9. 2. 2012

 

Čtyřka, tematický kanál České televize, oslaví zítra již své šesté narozeniny. Poprvé se divákům představil 10. února 2006 při příležitosti zahájení XX. Zimních olympijských her v Turýně a od té doby je neodmyslitelnou součásti portfolia stanic veřejnoprávního média. Čtyřka doplňuje plnoformátovou ČT 1, na náročného diváka orientovanou ČT 2 a zpravodajskou ČT 24. S dosavadním výsledky ČT 4 je Česká televize spokojena.

 

Klub malé kopané o. s. Kopřivnice organizuje pro veřejnost nultý ročník turnaje v malé kopané „Superpohár 2012“, na hříšti s umělou trávou u ZŠ M. Horákové. Soutěže se mohou zúčastnit minimálně 8 – mi členná mužstva všech věkových kategorií ( od 15 – ti let). Hraje se podle mezinárodních pravidel malého fotbalu IMSSF s počtem hráčů 5+1, míčem vel. 5, každý s každým, jednokolově, 3-4 utkání v jednom časovém úseku, zaručený počet utkání minimálně 14. Termín přihlášek: do 29. 2. 2012 v kanceláři KMK o. s., budova Slumeko (naproti Kauflandu) I. patro, každou středu 14.30 – 17.00. Bližší informace obdržíte při přihlašování mužstva.

 

Kopřivnice vyhlásila nový dotační program. V rámci projektu Zdravé město je v Kopřivnici každoročně pořádána řada mezinárodních kampaní a dalších osvětových akcí zaměřených na environmentální výchovu, prevenci apod. Nyní radnice vyhlásila stejnojmenný dotační program, jehož cílem je motivovat místní organizace, aby se k podobným aktivitám rovněž připojily. „Organizace, spolky, sdružení i jednotlivci, kteří v letošním roce plánují nějakou zajímavou besedu, soutěž, interaktivní výstavu či jinou akci, která by souvisela s kampaněmi Den Země, Dny bez úrazů, Dny zdraví, Evropský týden mobility, Evropský rok aktivního stárnutí apod. mohou zažádat o finanční příspěvek na realizaci takovýchto akcí,“ konkretizovala záměr radnice koordinátorka Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 Ivana Rašková. V prvním kole lze žádosti podávat do 7. března, druhé kolo by mělo být ukončeno v červnu.

 

Tipgames extraliga – 15. kolo: Frýdek – Místek – Kopřivnice 38:30 (19:16). První poločas ve Frýdku byl na branky velmi bohatý, jakoby se hrálo bez obran. Poprvé se do tříbrankového vedení dostali domácí v 10. minutě, o pět minut později ale bylo skóre otočeno a 10:9 vedli sousedé z Kopřivnice. Do poločasu se vedení ještě několikrát přehouplo ze strany na stranu, nakonec se však ustálilo na kontě Frýdku, v jehož barvách dnes vynikal desetibrankový Holbein. Přibližně pětibrankový náskok si pak udržovali domácí i ve druhé půli, kdy se k Holbeinovi přidali ještě Vacula s Kichnerem. Poslednímu jmenovanému se dařilo především při proměňování sedmimetrových hodů. Na druhé straně vzdoroval Gřes se Střelcem, avšak ani třicet branek, které nastříleli do branky Frýdku, nestačilo na zisk bodů. Naopak se dočkali poměrně vysoké osmibrankové porážky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice