6. 7. 2018

 

Byla spuštěna registrace závodníků na Běh rodným krajem Emila Zátopka prostřednictvím webu entry.timechip.cz. Pro prvních 300 přihlášených závodníků máme připravený bežecký batůžek. Novinkou letošního ročníku budou jednorázové čipy, které jsou již součástí startovního čísla. Pro děti a mládež bude připraven Běh dětí Kopřivnicí (9. ročník) a pro všechny kategorie bude určen Lidový běh. Každý účastník dětských závodů obdrží drobnou odměnu. Těšíme se na Vaši účast! Podrobnosti o 16. ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka zájemci najdou na webu beh-roznov.koprivnice.org.

 

KOMTERM Morava, s.r.o. oznamuje, že z důvodu plánovaných oprav a provádění revizí, které nelze za provozu teplárny provádět bude ve čtvrtek dne 26. 7. 2018 od 01:00 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v neděli dne 29. 7. 2018 ve večerních hodinách.

 

Nabídka města na nájem městského bytu za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byt je velikosti 1+2 a je určen pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 04.07.2018 do 23.07.2018.

 

Radnice již v předstihu hledá zájemce o práci v okrskových volebních komisích. V případě nedostatečného počtu delegovaných členů volebními stranami musí na neobsazená místa delegovat další členy starosta města. V takovém případě budou osloveni právě ti zájemci, kteří se na základě této výzvy přihlásí. Členem okrskové volební komise může být občan České republiky nebo občan členského státu Evropské unie, který v den složení slibu dosáhl věku nejméně 18 let, je přihlášen k trvalému pobytu v obci na území ČR a není kandidátem pro volby do zastupitelstva obce, pro které je komise vytvořena. Zájemci o práci ve volebních komisích se mohou hlásit u zaměstnanců městského úřadu pověřených zajištěním voleb, Jany Sopuchové, tel. 556 879 300, e-mail: jana.sopuchova@koprivnice.cz nebo Marie Sládkové, tel. 556 879 305, e-mail: marie.sladkova@koprivnice.cz, a to až do 5. září.

 

Poctu legendárnímu písničkáři Karlu Krylovi složila Ostrava 27. 6. slavnostním odhalením jeho sochy před budovou ostravského rozhlasu. Právě v ostravském rozhlase Kryl působil v 60. letech minulého století a nahrál v něm písně debutového alba Bratříčku, zavírej vrátka. Písničkář, který proslul zejména protestsongy namířenými proti komunistické moci, je „zachycen“ v okamžiku, kdy z rozhlasu vychází. Je nakročený a dívá se na hodinky, které nemá, v kolik mu to jede. Je to symbolika a lidé tam najdou spoustu další symboliky. Socha, která byla vytvořena po více než 24 letech od Krylovy smrti, vznikla díky ostravské umělecké škole Ave Art. Paradoxní je, že byla odhalena v den, kdy prezident naší země jmenoval vládu, která spoléhá na podporu komunistů.

 

Hospůdka na koupališti na Hukvaldech pořádá v pátek 6. července od 19.00 hod. Start prázdnin s Cizinci – večerní posezení s country & bluegrass skupinou Cizinci.

 

V pátek 6. července od 19.00 hod. farní sbor českobratrské církve evangelické ve Štramberku pořádá shromáždění s připomínkou odkazu Jana Husa, při kterém promluví Ladislav Cvíček. Akce se koná na zahradě Evangelické modlitebny, v případě nepříznivého počasí v modlitebně.

 

V sobotu 7. července od 18.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice započne první z promenádních koncertů, které se budou konat každou sobotu v Kopřivnici. Tentokrát vystoupí kapela z Frenštátu pod Radhoštěm, Ruky na dudy. Skupina hraje archaickou podobu tradiční hudby tzv. Hukvaldských Beskyd. Koncerty budou čtyři a na každém z nich vystoupí jiná hudební kapela. V případě nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do KDK. Vstup volný.

  

Štramberk po stopách první republiky. Pojďte se projít po nejzajímavějších místech města Štramberku a to v neděli 8. července. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí. Objevujte Štramberk tak, jak ho možná neznáte. Kromě zajímavostí o městě si odnesete jedinečný zážitek – nakouknete pod pokličku výrobny pravých Štramberských uší. Trasa prohlídky: historickým centrem, vyhlídky na město, areál hradu (možnost výstupu na hradní věž Trúbu), poutní cestou směrem k Národnímu sadu, zakončení v cukrárně U Hezounů. Akce vhodná pro děti i seniory.

 

Město Štramberk pořádá v neděli 8. července od 15.30 hod. v Národním sadu Promenádní koncert, tentokrát se skupinou Silesian Dixie Band. Za nepříznivého počasí se koncert nekoná. Více na tel. čísle 739 310 187.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice