7. 3. 2016

 

Soutěž KTK ve spolupráci s Policií ČR na téma: Novela zákona o silničním provozu

1/ termín platnosti novely je:

  1. a)    1. 1. 2016
  2. b)   20. 2. 2016 / správně
  3. c)    1. 3. 2016

 

2/ pokud chodec nemá za snížené viditelnosti reflexní prvky, hrozí mu pokuta

  1. a)      500 Kč
  2. b)    2000 Kč  / správně
  3. c)   5000 Kč

 

Správně odpověděli a vylosováni byli :

JIŘÍ VÁŇA

JIŘÍ KUTÁČ

PAVEL KAISERLICH

 

Kopřivnice si připomene výročí narození TGM. Před 166 lety, 7. března roku 1850, se v Hodoníně narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Město Kopřivnice zve všechny příznivce Masarykových myšlenek na tradiční vzpomínkové setkání, které se u příležitosti výročí uskuteční v pondělí 7. března od 17:30 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí. Přijďte si spolu s představiteli města, členy kopřivnického Klubu Masarykova demokratického hnutí a zástupci Konfederace politických vězňů připomenout odkaz pedagoga, sociologa, politika, filozofa a státníka, který se zasadil o svobodu českého a slovenského národa po první světové válce. Stejně jako v předchozích letech se mohou příchozí těšit na vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, v jehož podání mimo jiné zazní Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

 

Dodgeball OlbramChallenge z Kopřivnice si zapsal do kroniky výborný výsledek. Mezinárodní turnaj ve Vídni, který absolvovali potřetí, byl pro ně doslova finálovou záležitostí. 26. Února se jim podařilo zdolat soupeře v základní části a poté po vítězné vlně dojeli až do finále, kde se utkali s favoritem turnaje. Proti teamu skládajících se z národních reprezentantů dodgeballové evropské špičky, tedy Anglie, Skotsko i Walles neměli příliš velkou šanci vyhrát a anglická reprezentace prokázala své kvality. 2. místo na mezinárodním turnaji je pro Kopřivnici výborným startem pro mistrovství Evropy v Paříži

 

V úterý 8. 3. můžete podpořit mladé zpěváky, ve finále soutěže Koprstar 2016. 10 nejlepších , kteří se dostali až na sám vrchol soutěže, budou bojovat o vaše sms hlasy v diváckém hlasování.

 

Centrum Balsamina připravuje na 8. 3. Od 18:00 společnou meditaci, čistě pro ženy k MDŽ.

 

Ve středu 9. 3. v 18:00 Začíná v centru Balsamina dvouhodinovou ochutnávkou cyklus setkání na téma Mohendžodaro.

 

Před 30 lety se poprvé na startu dakarské reli objevila kopřivnická Tatra. Oslava tohoto výročí přilákala do kinosálu kulturního domu ve čtvrtek 25. února 2016 přes 200 příznivců. Součástí programu byl křest nové knihy TATRA v hlavní roli, která mapuje 30letou historii kopřivnických speciálů na dakarských i jiných soutěžích. Autoři se během více než třiceti kapitol zaměřují nejen na vlastní závody a soutěže, ale také na technický vývoj soutěžních speciálů TATRA a jeho úzkou vazbu na sériovou produkci nejstarší české automobilky. Součástí publikace jsou také rozsáhlé statistické údaje.

 

Kam vyrazít o víkendu? Kam jít na výlet, za zábavou nebo kam si vyrazit s dětmi? Na tyto otázky již 10 let dokáže odpovědět informační portál Lašská brána Beskyd. V těchto dnech je jeho nabídka omezena, protože portál dostává po 5 letech nový kabát.  Dva inovační projekty budou dokončeny v průběhu března. Výsledkem bude jednotný způsob zobrazování informací a vytvoření interaktivní databáze subjektů a firem, která nabídne daleko přesnější a přehlednější informace než doposud. Portál by měl v plném rozsahu fungovat od 1. dubna.

 

Peníze na kotlíkové dotace ve výši 490 mil korun moravskoslezský kraj již vyčerpal, přesto žádosti o dotaci mohou občané podávat do 29. dubna. K 1. 3.  Je registrováno 4263 žádostí, v částce 558 239 000 korun. Vedení kraje proto jedná s Ministerstvem životního prostředí o navýšení prostředků o 250 milionů korun. Má i vlastní plán pro případ, že by státní orgány alokaci nenavýšily – 100 milionů korun na kotlíky zaplatí ze svého, aby zájemci o příspěvek na ekologický kotel nemuseli čekat na vypsání další výzvy.

 

Městská knihovna připravila několik změn a pro měsíc březen – který je odjakživa měsícem čtenářů –  nachystala zajímavý program. Návštěvníci knihovny již nemusí hlídat polední pauzu, tato přestávka byla zrušena a knihovně je otevřena bez omezení od 7.30 až do 18 hodin  v pondělí , v úterý , ve čtvrtek a v pátek. Tuto úpravu iniciovali sami čtenáři.

Březnový program nabídne výstava patchworku, na kterou naváže další kurz tohoto výtvarného tvoření. Pokračuje kurz trénování paměti, který se uskuteční jak v Kopřivnici, tak i v Mniší. Pro děti je připraveno představení Studia bez kliky na téma Gutenberg a knihtisk, dále kvíz s písněmi Zdeňka Svěráka a předvelikonoční tvůrčí dílna. Navíc mohou nejen v březnu, ale v průběhu celého roku soutěžit o hezké ceny v soutěži Přemyslovský rok. Stačí odpovědět jednou za měsíc na soutěžní otázku, týkající se přemyslovců a karla 4.

 

Po Velikonocích SE DO HUKVALDSKÉ OBORY VRÁTÍ Liška Bystrouška. Kybersochař Adam Krhánek již má hotový sádrový model, který byl zhotoven podle fotografií lišky, která byla vloni v květnu v oboře ukradena. V těchto dnech vzniká bronzový odlitek. Nedochovala se původní forma ani model a chyběly fotografie zadní strany sochy. Krhánek sochu nejprve vytvořil v počítači a poté na 3D tiskárně vytvořil model. Zloděje se nepodařilo dopadnout. Vyrobit novou lišku stálo ostravsko-opavské biskupství 200 tisíc, dalších 250 tisíc pak investovalo do terénních úprav okolí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice