9. 6. 2021

Transfuzní oddělení NJ nemocnice rozšířilo odběrové časy v ranních hodinách, a to ve dnech pondělí a pátek od 5:45 do 12:45 hodin. S ohledem na nadcházející letní měsíce jsou aktuálně potřebné všechny krevní skupiny, ale i plazma a novojičínská nemocnice proto uvítá každého dárce. online rezervační systému lze nalézt na adrese: https://odbery.nnj.agel.cz/.

 

Kde se v našem kraji nejvíce bourá? Na silnici I/45 mezi Novými Heřminovy a Zátorem na Bruntálsku, konkrétně na 34,6 kilometru. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nebezpečných míst, který mapuje nehodovost za poslední dva roky. V rámci Moravskoslezského kraje se na druhém místě umístila ostravská křižovatka 28.října-Mariánskohorská-Plzeňská, přezdívaná U vodárny.Třetí se umístil úsek silnice I/48 u odbočky na obec Rybí na Novojičínsku (20 nehod, 2 zranění). Jde o důsledek stavebních úprav silnice I/48 – v uvedeném místě byla silnice zúžena do jednoho pruhu a často zde docházelo k drobným kolizím v důsledku agresivní a bezohledné jízdy. Silnice je již plně průjezdná.

 

V úterý 1. června 2021 navštívil Andrej Babiš v předvolebním období Moravskoslezský kraj, kde se seznámil s Transformačním plánem kraje. Mimo to dle programu navštívil Třinecké železárny, nošovickou automobilku Hyundai, očkovací centra a na závěr dne zamířil do Kopřivnice, do nového muzea nákladních vozů. Babiš přijel do Kopřivnice podruhé. Poprvé to bylo 7. 6. 2016, kdy navštívil kopřivnické podniky TATRA TRUCKS, TAWESCO a TATRA DEFENCE jako ministr financí ČR. Stejně jako před 5 lety jej čekala ochutnávka z výrobních řad Tatry, tentokrát za doprovodu hejtmana Ivo Vondráka a delegace z krajského úřadu MS kraje. Poté si   Babiš prohlédl ze všech stran legendární železniční vůz Slovenská strela, dostal vstupenku a nastoupil. Po necelých dvou hodinách premiér z Kopřivnice odjel s dalšími hosty Slovenskou strelou směrem do Studénky.

 

Větřkovická přehrada by se měla stát příjemným areálem pro odpočinek u vody v daleko širším měřítku než doposud. Na tom, co by se mohlo zlepšit a doplnit, pracuje skupina, v níž je zastoupeno vedení města, vlastník přehrady automobilka Tatra Trucks, nájemce Místní organizace Českého rybářského svazu Frenštát pod Radhoštěm, výbor pro místní část Lubina, i provozovatel bufetu na hrázi Rudolf Hluchaň. Projekt má rozsáhlé ambice. Nové sociální zázemí, které před 2 lety vybudovala tatra, by měla doplnit dětské a sportovní hřiště, nové herní prvky, zázemí pro posezení rodičů s dětmi. Rekonstrukci si žádají převlékárny a časem by se mohlo postavit i molo. Radnice plánuje prostor u pláže rozvíjet a rovněž se podílet na instalaci a vybavení stanovišť pro kola i pro jejich nabíjení, žádoucí je rovněž vybudování nového led osvětlení. Není to krátkodobá a levná záležitost, v letošním roce by se měla opravit pláž, která po letošním sněhu a deštích zmizela pod vodou. Je dohodnuto, že rybáři v období letních prázdnin v době od 8 do 20 hodin nebudou na pláži chytat ryby. Dále je nutné Upravit a zastřešit stávající stanoviště pro kontejnery na odpad, musí se dořešit parkování a omezení vjezdu do areálu. Na schůzkách pracovní skuipny již bylo dohodnuto, že záměr oživení přehrady bude mít  v gesci Zdravé město. V plánu je nejen rekreace a koupání, ale i pořádání různých akcí.

 

Zpravidla v červnu jsou v Kopřivnici dva dny speciálně věnovány různé technice a technickému vzdělávání, kde si na své přijdou malí i velcí návštěvníci. Dny techniky na zkušebním polygonu tatry navštěvuje několik tisíc lidí. Za stávajících protiepidemických podmínek by akce proběhnout nemohla, a tak ji organizátoři stejně jako v minulém roce přesunuli na září. Náhradní termín byl stanoven na víkend 25 a 26. září. Návštěvníci se opět mohou těšit na ukázky stavební, vojenské, hasičské, komunální či zemědělské techniky kterou doplní kulturní program i zábava pro nejmenší.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice