14. 11. 2012

 

Kontaktní místo KTK bude ve středu 14. listopadu z technických důvodů uzavřeno.

  

 

Autobusy, které kvůli rekonstrukci ulice Štefánikovy využívaly provizorní stanoviště na Masarykově náměstí, se během víkendu navrátily k původnímu jízdnímu řádu a již zastavují na ulici Štefánikově . Jelikož i po tomto datu budou na stavbě probíhat dokončovací práce, je vjezd povolen pouze pro autobusy. Úplné zprůjezdnění ulice Štefánikovy je naplánováno na konec listopadu.

 

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice, člen Unie českých pěveckých sborů pořádá Slavnostní koncert k příležitosti 90. výročí založení Pěveckého sdružení Kopřivnice dne 14. 11. 2012, od 19.00 hod v Katolickém domě v Kopřivnici.

 

 

Muzeum Fojtství v Kopřivnici zve na přednášku věnovanou známým obráncům hranic – Portášům, která se koná ve čtvrtek 15. listopadu 2012 od 17h v Muzeu Fojtství. Členové Valašského sboru portášského seznámí zájemce s bohatou historií portášské zemské stráže a předvedou tradiční kroje, výstroj a zbraně portášů. Toto dobrovolné sdružení příznivců připomíná formou veřejných vystoupení minulost portášského sboru, jako součásti dějin valašského regionu a východního pohraničí. Portáši působili na Moravě a ve Slezsku v letech 1638-1830, jako předchůdci zemského četnictva. Účinně zasahovali při likvidaci povstání nebo proti zbojníkům. Bránili hranici proti uherským vpádům a svými ráznými zásahy proti lupičům, pašerákům a zlodějům dobytka udržovali klid v celé oblasti.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v předvečer tohoto státního svátku, tedy v pátek 16. listopadu 2012. Kromě obvyklého položení kytic u pamětní desky obětem komunismu je letos připraven také doprovodný kulturní program a lampionový průvod.

Oslavy budou zahájeny v 16:30 tradičním položením kytic a zapálením svíček u pamětní desky obětem komunismu na budově bývalého městského úřadu na ulici Záhumenní. Odtud se představitelé města, zástupci Konfederace politických vězňů i ostatní příchozí přesunou k pomníku TGM, kde se od 17 hodin uskuteční krátké vzpomínkové setkání. Jeho součástí bude vystoupení zpěvaček Dominiky Hejlové a Terezy Nedjalkové, v jejichž podání zazní například známá píseň Motlitba pro Martu, která se stala symbolem odporu českého národa proti vpádu vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 a mnoha lidem utkvěla v paměti jako nejznámější píseň sametové revoluce.

Po krátkém ohlédnutí za historickými událostmi let 1939 a 1989 vyjde z Masarykova náměstí průvod se svíčkami a lampiony, který povedou bubeníci Městského dechového orchestru Kopřivnice. Lampionový průvod půjde po ulici Štefánikově směrem ke kulturnímu domu, kde bude připraven koncert místní kapely HTK band.

 

 

BUSHCRAFT Kopřivnice při DDM Kopřivnice připravil v pořadí již 4. discgolfový turnaj. Discgolf je pro všechny! Minulý turnaj přesvědčil snad každého, že discgolf je pohodový a přitom pěkně napínavý! Rodiče, dítka, rodinky, využijte jednu z posledních šancí letos a pojďte si zahrát!

Na louky u Váňova kamene, v sobotu 17. 11 od 9 do 16 hod.

 

 

Afrikana – workshop bubnování s Afričanem Shabbou v neděli 18. 11. 2012 v [árt té kafé] MANDALA – 10:00 – 14:30 – bubnování na djembe pro začátečníky i pokročilé. Spolu s Shabbou – veselým chlápkem z Konga společně zažijte živou atmosféru afrických hudebních oslav.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice