11. 7. 2014

 

SmVaK Ostrava, a.s. vám oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody: 14. července od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Kpt. Nálepky. Dále bude přerušena dodávka vody na ulici Štramberské vždy od 8:00 – 14:00 hodin – 15. července od č.p. 1132 – 1138, 16. července od č.p. 1119 – 1096, 17. července od č.p. 1128 – 1131, dne 22. července od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Ignáce Šustaly.

 

 

Nový systém centrálního zásobování teplem v Kopřivnici čeká již za několik týdnů spuštění zkušebního provozu. Ze 14 kilometrů nových rozvodů už zbývá dobudovat jen 1,6 km a od příštího týdne budou na nový systém postupně připojováni jednotliví odběratelé. Na větvi Sever chybí 0,3 km a pracuje se na ulici Francouzské. Na Jihu se musí vybudovat ještě 0,5 km, přičemž v současné době dělá na přepojích na stávající potrubí a dále na ulicích Kpt. Nálepky a Husově. Na Západě je potřeba dokončit 0,8 km a práce probíhají na ulicích Karla Čapka, Zdeňka Buriana a Pionýrské. Od příštího týdne budou na nový systém postupně napojovány jednotlivé objektové předávací stanice, což si vyžádá lokální odstávky dodávek teplé vody. Obyvatelé dotčených domů budou v předstihu informováni prostřednictvím letáků.

 

 

Do města automobilů míří luxusní motocykly.  Koncem týdne si v Kopřivnici přijdou na své milovníci motorek. V pátek 11. července mezi 12 a 15 hodinou totiž zavítá do města automobilů 250 účastníků mezinárodního srazu luxusních motocyklů Honda Gold Wing a v sobotu 12. července před polednem bude Kopřivnicí ve směru Lubina Štramberk projíždět zhruba pětikilometrová Jízda národů.

 

 

V sobotu se v amfiteátru na Horečkách, ve Frenštátě pod Radhoštěm, už počtvrté uskuteční hudební festival Horečky fest. Program bude zahájen ve 12:00 hodin a představí se například Ewa Farna, Citron, Anna K, Legendy se vrací, Tatroska, Doga, Vilém Čok nebo skupina Off Axis a další. Lístky je možno zakoupit v předprodeji v informačním centru Kopřivnice za 220 Kč, nebo na místě za 250 Kč. Sleva na vstupné je pro držitele karet ZTP a ZTP/P (možno zakoupit pouze na místě), a také pro pěti členné skupiny.

 

 

V sobotu od 14:00 hodin na ploché dráze v Kopřivnici proběhne motorkářské odpoledne. Vstupné na akci je dobrovolné a těšit se můžete na závody strojů JAWA & ČZ, Fichtl & Kozí dech, uvidíte ukázky leteckého modelářství, za dobrého počasí přistání paraglidistů. Pokud vlastníte stroj, se kterým se chcete také předvést, přijďte od 11:00 hodin na trénink.

 

 

Hrad Hukvaldy bude v sobotu patřit strašidlům. Hradní brána se otevře v 19:30 hodin a bohatým programem Vás budou provázet bubáci a strašidla, nebude chybět ani ohňová show a Rytíři z Hückeswagen. Nejodvážnějším bude zpřístupněna gotická katovna. Svítilnu a statečnost s sebou.

 

 

V sobotu zahraje v rychaltickém kostele Moravský komorní sbor, v rámci mezinárodního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Pod taktovkou Jiřího Šimáčka zazní skladby od skladatelů Leoše Janáčka a Antonína Dvořáka. Zahájení v 18:00 hodin.  Festival pokračuje i v neděli, a to v amfiteátru hukvaldské obory koncerty Ivy Bittové a smyčcového souboru a dětského sboru NDM. Program začne v 16:00 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v koncertním sále ZŠ Leoše Janáčka.

 

 

V neděli se ve Štramberku můžete zaposlouchat do zvuku dechové hudby, při příležitosti Promenádního koncertu Huťařka. Malá dechovka se svými sólisty zahraje od 15:30 hodin v Národním sadu. Za nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 

 

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm:

HEJŮV NOŽÍK – 12.7.2014 (sobota)    Dřevěné městečko. 18. ročník setkání lidových řezbářů spojený s ukázkou jejich zručnosti

 

O VALAŠSKÉHO PRIMÁŠKA – 13.7.2014 (neděle)    Dřevěné městečko, Janíkova stodola, závěrečné vystoupení absolventů, prezentace lidových řemesel.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice