12. 11. 2012

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava, a.s. oznamují, že dne 12. 11. 2012 od 8:00 do  14:00 hod dojde k odstávce dodávky vody v Lubině z důvodu oprav vodovodní sítě. Doporučujeme všem odběratelům se na toto období pitnou vodou předzásobit. Za vzniklé problémy se omlouváme a za pochopení děkujeme. Informace o výluce poskytne dispečink – SMVAK  OSTRAVA a.s., Nový Jičín , tel.: 556 701 932, 603 489 103 nebo mimo prac. dobu – Centrální poruchová služba 840 111 125. NZV bude řešeno autocisternou.

 

Do konce listopadu mohou občané připomínkovat návrh úpravy jízdních řádů veřejné linkové dopravy v oblasti Brušperka, který by měl platit od března 2013. Města Kopřivnice se navrhované úpravy dotknou na linkách 628, 638, 639, 640, 641, 662, 664, 371 a 373 (pdf 191 kB) . Návrh byl zpracován v souladu s ‑Projektem optimalizace veřejné linkové osobní dopravy pro zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje veřejnými službami v přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou s cílem minimalizovat náklady na provoz.

 

Od 1. do 23. listopadu  je v Kopřivnici k vidění putovní výstava mapující 20 let činnosti jedné z nejvýznamnějších českých humanitárních organizací.
ADRA (Adventist Development and Relief Agency) je mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. Byla založena ve Spojených státech amerických před více jak padesáti lety a dnes má zastoupení ve 125 zemích světa. V České republice ADRA začala působit v roce 1992 a v současné době patří ke třem největším organizacím v ČR nabízející humanitární, rozvojovou a sociální pomoc doma i v zahraničí.

 

Na Policejním mistrovství světa v plavání skvěle reprezentoval Českou republiku a UNITOP kopřivnický velitel Ivan Pilát. Pod vedením trenéra Luboše Čípy odjel spolu s 6 dalšími policisty do Kuvajtu, kde pořadatelé hostili soutěžící z 19-ti států ze čtyř kontinentů. Česká výprava vybojovala 8x účast ve finálových bojích. Čtvrté místo Češi vyplavali ve štafetě na 4×100 m polohově ve složení Pilát, Findrik, Špaček, Čurda. Ivan Pilát se dále umístil na 5 místě v disciplíně 50 m znak a na šestém místě 100 m znak. A další cenu si policejní plavci odnesli v úterý 30. října, kdy v kongresovém sále TOP Hotelu v Praze ocenil ministra vnitra Jan Kubice mezi sportovci z řad Policie ČR v kategorii družstev i policejní plaveckou štafetu.

 

O víkendu 24. a 25. 10. se v Manchesteru uskutečnilo mistrovství Anglie v kulturistice, kterého se účastnil poprvé i Petr Pavelec z Kopřivnice. Letos soutěžil u federace UKBFF v kategorii INTERMEDIATE , ve které se i přes váhový hendikep dokázal kvalifikovat do  finále a získal oprávnění   v roce 2013 nastoupit do hlavní mužské kategorie.

 

Dne 13.11. dojde z důvodu havárie na vod. síti k přerušení dodávky pitné vody na ul.Příborská. V dané lokalitě budou rozmístěny letáčky s oznámením.

 

Z důvodu revitalizace domu je venkovní schránka pro soukromou inzerci na kontaktním místě mimo provoz. Využívejte schránku v sídle studia kabelové televize – budova ANEXu na ul. Záhumenní.
Kontaktní místo KTK bude v pátek 16. listopadu z provozně – technických důvodů uzavřeno.

 

Regionální muzeum v Kopřivnici zve všechny zájemce o historii našeho regionu na přednášku věnovanou tzv. portášům – známým obráncům hranic, kteří se stali nedílnou součástí dějin Valašska a východního pohraničí. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu od 17 hodin v Muzeu Fojtství.

 

Město Kopřivnice zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v pátek 16. listopadu. Oslavy budou zahájeny v 16:30 hodin tradičním položením kytic k pamětní desce obětem komunismu na budově Anexu. Od 17 hodin proběhne krátké vzpomínkové setkání u pomníku TGM, a poté vyjde směrem ke kulturnímu domu průvod se svíčkami a lampiony. Lampionový průvod povedou budeníci Městského dechového orchestru a u kulturního domu bude připraven koncert místní kapely HTK band. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

Tento týden  začala interaktivní výstava Hlavolamy – dobrodružství na hradě. Tato výstava je určena hlavně pro dětského návštěvníka, ale na své si přijdou i dospělí. V kulisách hradních rozvalin čekají na návštěvníky hlavolamy, hry a rébusy s různou obtížností pro zkušené luštitele i pro začátečníky. Výstava je sestavena z kulis hradních zdí s cimbuřím, věží, studnou, ve kterých jsou umístěna zákoutí pro jednotlivé úkoly a hlavolamy. Do katalogu si návštěvníci zapisují správná řešení nebo si za splněný úkol dávají razítko. Tato interaktivní výstava je ve své podstatě ,,škola hrou“, kdy si návštěvník procvičuje paměť, logické myšlení, kombinační schopnosti, postřeh a trpělivost. 

Pro skupiny (školní třídy atp.) je možné si předem dohodnout termín návštěvy výstavy s muzejním pedagogem, který skupinu provede. Seznámí návštěvníky s jednotlivými hlavolamy a pomůže při vypracování katalogu.  Objednávky termínů: Mgr. Pavel Dvořák, e-mail: pavel.dvorak@tatramuseum.cz, tel. 725 853 458. Výstava potrvá do 16. prosince 2012.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice