9. 11. 2012

 

Hasiči z Kopřivnice jsou první! Kopřivničtí hasiči se letos poprvé přihlásili do celostátní soutěže „Jednotka roku“.  Soutěží se na území celé republiky, která byla pro potřeby soutěže rozdělena do 5-ti oblastí, naše město spadá pod severní Moravu. Kopřivnice se nejprve díky hlasování dostala mezi trojici nejlepších. Na slavnostním galavečeru 8. listopadu v Brně  byla vyhlášena nejlepší jednotkou. Do soutěže bylo možno přihlásit zásahy od 1. července  2011do 30. Června 2012. Kopřivnice vybrala ze své statistiky náročný zásah u dopravní nehody na lesní cestě vedoucí okolo Bílé hory. Zaklíněného řidiče museli ve svažitém terénu  vyproštovat za použití hydrauliky.  Zásah u odborné poroty i u veřejnosti  zabodoval.Za Kopřivnicí se umístily sbory z Fulneku, Koryčan, Troubelic a Mohelnice.  Prvnímu místu přísluší odměna 50 000.

 

 

Šestnáctý Motýlek zamíří do vesmíru. Ve dnech 9. a 10. listopadu 2012 se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat již 16. ročník přehlídky Motýlek. Jde o veřejnou prezentaci tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí a mládeže, jejíž hlavní ideou je integrace účinkujících do společnosti. Letošní podtitul „Motýlek ve vesmíru“ slibuje vystupujícím i divákům rozšíření obzorů a vesmírné zážitky.

Na Motýlkovi 2012 se představí zhruba 360 dětí různého věku i druhu postižení z České republiky a ze Slovenska, pro které je přehlídka nejen příležitostí předvést své dovednosti a navzájem se inspirovat, ale hlavně oblíbenou společenskou událostí. Účastníci budou přijíždět již v pátek 9. listopadu, kdy je čekají prostorové zkoušky a také bohatý doprovodný program s kreativní dílnou, canisterapií, kadeřnickou show, prohlídkou muzea automobilů, společným vypouštěním lampionů, klaunským představením i oblíbenou diskotékou.

V sobotu dopoledne od 9 do 12 hodin proběhne den otevřených dveří v pořádajícím Dětském centru Kopřivnice a ve 14 hodin bude v kulturním domě zahájen téměř čtyřhodinový galaprogram pro veřejnost. Během něj předvedou účastníci festivalu nejen svá pestrá vystoupení, ale také zahájí výstavu fotografií a výtvarných prací z páteční kreativní dílny „Motýlek a putování po mléčné dráze“. Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit a strávit s nimi pěkné odpoledne, jsou srdečně zváni! Kromě příjemného kulturního zážitku bude připraven i prodej dětských výrobků a minidárečků. Vstupné na přehlídku bude dobrovolné.

Ani po ukončení sobotního galaprogramu letošní Motýlek prostory kulturního domu neopustí – v pondělí 12. listopadu zde proběhne speciální vystoupení pro žáky kopřivnických škol.

 

 

V  sobotu 10. listopadu máte naprosto jedinečnou možnost shlédnout ukázku pravěké metalurgie, anebo zpracovávání mědi a bronzu. Takže pokud chcete nahlédnout do tajů pravěkého řemesla, tak neváhejte přijít na Štramberskou Trúbu, kde v areálu hradu bude po 9. hodině probíhat pokusná tavba až do doby, kdy dojde drahocenná surovina.

 

 

Hokej: sobota 10. 11. v 17 hod.: HC Kopřivnice – HC Bohumín (7. kolo krajské ligy mužů).

 

 

Kopřivnice  – sportovní hla ZŠ E. Zátopka – soutěž Děti fittnes aneb sportem proti drogám – od 8. 30 do 14. 00 hod.

 

 

Kopřivnice uctí památku obětí válek.  11. listopadu 2012 uplyne přesně 94 let od ukončení 1. světové války. Jako vzpomínku na oběti tohoto i ostatních válečných konfliktů novodobé historie slaví většina evropských zemí, USA a Kanada tzv. Den válečných veteránů. Kopřivnice si tento významný den připomene tradičním pietním setkáním u pomníku padlých.

Kytice k pomníku položí představitelé města, členové Vojenského sdružení rehabilitovaných a zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu. Na znamení piety za miliony zmařených životů vykvetou na kabátech a bundách všech příchozích červené vlčí máky. Tyto kvítky připomínající prolitou krev se staly symbolem obětí válek a válečných veteránů především díky básni Ve flanderských polích, v níž podplukovník John McCrae vyjadřuje žal nad zabitými spolubojovníky. Inspirací k použití této symboliky mu bylo nebývalé množství vlčích máků, které rozkvetly na válkou rozryté půdě západní fronty v roce 1915, kdy svou báseň psal.

Přijďte také Vy uctít památku padlých i žijících hrdinů, kteří riskovali své životy ve válkách, aby bojovali za svobodu, pravdu a demokracii. Vzpomínkové setkání u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí se uskuteční v neděli 11. 11. v 11 hodin a všichni jste na něj srdečně zváni.

 

 

Mimosezónní program na chatě Dr. Hrstky. Letos, kromě tradičních hudebních večerů, koncertů a dalšímu ročníku festivalu cestovatelských přednášek „MOJE CESTA“ je připraven ve spolupráci s Člověkem v tísni nový „projekt“ a to nedělní filmový festival „OTEVŘI OČI aneb hrstka pomoci pro člověka v tísni“. Momentálně to bude seriál 4 nedělních projekcí lidskoprávních dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět, který Člověk v tísni každoročně pořádá. Filmy se budou promítat vždy v neděli od 11. 11. do 2. 12. od 15:30 a chatě Dr. Hrstky. Po konci dokumentů bude vždy prostor pro otevřenou diskuzi k daným tématům. A jako doplňující věc – v rámci filmových projekcí proběhne dobrovolná sbírka a vždy na konci projekce bude se všemi účastníky dohodnuto, jak s danou částkou naložit. V reálu pak bude ze sbírky zakoupena např. koza pro rodinu v Kongu, ovocné stromy na Srí Lanku, sešity a tužky pro děti v Africe a podobně…

 

 

Dne 13.11. dojde z důvodu havárie na vod. síti k přerušení dodávky pitné vody na ul.Příborská. V dané lokalitě budou rozmístěny letáčky s oznámením.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v předvečer tohoto státního svátku, tedy v pátek 16. listopadu 2012. Kromě obvyklého položení kytic u pamětní desky obětem komunismu je letos připraven také doprovodný kulturní program a lampionový průvod.

Oslavy budou zahájeny v 16:30 tradičním položením kytic a zapálením svíček u pamětní desky obětem komunismu na budově bývalého městského úřadu na ulici Záhumenní. Odtud se představitelé města, zástupci Konfederace politických vězňů i ostatní příchozí přesunou k pomníku TGM, kde se od 17 hodin uskuteční krátké vzpomínkové setkání. Jeho součástí bude vystoupení zpěvaček Dominiky Hejlové a Terezy Nedjalkové, v jejichž podání zazní například známá píseň Motlitba pro Martu, která se stala symbolem odporu českého národa proti vpádu vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 a mnoha lidem utkvěla v paměti jako nejznámější píseň sametové revoluce.

Po krátkém ohlédnutí za historickými událostmi let 1939 a 1989 vyjde z Masarykova náměstí průvod se svíčkami a lampiony, který povedou bubeníci Městského dechového orchestru Kopřivnice. Lampionový průvod půjde po ulici Štefánikově směrem ke kulturnímu domu, kde bude připraven koncert místní kapely HTK band.

 

 

Stejně jako v minulých letech bude městem Frenštát pod Radhoštěm a Muzejní a vlastivědnou společností 22. listopadu 2012 v 17 hodin udělena Cena sv. Martina významným osobnostem, které se zasloužily o přínos v oblasti kultury, umění a vlastivědné činnosti. Na toto nejvyšší ocenění byli letos nominováni spisovatel a literární vědec Mgr. Mojmír Horečka a  malíř Ing. Karel Babinec In memoriam. Slavnostní udělení Ceny sv. Martina proběhne v reprezentativních prostorách frenštátského muzea v rámci vernisáže výstavy „Světci a světice ve výtvarném umění“ ve čtvrtek 22. listopadu od 17 hodin.  Vernisáž doprovodí Chrámový sbor Štramberk a samotné udělení ceny pak věžní hudba ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm.

 

 

Badmintonový klub – GPA U17 Český Krumlov. Další z řady GPA, tentokráte pro kategorii do 17 let, se uskutečnila o uplynulém víkendu. Za BK Kopřivnice si právo účasti, vedle žebříčkově dobře postavené Elišky Kelnarové, vybojoval na oblastním turnaji i Petr Tůma. Petr chytil v prvním kole třináctiletého Berana, který později zaskočil mnoho hráčů v dalších kolech, když se probojoval až do finále. Petr poté prohrál i první kolo deblu, kdy spolu s Hubáčkem podlehli nasazenému páru Holub – Stejskal. Elišce se dvouhra (kde byla mj. nasazenou jedničkou) příliš nepovedla. Prohra s mladou klimkovickou Terezou Švábíkovou by ji měla mrzet. Ne o moc lépe se dařilo v mixu po boku Stejskala, kde opět jako nasazení nezvládli druhé kolo s párem Somerlík – Budzelová. Nutno dodat že již první třísetové kolo měla naše dvojice na mále. Na spravení chuti už tak zbývala jen čtyřhra. Eliška hrála opět v páru s Terezou Janoštíkovou a jejich cestu za vítězným snem překazily až Bočková s Drapáčovou ve finále. Celkovými vítězi se stali Matěj Klupa, Dominika Budzelová a páry HOlub – Stejskal, Bočková – Drapáčová a Holub – Drapáčová.

 

 

Zimní oblastní střelecká liga 2012-13 – vícekolový závod jednotlivců II. kategorie pro vzduchovou pušku a pistoli, kterou pořádá SSK TATRA Kopřivnice 0374 ve spolupráci s AVZO Kopřivnice začíná 16. listopadu 2012.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice