9. 11. 2018

Kopřivnice si v neděli připomene Den válečných veteránů, další z významných dnů novodobé historie. Pietní setkání se uskuteční u pomníku padlých v blízkosti bývalé Základní školy Náměstí, a to v neděli 11. listopadu přesně v 11 hodin. Kytice na místo, které bylo během oslav 100. výročí založení samostatného československého státu doplněno o další jména těch, jež padli v boji za svobodu, položí představitelé města, členové Vojenského sdružení rehabilitovaných a zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu. Na znamení piety za miliony zmařených životů budou mít všichni účastníci setkání na kabátech připevněné vlčí máky. Ty se staly nedílnou součástí Dne válečných veteránů a podle dostupných pramenů mají červené květy symbolizovat prolitou krev všech padlých. Přijďte také Vy uctít památku padlých i žijících hrdinů, kteří riskovali své životy ve válkách.

 

Módní přehlídka v rámci akce Taneční motýlek S motýlkem na přehlídkové molo se koná v kulturním domě v pátek 9. 11. 2018 od 16 hod.

 

Taneční Motýlek, Kopřivnice. V pátek 9. listopadu a sobotu 10. listopadu od 14.00 hod. se uskuteční 22. ročník přehlídky dramatické, taneční a hudební tvorby zdravotně handicapovaných dětí. Těšit se můžete na tvořivé a taneční dílny, módní přehlídku, taneční vystoupení, discoshow, retro spartakiádu a mnoho dalšího. Podrobný program naleznete na Lašská brána Beskyd akce Taneční Motýlek.

 

Snow Film Fest 2018, Kopřivnice. Katolická beseda a Živá mandala pořádají v pátek 9. listopadu od 18.00 hod. celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružství. V programu bude 6 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické divočiny i sportovní fanoušci.

 

Osmičkový koncert v Příboře. U příležitosti 100 let od vzniku republiky, nedožitých 100 let skladatele Václava Pokorného a 120 let od narození skladatele George Gershwina pořádá město Příbor v pátek 9. listopadu od 19.00 hod. v Kulturním domě koncert se swingových orchestrem Bedřicha Pukovce. Dále vystoupí Trio Melody Ladies, Lenka Krompolcová a Martin Frynta.

 

Multižánrový večer – Soláň, Štramberk. Již čtvrtý multižánrový večer věnovaný moravským lidovým písním s valašskou cimbálovou muzikou Soláň se uskuteční v pátek 9. Listopadu od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Tentokrát vystoupí skupina Solaň.

 

Setkání kopřivnických sběratelů v Kopřivnici. V sobotu 10. listopadu od 9.00 hod. v Katolickém domě proběhne velká prezentace domácích sbírek a zároveň sraz kopřivnických sběratelů.

 

Večer s cimbálovou muzikou, Štramberk. V sobotu 10. Listopadu od 19.00 hod. proběhne v Městském pivovaru tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou Gajdušek z Hukvald.

 

Den pro farnost v Kopřivnici. Tradiční podzimní událost se uskuteční v neděli 11. listopadu od 15.00 hod. v Katolickém domě. Cílem je setkat se, popovídat si, poznat známé i neznámé tváře. Během odpoledne také zazpívá schola sv. Bartoloměje. Od 15.00 hod. vystoupí divadelní spolek Jana Horáka s představením Tučňáci na arše.

 

UMĚNÍ V KINĚ: Bolšoj Těatr: Sylfida, Kopřivnice. Příběh La Sylphide se odehraje v neděli 11. listopadu od 15:45 v Kině Kopřivnice. Příběh je inspirován severskou romantickou legendou. Skotovi Jamesovi se v předvečer svatby s vesnickou dívkou Effie zjeví krásná víla Sylfida, která nedá jeho srdci klid a ohrozí štěstí milenců. Libreto baletu pracuje s typickým romantickým motivem své doby o nedostižném ideálu, který nenacházíme v našem hmotném světě.

 

KONCERT: Fragile, Příbor. Koncert známé slovenské vokální skupiny se uskuteční v neděli 11. listopadu od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor. Součástí formace je Soňa Norisová. Předprodej vstupenek v Kulturním domě v Příboře.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice