9. 7. 2018

 

Městská knihovna připravila pro děti i dospělé na prázdniny detektivní kancelář. Hraje se od 2. 7. – 17. 8. Znáte své město? Stejně jako na Sherlocka Holmese, i na vás čeká celá řada indicií. Ty vás přivedou na stopu záhadě, kterou budete muset rozluštit. Informace najdete v knihovně. Ta má v létě zkrácenou otevírací dobu od 7:30 do 17:00 hod, zcela uzavřena bude od 20. – 31. srpna. Pobočka Lubina bude otevřena každé úterý v době 16:00 – 18:00.

 

U příležitosti výročí povýšení Kopřivnice na město nabízí informační centrum výroční upomínkové předměty.

 

Kdysi honosné továrnické sídlo, poté závodní klub místní automobilky. Nyní po rekonstrukci se promění Ringhofferova vila v kopřivnickém parku Edvarda Beneše v reprezentativní objekt s obřadní síní. Předání stavby by mělo proběhnout koncem měsíce června a do poloviny srpna by měla být vila vybavena potřebným nábytkem, aby se 23. srpna v ní mohla konat již první slavnostní akce. 27. června zástupci střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z kamenického Šenova instalovali repasované historické lustry, které byly do vily dodány v roce 1959 v rámci tehdejší rekonstrukce objektu. Vilu koupilo město k v roce 2009 spolu s dalšími objekty v parku za 10 milionů korun. Celková rekonstrukce bude stát bezmála 30 milionů korun.

 

Po rozsáhlé rekonstrukci starých jeslí vznikne v Kopřivnici na ulici Francouzské nové komunitní centrum. V objektu, kde dříve sídlil Klub Kamarád, pobočka Městské knihovny Kopřivnice a Mateřské centrum Klokan, přibude k původnímu osazenstvu Denní stacionář Kopretina a KM odboru sociálních věcí. Město hledalo a již našlo nový název pro komunitní centrum. Do procesu se zapojila i veřejnost a dorazilo celkem na 50 návrhů, například: Koprovka, kruh, severka, forK, klubko, kometa, kormidlo, či staré jesle. K výběru se sešli zástupci všech institucí a Martin Kašík z Plus Design & Marketing, aby pomohl s výběrem z pohledu marketingu, tak aby jméno nebylo zavádějící, a dobře se skloňovalo. Centrum dostalo jméno Pětka/5K. Firma Plus Design & Marketing nyní v rámci své aktivity „1000 hodin“ připravuje návrh loga. Centrum bude otevřenu v lednu.

 

Jóga v denní životě v Kopřivnici o prázdninách: Během července a srpna se bude cvičit v parku Dr. Edvarda Beneše, každý čtvrtek od 18.00 do 19.00 hodin.

 

Moravskoslezský kraj přispěje na protipovodňovou ochranu, monitoring ovzduší a včelařům na nové úly. Krajské peníze půjdou i na ozdravné pobyty pro děti a aktivity výukového centra ostravské ZOO. Mezi tyto projekty kraj rozdělí téměř 11 milionů korun.

 

Ve třetím kole se snaží kopřivnická radnice prodat rodinný dům v Ptačí čtvrti na ul. Tyršově. Pozemek o velikosti 648 m2 se stavbou č. p. 1015 je k dispozici za minimální cenu 3, 9 milionů korun. Uzávěrka nabídkového řízení je 27. srpna v 10:00 hodin. Prohlídka nemovitosti je možná po dohodě s pracovníky Odboru majetku města.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice