9. 7. 2014

 

SmVaK Ostrava, a.s. vám oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody: 10. července od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Francouzské a v části ulice Obránců míru, 11. července od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Dukelské, 14. července od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Kpt. Nálepky. Dále bude přerušena dodávka vody na ulici Štramberské vždy od 8:00 – 14:00 hodin – 15. července od č.p. 1132 – 1138, 16. července od č.p. 1119 – 1096, 17. července od č.p. 1128 – 1131, dne 22. července od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Ignáce Šustaly.

 

 

Do města automobilů míří luxusní motocykly.  Koncem týdne si v Kopřivnici přijdou na své milovníci motorek. V pátek 11. července mezi 12 a 15 hodinou totiž zavítá do města automobilů 250 účastníků mezinárodního srazu luxusních motocyklů Honda Gold Wing a v sobotu 12. července před polednem bude Kopřivnicí ve směru Lubina Štramberk projíždět zhruba pětikilometrová Jízda národů.

 

 

Město Kopřivnice mapuje zájem o využití devatenácti výměníkových stanic. Díky změně systému výroby tepla a teplé vody již nebudou stanice sloužit svému původnímu účelu a společnost Teplo Kopřivnice je do konce letošního roku předá městu. Již nyní se mohou hlásit zájemci, kteří by si chtěli nebytové prostory v těchto objektech pronajmout nebo koupit.

 

 

Výstavba nového dětského hřiště ve fotbalovém areálu v Lubině bude zahájena příští týden. Do přípravných prací byla zapojena i veřejnost, která mohla budoucí podobu hřiště ovlivnit hlasováním o nejlepším návrhu řešení. Zhruba třicítka lidí vybírala budoucí herní prvky přímo na veřejném projednání, dalších sto osmdesát hlasovalo prostřednictvím internetové ankety.

 

 

Dopravu v centru Kopřivnice bude řídit semafor, rekonstrukce přechodu pro chodce přes ulici Záhumenní u České spořitelny začala 7. července.  Dopravu u tohoto nejfrekventovanějšího přechodu ve městě bude zhruba od poloviny srpna řídit světelné signalizační zařízení. Půjde o vůbec první semafor v Kopřivnici.

 

 

Vestibul kopřivnické radnice zdobí výstava výtvarných prací místních školáků na téma „Stop válce a násilí“. Jedná se o výsledek soutěže, kterou vyhlásila škola na ulici Štramberské nesoucí nově čestné pojmenování Základní škola Floriána Bayera.

 

 

Bönischova vila, která v posledních desetiletích sloužila jako loutkové divadlo, mění majitele. Zastupitelé města schválili prodej historického objektu a přilehlých pozemků místní obchodní společnosti. Na místě loutkového divadla, které nyní působí v kulturním domě, tak vznikne sídlo firmy Geofima, kanceláře, ubytovací prostory a cukrárna.  Vzhled vily by měl zůstat zachován. Rekonstrukce bude trvat cca 2 roky.

 

 

Kopřivnická radnice zavádí od 1. 9. 2014 rezidentní parkování pro občany bydlící v centru města. Ve vybraných lokalitách bude od září zaveden systém parkovacích karet, který má omezit blokování centrálních obytných zón vozy návštěvníků. Dlouhodobě odstavit vozidlo tak bude na vybraných parkovištích možné pouze s rezidentní nebo abonentní kartou. Nové opatření se dotkne ulic Kpt. Nálepky, Dukelské, Sokolovské a parkoviště u supermarketu Albert. Právě v těchto lokalitách bude možné v době od 7 do 18 hodin parkovat krátkodobě – maximálně 3 hodiny – s kotoučem, nebo dlouhodobě s rezidentní či abonentní kartou.

 

 

Kopřivnice spouští další aukci nevyužitého majetku města. V městských aukcích se objevuje nejen nevyužívaný majetek města a jeho příspěvkových organizací, ale také nejrůznější ztráty a nálezy. Pokud se o ně totiž majitel nepřihlásí, propadají uplynutím zákonné lhůty do vlastnictví města. Předměty, které může město využít, jsou zařazeny do evidence majetku, věci městem nevyužitelné jsou rozprodány a nefunkční projdou likvidací. Nejčastějšími nálezy jsou doklady, peněženky, klíče, brýle a mobilní telefony. Aukce bude spuštěna ve středu 9. července a ukončena o týden později.

 

 

Dávejte si pozor na své věci při letním koupání! Policisté opětovně upozorňují všechny milovníky slunění a koupání na koupalištích, v blízkosti řek, přehrad či jezer, aby si dávali pozor na své věci a nenechávali je bez dozoru na dekách či lehátkách. Několik krádeží z posledních dní svědčí o nepozornosti, na kterou poškození doplatili.

Jednou z poškozených byla jednačtyřicetiletá žena, které neznámý pachatel odcizil z deky volně odložený batoh, peněženku i s finanční hotovostí a platební kartou. Na svou nepozornost doplatil také mladý pár, neznámý pachatel využil chvilky, kdy se mladý pár šel koupat do vody, a z volně odloženého batohu na dece odcizil notebook, peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Nenechte si zkazit prázdniny tím, že přijdete o své věci a cennosti raději zanechte doma.

 

 

Od 27. června do 13. července se moravskoslezští policisté v rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřují na zvýšenou kontrolu bezpečnosti silničního provozu. Do těchto akcí jsou zapojeni policisté služby dopravní, pořádkové a cizinecké policie krajského ředitelství, ostravského městského ředitelství a jednotlivých územních odborů. Další kolo těchto prázdninových kontrol policisté realizovali během uplynulého svátečního víkendu. Nejčastějším přestupkem, kterého se řidiči dopustili, bylo porušení maximální povolené rychlosti (195 řidičů). Po požití omamných látek sedla za volant 1 osoba, dalších 19 po požití alkoholu, přičemž se třemi řidiči, kteří nadýchali nad 1 promile alkoholu, policisté zahájili trestní řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dalším závažným porušením zákona bylo nepoužití bezpečnostních pásů (38 osob) a zádržného systému (4 děti). Policisté dále zjistili nevyhovující technický stav u 66 motorových vozidel, chybějící dálniční známku u 9 vozidel. Šesti řidičům, u kterých pojali podezření, že by se mohli vyhýbat správnímu řízení, uložili kauce ve výši 47 000,- Kč. Během trvání akce moravskoslezští policisté zkontrolovali celkem 2 648 vozidel. Včetně výše uvedených zjistili celkem 441 přestupků, z nichž 405 vyřídili přímo na místě uložením blokových pokut a 36 oznámili příslušným úřadům k dalšímu projednání. Celková výše uložených pokut se vyšplhala na částku 227 100,- Kč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice