16. 11. 2012

 

Soutěž o volné vstupenky na modní přehlídku Fashion show Podzim 2012 ve čtvrtek 29. 11. 2012 v areálu restaurace u koupaliště!

Kdo chce ušetřit 150 korun – může získat vstupenku za správnou odpověď na otázku:

Kolik přehlídek Studio 365 už v Kopřivnici připravilo – k dispozici máte i nápovědu: 2 /4 /8.

Odpovědi posílejte formou SMS na tel. číslo 774 599 474 ve tvaru: moda – mezera jmeno a příjmení – mezera – odpověď. Do 21. 10. 2012 do 12 hodin.

 

 

Kontaktní místo KTK bude v pátek 16. listopadu z provozně-technických důvodů uzavřeno.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v předvečer tohoto státního svátku, tedy v pátek 16. listopadu 2012.

Oslavy budou zahájeny v 16:30 tradičním položením kytic a zapálením svíček u pamětní desky obětem komunismu na budově bývalého městského úřadu na ulici Záhumenní. Odtud se představitelé města, zástupci Konfederace politických vězňů i ostatní příchozí přesunou k pomníku TGM, kde se od 17 hodin uskuteční krátké vzpomínkové setkání. Jeho součástí bude vystoupení zpěvaček Dominiky Hejlové a Terezy Nedjalkové, v jejichž podání zazní například známá píseň Motlitba pro Martu.

Průvod se svíčkami a lampiony z Masarykova náměstí povedou bubeníci Městského dechového orchestru Kopřivnice po ulici Štefánikově směrem ke kulturnímu domu, kde bude připraven koncert místní kapely HTK band.

 

 

S nabídkou zajímavé brigády přichází Správa sportovišť – pro letošní lyžařskou sezonu hledá brigádníky k obsluze vleku v lyžařském areálu na červeném kameni – základné podmínkou je, že uchazeči musí umět lyžovat. Více informací získáte v kanceláři Správy sportovišť Kopřivnice.

 

 

Zimní oblastní střelecká liga 2012-13 – vícekolový závod jednotlivců II. kategorie pro vzduchovou pušku a pistoli, kterou pořádá SSK TATRA Kopřivnice 0374 ve spolupráci s AVZO Kopřivnice začíná 16. listopadu 2012 ve sportovní střelnici v suterénu městského úřadu Kopřivnice.

 

 

Město Štramberk  zve na XIX. Ročník Posezení u cimbálu, které se koná v pátek 16. 11. 2012

v sále Kulturního domu na Náměstí ve Štramberku od 18.00 hod. do 24.00 hod. Hraje cimbálová muzika Ladislava Kokeše z Frenštátu p. R.

 

 

BUSHCRAFT Kopřivnice při DDM Kopřivnice připravil v pořadí již 4. discgolfový turnaj. Discgolf je pro všechny! Minulý turnaj přesvědčil snad každého, že discgolf je pohodový a přitom pěkně napínavý! Rodiče, dítka, rodinky, využijte jednu z posledních šancí letos a pojďte si zahrát!

Na louky u Váňova kamene, v sobotu 17. 11 od 9 do 16 hod.

 

 

17. 11. v 10 hodin začíná  Pionýrský sedmikvítek –  umělecká soutěž pro děti a mládež od 6 do 26 let,  Závišice u Kremlu. Je to otevřená soutěž v kategoriích divadlo, hudba tanec a rukodělná činnost.

 

 

KULTURNÍ DŮM: Sobota  17. listopadu ve 14 hodin TATRA 2012 – 46. ročník postupové taneční soutěže dospělých párů skupiny A ve standardních a latinskoamerických tancích.

 

 

Začíná další ročník otevřeného festivalu cestovatelských přednášek „MOJE CESTA“ v chatě Dr. Hrstky na Štramberské Trúbě. První cestovatelská přednáška se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 19 hodin na téma Thajsko. O této zemi bude povídal parta přátel, kteří procestovali Thajsko, poznali místní kulturu a dokonce v česko-thajském svazku manželském se vrátili, aby vám povyprávěli spoustu zážitků a příběhů o Thajsku a jeho kultuře, budete mít jedinečnou šanci shlédnout i thajský svatební obřad a okusit originální thajskou kuchyni.

 

 

Afrikana – workshop bubnování s Afričanem Shabbou v neděli 18. 11. 2012 v [árt té kafé] MANDALA – 10:00 – 14:30 – bubnování na djembe pro začátečníky i pokročilé. Spolu s Shabbou – veselým chlápkem z Konga společně zažijte živou atmosféru afrických hudebních oslav.

 

 

Město Štramberk  zve na výstavu betlémů a výtvarných prací dětí štramberských škol Štramberské Vánoce, která bude zahájena slavnostní vernisáží v neděli 18. 11. 2012 v 15.00 hod. v Městské galerii (budova Městského informačního centra, bývalé MZB). V programu vystoupí hudební skupina Ogaři se štramberskými koledami. Výstava potrvá do neděle 16. 12. 2012.

Otevírací doba: út – so 8.30 – 12.00 hod., 12.30 – 16.00 hod., ne 10.00 – 12.00, 12.30 – 15.00 hod.

 

 

Za podpory Ministerstva vnitra a díky dotaci v rámci prevence kriminality vznikl před 15 lety Klub kamarád, který je coby nízkoprahové zařízení určen především dětem a mládeži ze sociálně slabších vrstev.  V pátek 30. listopadu slaví klub 15. narozeniny. Oslava začíná v klubu na Francouzské v 15.00 hodin.  Nejprve se budou promítat videa a fotografie, v 16.30 začínají klubová vystoupení. V rámci výročí jsou  zváni  klienti, rodiče, široká veřejnost a také dobrovolníci, kteří neziště v průběhu 15 let pomáhali a pomáhají s provozem klubu.

 

 

Od  13. listopadu 2012 je ve vestibulu budovy Městského úřadu v Kopřivnici instalována výstavka, která ukazuje počítačově zpracované grafické maturitní a ročníkové práce žáků oborů Strojírenství a Technické lyceum kopřivnické střední odborné školy. Poprvé byla výstava v kompletní verzi k vidění v  březnu letošního roku v automobilovém  muzeu Tatra.  Repríza výstava je určena jednak rodičům deváťáků a také těm,  co do muzea běžně nechodí. Expozice nabízí počítačovou tvorbu studentů z období let 2008 – 2012.

 

 

Muzeum Fojtství Vás zve na interaktivní výstavu Hlavolamy – dobrodružství na hradě. Výstava  nabízí hradní rozvaliny, ve kterých jsou ukryty hlavolamy, hry a rébusy různě těžké. Do katalogu si návštěvníci zapisují správná řešení. Tato interaktivní výstava je ve své podstatě „škola hrou“ k procvičení logického uvažování, postřehu, trpělivosti a kombinačních schopností. Potrvá do 16. prosince.

 

 

Na oslavách v Trappes vystoupí kopřivnická cimbálovka. Oficiální delegace Kopřivnice, v čele se starostou Josefem Jalůvkou, odcestovala ve středu 14. listopadu 2012 na třídenní návštěvu francouzského partnerského města Trappes. Důvodem je oslava 50. výročí založení tamní družební komise, která má na starost také spolupráci a vzájemné výměny zkušeností s naším městem.

Kopřivnice má pět zahraničních partnerských měst, avšak spolupráci s francouzským Trappes lze jednoznačně označit za nejdelší a nejintenzivnější. Úspěšně se rozvíjí již téměř pětačtyřicet let a je zaměřena především na výměny v oblasti kultury a umění, sportu a předávání zkušeností v rámci odborných stáží či různých pracovních setkání. Pro Kopřivnici je přitom hlavní prioritou podporování mezinárodních aktivit pro děti a mládež.

V rámci oslav 50. výročí založení družební komise v Trappes vystoupí mimo jiné kopřivnická cimbálová muzika Pramínky, která francouzským posluchačům zahraje především lidové písně ze zdejšího národopisného regionu Lašska a sousedního Valašska. Součástí oslav bude také pracovní jednání starostů obou měst, na němž budou diskutovány další možnosti rozvoje dosavadní spolupráce.

 

 

 

Florbal: Kopřivnice zvládla jeden z klíčových zápasů ve 2. lize na výbornou, porazila FBC Spartak Přerov 11:4 (2:2, 3:1, 6:1).

 

 

Hokej: HC Kopřivnice / HC Bohumín 8:1, naši jsou v tabulce aktuálně na 1. místě s 18 body.  

 

 

Házená: muži podlehli v Praze 21:31 (10:16).

 

 

Další premiéra Kopřivnického magazínu od pátku 16. listopadu od 18.00.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice