umístěno ve skladu celního úřadu a je předmětem dalšího šetření. Osobě, která se dopustila podvodu tím, že deklarovala jiné zboží, než které ve skutečnosti dovezla, může být uložena sankce pokuty a propadnutí zboží.

 

Den válečných veteránů v Kopřivnici: Kopřivnice si připomene 93. výročí ukončení první světové války a uctí památku padlých i žijících hrdinů, kteří riskovali své životy v bojích za svobodu, pravdu a demokracii. Tradiční pietní setkání věnované veteránům všech válečných konfliktů se uskuteční v pátek 11. listopadu v 11 hodin u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí. Kytice na počest hrdinných vojáků a bojovníků položí k pomníku nejen zástupci města, ale i členové Českého svazu bojovníků za svobodu a Vojenského sdružení rehabilitovaných. Zvána je také široká veřejnost.

 

Martinská diskotéka v Apollo klubu ve Štramberku 12. listopadu, vstup zdarma od 21. hod.

 

Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici se zapojila do zajímavého projektu podporujícího zpívání dětí (a nejen jich) prostřednictvím televizních obrazovek. Pro pořad TV Noe Sedmihlásky natočili mladí muzikanti dvanáct písniček, přičemž první z nich se mohou všichni zájemci naučit již tento týden. Každá natočená písnička je vysílána několikrát, aby si ji děti mohly vštípit do paměti. Lašskou lidovou písničku „Zahrajtě mi, muziganti“ můžete s kopřivnickými Pramínky trénovat v níže uvedených dnech a časech. Pořad lze sledovat také na internetových stránkách www.tvnoe.cz.

pondělí 7. 11.    11:40     18:25

úterý 8. 11.         11:40     18:40

středa 9. 11.       –              18:40

čtvrtek 10. 11.   11:40     18:25

pátek 11. 11.      11:35     18:40

sobota 12. 11     9:30

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice