11. 6. 2021

Na sobotu 12. a neděli 13. 06. 2021 se chystají na hukvaldském kradu Toulky minulostí. Na programu jsou Ukázky dobových zbraní a zbroje, šermířské souboje a volné potyčky, noční střelba z mušket a souboje ve zbroji.

Anebo si naplánujte vycházku do Příbora na Víkend otevřených zahrad v Piaristické zahradě v Příboře

  1. 6. 2021 a 13. 6. 2021

 

Led je rozpuštěn, na zimním stadionu v Kopřivnici se však bude bruslit i v létě! Nedávno instalovaný multifunkční povrch totiž umožňuje celoroční využití sportoviště. Bruslení veřejnosti na in-line ploše zimního stadionu bude probíhat každou sobotu a neděli od 16 do 20 hodin (jednotné vstupné 30 Kč). Další individuální objednávky je možné domluvit na tel. 556 821 225 nebo na vrátnici stadionu.

 

Revitalizace centra města pokračuje podle plánu. Na výtokové straně Kopřivničky bylo položeno nové zatrubnění, bylo přeloženo vodovodní potrubí, odstraněn starý nefunkční teplovod, asfaltové a betonové vrstvy před kulturním domem i stará fontána. V následujících dnech nás čeká pokládka další části zatrubnění Kopřivničky, která vyvolá rozšíření plochy staveniště. Dočasný zábor prostranství si vyžádá také odstranění altánku. Možnost průchodu centrem zůstane po celou dobu stavby zachována. Děkujeme vám za vstřícnost a trpělivost při zvládání omezení vyvolaných stavbou. Věříme, že výsledek bude stát za to!

 

Moravskoslezský kraj finančně podpoří včelaře. Dotace jim pomohou zbavit se včelího parazita

Včelaři a včelařské spolky si i letos rozdělí 2 miliony korun z krajského rozpočtu Moravskoslezského kraje. Peníze z dotačního programu mohou použít na stabilizaci a obnovu včelstev, opatření, která zlepší zdravotní stav včel, a na rozvoj odborného vzdělávání. Dotační program je letos zaměřen zejména na eliminaci největší včelařské hrozby – parazitického roztoče včely medonosné kleštíka včelího (Varroa destructor), který je přenašečem virových onemocnění. Stávající včelaři, kteří budou žádat o dotaci samostatně, mohou získat prostředky na výměnu starých úlů za nové. Zájemci o dotaci mohou v termínu od 1. do 15. července požádat maximálně o 50 tisíc korun. O tom, kdo finanční podporu z krajského rozpočtu dostane, rozhodnou v září krajští zastupitelé.

 

Radní snížili cenu parkovacích karet. Rada města Kopřivnice schválila definitivní podobu systému parkování v centru města, jehož cílem je řešit problematiku nedostatku parkovacích míst a vyjít vstříc obyvatelům okolních ulic. Již dříve avizovaná regulace zahrnuje mimo jiné zavedení nových rezidentních karet, jejichž cena byla až do včerejška předmětem diskuzí. Nakonec radní rozhodli, že za ně oprávnění držitelé zaplatí pouze symbolickou stokorunu.

 

Odstartovaly registrace na 19. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Memoriál se každoročně koná v sobotu nejbližší datu Zátopkova narození. Letos závodníci vyrazí na 22,3km trať vedoucí ze Zátopkovy rodné Kopřivnice k místu jeho posledního odpočinku v Rožnově pod Radhoštěm 18. září. Běžci, kteří se chtějí vydat na náročnou trasu a uctít tak odkaz olympijské legendy, se mohou již nyní registrovat prostřednictvím webového formuláře beh-roznov.koprivnice.org/prihlaska-2021/. Kdo si na běh z Kopřivnice do Rožnova netroufá, může zkusit alespoň štafetu.

 

V roce 2022 oslavíme sté výročí narození Emila Zátopka a zároveň odstartujeme jubilejní 20. ročník Běhu. Pro Kopřivnici to bude velká událost, a proto se už nyní plánuje řada aktivit k výročí. Jednou z nich bude otevření nové muzejní expozice v Šustalově vile, další bude instalace Zátopkovy sochy v rekonstruovaném centru města. Na tu zřídilo město dvouletou finanční sbírku. Bronzová skulptura Emila Zátopka bude stát zhruba 1,5 milionu korun a na jejím financování se mohou podílet všichni atletovi fanoušci. Příspěvky na sochu legendárního olympionika je možné zasílat na bankovní účet vedený u České spořitelny 30031-1767241349/0800. Stav sbírky a informace o všech plánovaných aktivitách k 100. výročí narození Emila Zátopka v Kopřivnici lze sledovat na webu www.zatopek100.cz.

 

Město Kopřivnice připravuje pro nově narozené občánky slavnostní přivítání, a to ve dnech 17. a 18. června. Máte-li o účast na vítání občánků zájem, kontaktujte co nejdříve Ilonu Mazalovou telefonicky na číslech 556 879 436, 737 114 246 nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz, případně osobně na Městském úřadě Kopřivnice v kanceláři č. 743.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice