9. 3. 2016

 

Nejlepším sportovcům loňského roku za město Nový Jičín a okres Nový Jičín patřil úterní večer v Beskydském divadle v Novém Jičíně. Akci pořádanou ve spolupráci Okresního sdružení České unie sportu, Novojičínského deníku a města Nový Jičín, kterou zaštítil starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák, moderoval i letos Radek Šilhan. Vítězkou čtenářské ankety Sportovní hvězda Deníku se stala talentovaná kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová. Absolutním vítězem ankety se stal novojičínský ploutvař Jakub Jarolím. 

 

Minulý týden do města přijeli účastníci dvouletého mezinárodního projektu „O našem městě chceme rozhodovat s vámi“ z francouzského města Trappes. Cílem v pořadí prvního týdenního setkání téměř čtyř desítek mladých lidí ze dvou partnerských měst bylo seznámení se a vytvoření obsahu metodiky nazvané Dětské zastupitelstvo jako nástroj k spolurozhodování o našem městě. Setkání se uskutečnilo na Horní Bečvě a jeho program byl velmi bohatý. Dětští zastupitelé z Kopřivnice se společně se svými francouzskými kolegy zúčastnili několika vzdělávacích i zábavných aktivit a workshopů. Projekt „O našem městě chceme rozhodovat s vámi“ byl podpořen Evropskou unií programem Erasmus+.

 

Dvě děti ze sta prodělají v Česku zánět močových cest. Jedenáctý světový den ledvin – 10.3.2016. Mottem letošního Světového dne ledvin je „Onemocnění ledvin u dětí“. Nejčastější dětské onemocnění související s ledvinami je infekce močových cest, která v případě podcenění může nepříznivě ovlivňovat funkci ledvin i v dospělosti. I letos budou ve čtvrtek 10.3.2016 otevřeny nefrologické ambulance a dialyzační střediska po celém Česku i na Slovensku pro preventivní vyšetření ledvin.

 

Městská knihovna Kopřivnice vás zve na promítání dokumentárního filmu Putinovy „Děti 404“ v rámci projektu „Promítej i ty!“. – Čtvrtek 10. března 2016 – 18.00 hodin – Akademická posluchárna KDK

 

Čtvrtek 10. 3. 2016 se koná Pochod na podporu Tibetu (manifest). Přijďte neformálně podpořit Tibet a tibetský lid tradičním zvonkovým průvodem. Zvonky, misky a vlajky sebou… Čas 16.30, Čajovna [árt té kafé] Mandala.

 

Přípravy na letošní šestý ročník multižánrového hudebního festivalu Horečky fest jsou v plném proudu. Organizátoři chystají řadu novinek. V letošním roce připadl termín konání multižánrového hudebního festivalu s rodinnou atmosférou Horečky fest 2016 na sobotu 9. července. Milovníci muziky a dobré zábavy se již pošesté setkají v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. Letos se mohou návštěvníci těšit například na velkou změnu festivalového areálu, která jim přinese větší pohodlí. Navíc se celý prostor festivalu rozšíří. Letos se nám na čtyřech scénách představí dvacet kapel a více jak deset DJ´s. Vedle vynikající muziky nebude chybět ani bohatý doprovodný program zaměřený na rodiny s dětmi. Součástí festivalového programu budou i divadelní představení a taneční vystoupení. Vedle muzikantů z Čech, Slovenska i nedalekého Polska, zahrají na Horečky festu 2016 také kapely z Belgie a Irska. V březnu odstartovala propagační kampaň festivalu a organizátoři budou postupně zveřejňovat jména účinkujících i programové vychytávky. Informace se objeví na festivalovém webu www. horeckyfest.cz a na facebooku HorečkyFest.

 

Kopřivničtí tanečníci dobyli vídeňský parket. Taneční skupina Thara DC z Kopřivnice zavítala koncem února do Vídně, kde se zúčastnila mezinárodní soutěže. Osmičlenná výprava byla úspěšná a do rodného města se vrátila s medailemi i několika poháry.

 

Divadelní soubor Pasáž (Jeseník nad Odrou) zahraje v Závišicích hru českého génia Járy Cimrmana ČESKÉ NEBE, kterou objevili cimrmanologové Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák, 19. března v 18:00 v restauraci u Kremla. Hrají: Jaroslav Glogar, Josef Adamec, Josef Glogar, Jakub Vaculík, Jan Číp, Vojtěch Glogar, Antonín Dorazil, Marek Glogar.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice