11. 3. 2022

Nemocnice Nový Jičín po několika měsících opět povoluje návštěvy za příbuznými na jednotlivá oddělení, včetně porodnice. Doba návštěv je od 14:00 do 16:00 a k 1 pacientovi mohou maximálně 2 osoby po dobu 15 minut. Návštěva pacienta je možná pouze za splnění podmínek určených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky. Příchozí musí mít platný PCR nebo antigenní test, ukončené očkování nebo návštěvník prodělal onemocnění covid-19, což má laboratorně potvrzené a neuplynulo více než 180 dní. Po příchodu na oddělení je návštěvník povinen provést hygienickou dezinfekci rukou a nahlásit se zdravotnickému personálu. Po celou dobu pobytu v nemocničním areálu je nutné používat ochranu dýchacích cest – respirátor minimální třídy FFP2/N95 (bez výdechového ventilu) a respektovat režimová opatření.

 

Město koordinuje pomoc Ukrajincům s místními organizacemi. Město ve spolupráci s Armádou spásy zatím ubytovalo v Kopřivnici sedmnáct ukrajinských dospělých a osmnáct dětí, další jsou ubytovaní u soukromých ubytovatelů. Kapacity jsou v tuto chvíli dostatečné, a to i díky možnosti využít místní internáty pod Červeným kamenem, které vlastní Moravskoslezský kraj. Přesto město prověřuje další možnosti a vybavuje vhodné prostory nábytkem. „Jedná se zejména ubytovny, byty vyčleněné pro účely Armády spásy nebo uvolněný byt školníka, v žádném případě se to netýká městských bytů, na které čekají lidé v pořadnících,“ zdůraznil místostarosta Dušan Krompolc. Pomoc pro uprchlíky organizuje ve městě několik skupin, mezi nejaktivnější patří Armáda spásy, která dbá zejména na zajištění všech potřebných formalit, jako je pomoc při registraci v nebo vyřízení sociálních dávek a zaměstnání. To vše se snaží Ukrajincům zprostředkovat také MAS Lašsko, Katolická beseda Kopřivnice či spolek Máš čas? Tyto organizace navíc společnými silami koordinují pomoc od dobrovolníků a soukromých ubytovatelů, pořádají sbírky materiální pomoci a budují ukrajinské centrum v Katolickém domě Kopřivnice. K zajištění veškeré této činnosti využívají zejména facebookovou platformu Pomáháme Ukrajině Kopřivnice:

https://www.facebook.com/groups/4908764299202325/ 

MAS LAŠSKO (maslassko.cz)

Žádáme dobrovolníky, kteří chtějí ukrajinským běžencům jakkoliv pomoci, aby se registrovali na stránkách www.pomohejukrajine.cz. Může se jednat o nabídky ubytování, dopravy, materiální pomoci, tlumočení, doučování, zajištění aktivit pro ukrajinské děti apod. My máme do databáze přístup, a když bude potřeba některou z nabídek využít, budeme dobrovolníky kontaktovat. Jménem města děkuji všem, kdo v této složité situaci pomáhají,“ doplnil Dušan Krompolc.

 

Benefiční koncert Sylvie Bee & Václava Kramáře. V pátek 11. března od 18:00 hod. v sálu hotelu Šipka vystoupí Sylvii Bee s Václavem Kramářem. Vstupné na osobu je 150 Kč a celý výtěžek z akce bude věnován na konto Člověka v tísni: SOS Ukrajina. Doporučují se rezervace na tel. 777 050 210 nebo přes email: info@hotelsipka.com.

 

DIVADLO: Dům tety Agáty, Štramber. V pátek 11. března od 19:30 hod. v Kulturním domě Štramberk se uskuteční první divadlo v rámci XXIV. štramberské divadelní přehlídky amatérských divadelních souborů. Tentokrát vystoupí DS FAMUS-KUKO Frýdek-Místek s divadelním představením Dům tety Agáty. Dům Tety Agáty je komediální detektivka. Soukromý detektiv Evžen Mýdlo nás zavede do vykřičeného domu v 30. letech 20. století, kde bude řešit záhadu ztraceného prstenu se vzácným diamantem samotné bordelmamá Agáty.

 

VERNISÁŽ: Kostky jsou vrženy . Vernisáž výstavy Kostky jsou vrženy, se bude konat v sobotu 12. března od 15:00 hod. ve společenském sále Vily Machů, kde pak budou obrazy vystaveny až do 20. března. Pro tuto příležitost autorka Hana P. Minehava vytvořila sérii obrazů s názvem „Pokoje“. Výtěžek z této aukce bude věnován nadaci Člověk v tísni na konto sbírky SOS Ukrajina.

 

KONCERT: TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR – World Music s moravskými kořeny , KDKopřivnice. V sobotu 12. března od 19:00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice vstoupí: Tomáš Kočko & Orchestr.

 

PRO DĚTI: Pták Ohnivák a liška Ryška. Harmonie pro všechny s. r. o. pořádá v neděli 13. března od 15:30 hod. divadelní pohádku Pták Ohnivák a liška Ryška. Od 14:00 hod. bude pro děti připraven doprovodný program.

 

PŘEDNÁŠKA: Bachovy esence. Trápíte se, máte těžkou hlavu, špatně se vám spí nebo máte nepředvídatelné výkyvy nálad? Bachovy esence vám mohou pomoci. Bachovy esence jsou jednoduchým a zcela přírodním systémem léčení, který harmonizuje emoce a myšlenky. Pomáhají vyrovnat se s tím, co nás trápí, odkrývají to, kým skutečně jsme, a pomáhají posilovat víru v sebe, radost a léčit naši duši. Po přednášce bude možnost získat termín konzultace s následnou přípravou kapek na míru. Přednáší Mgr. Martina Dvořáková, absolventka mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP Level 1 a 2 v oblasti Bachových esencí. Přednáška se uskuteční v neděli 13. března od 17:00 hod. v refektáři piaristického kláštera v Příboře.

 

KINO: Tajemství staré bambitky 2, Štramberk. Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejradši tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Jak to všechno dopadne, to se dozvíte v neděli 13. března od 18:00 hod. Film se odehraje v kinosále Kulturního domu Štramberk.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice