4. 7. 2018

 

Chodníky mají letos v Kopřivnici zelenou. Tento týden započala místní stavební firma v+v saveko práce na třetím chodníku a to na ulici Hřbitovní, Hned poté, co dokončila druhý chodník na ulici Obránců míru. Nový devadesátimetrový úsek zvýší bezpečnost chodců na trase od křižovatky ulic Obránců míru, K Očnímu a K Pasekám po stávající chodník kolem zástavby rodinných domů. Celkové náklady na tuto stavbu činily 1,165 milionu korun včetně DPH, 950 tisíc korun hradila dotace z MAS Lašsko. Nový Chodník na ulici Hřbitovní v délce 242 m, naváže na letos vybudovaný chodník podél ulice Štramberské u restaurace Pod Kaštany a končit bude až u hřbitovní brány. Nový chodník v ceně 1,2 milionu by měl být dle smlouvy dokončen do 120 dnů, tedy do 20. října.

 

Začal další ročník kopřivnického celoprázdninového projektu Někdo ven? Po čtvrté se budou mladí v Kopřivnici dobrovolně scházet a bavit u celkem desíti přichystaných aktivit. Těm budou patřit čtyři červencové a pět srpnových čtvrtků, plus jeden srpnový pátek, během kterého oblíbený projekt vyvrcholí v centru města večerním koncertem. „V letošním roce jsme vyslyšeli přání účastníků minulých ročníků a podařilo se nám pro závěrečný koncert zajistit vystoupení žádané kapely Slza,“ prozradila manažerka volnočasových aktivit Lenka Heráková. V letošním roce se mohou mladí těšit nejen na ověřené aktivity jako discgolfový dýchánek, Streetball, turnaj v Dodgeballu nebo Lentilkový pětiboj, ale chybět nebudou ani novinky v podobě dobového Saturninova odpoledne v režii kopřivnických skautů nebo Dne plného barev a různých druhů výtvarného umění. „Jako každý rok se budou při všech aktivitách sbírat barevné silikonové náramky. Každý, komu se podaří získat minimálně pět náramků, se stane VIP hostem na závěrečném koncertě, což znamená, že obdrží dárek související s oslavami výročí města,“ prozradila Lenka Heráková. Aktivity se budou odehrávat v centru města, park dr. E. Beneše, skautském centru Vanaivan nebo na koupalištích v Kopřivnici a na Olešné. Podrobné informace najdou zájemci na facebookových stránkách projektu: https:/www.facebook.com/nekdoven. Projekt Někdo ven? patří v Kopřivnici k velmi oblíbeným, a to zejména mezi dětmi a mladými lidmi z města a širokého okolí. Předchozími třemi ročníky této akce prošlo na tři tisíce přímých účastníků. 

 

Ve čtvrtek 5. 7. 2018 zvou Hukvaldy na velkou akci za Hukvaldským pivovarem – bitvu o titul penaltového krále MS kraje. 9. ročník turnaje ve futsale večer doplní koncert kapely DAZZER.

 

Evangelická modlitebna ve Štramberku přivítá v pátek 6. 7. 2018 v 19 hodin Shromáždění s připomínkou odkazu Mistra Jana Husa, přednáší Mgr. Ladislav Cvíček.

 

Rada Moravskoslezského kraje vyhlásila 12. ročník soutěže „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2017/2018“. Cílem této soutěže je podpořit, ocenit a zviditelnit probíhající ekologické aktivity škol a školských zařízení. Formulář přihlášky je otevřen do 4. července 2018. Vítězové získají titul spojený s certifikátem a věcným darem ve formě dárkového poukazu v celkové hodnotě 35.000 Kč. Dále bude oceněno pět organizací, které za své mimořádné ekologické aktivity získají dárkový poukaz v hodnotě 11.000 Kč

 

Ve třetím kole se snaží kopřivnická radnice prodat rodinný dům v Ptačí čtvrti na ul. Tyršově. Pozemek o velikosti 648 m2 se stavbou č. p. 1015 je k dispozici za minimální cenu 3, 9 milionů korun. Uzávěrka nabídkového řízení je 27. srpna v 10:00 hodin. Prohlídka nemovitosti je možná po dohodě s pracovníky Odboru majetku města.

 

V květnu byla míra nezaměstnanosti na Novojičínsku 2,8 %, opět tedy nejnižší v celém MS kraji – 3009 lidí, míra nezaměstnanosti se ustálila na čísle 2,8 %. V nabídce je 2 924 pracovních pozic, na jedno místo je evidováno 1, 03 žádosti o práci. Úřad práce uvádí, že nezaměstnanost v Česku v průběhu května dále klesala, z dubnových 3,2% na pouhá 3%. Zaměstnání hledalo 229 632 uchazečů. Přibylo i volných pracovních pozic, zaměstnavatelé jich v dubnu nabídli 283 243. Nejvíce hledají pracovníky v dělnických oborech. I v Moravskoslezském kraji míra nezaměstnanosti poklesla, opět o 0,3 procentního bodu na 4,8 procenta. Počet uchazečů o práci v kraji klesl na číslo 41 976. Což je údaj v Moravskoslezském kraji srovnatelný s rokem 1996. Kopřivnicko eviduje k 30. květnu 910 žadatelů o práci, míra nezaměstnanosti činí 3,12 %. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 139 lidí. V registru je 1034 pracovních míst.

 

Školní rok letos u nás ukončilo 214 žáků, padesát osm s vyznamenáním. Tito výborní studenti se dočkali také ocenění od města. Přání úspěchu v dalším studiu a životě jim 3dny před začátkem prázdnin předal místostarosta města Lumír Pospěch. Největším počtem vyznamenaných deváťáků se letos mohla pochlubit Základní škola Emila Zátopka, kde jich bylo 29. Dále místostarosta ocenil 8 žáků ze ZŠ dr. Milady Horákové a dalších 8 z Alšovky, 7 žáků ze školy sv. Zdislavy, 5 vyznamenaných bylo na zš 17. List. A jedna žákyně ze školy Floriána Bayera. Všichni ocenění žáci se podepsali do kroniky města a dostali malý dárek – flešku, k tomu dívky kytičku a hoši pamětní perníček.

 

Když před čtyřmi lety vyhořela chata Libušín na Pustevnách, postavili nad troskami dělníci provizorní zastřešení. To už teď není potřeba, protože stavba kopie Libušína je v plném proudu. Ocelová konstrukce ale neskončila ve šrotu. Už brzo poslouží jako depozitář Valašského muzea u bývalé tajné záložní nemocnice ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

Cyklobusy letos budou přesunovat zájemce do Beskyd i do Jeseníků. Letošní sezona začala 16. června a linky budou v provozu až do září. V období letních prázdnin, tj. od 2. července do konce srpna, denně, v červnu a v září pouze o víkendech a státních svátcích. Speciální cyklovozíky pro přepravu kol připojené za autobusy mají omezenou kapacitu, proto je doporučována rezervace předem. První trasa Beskydského cyklobusu vede z Ostravy přes Frýdek-Místek, Frýdlant n. O, Bílou, Velké Karlovice a končí v Prostřední Bečvě. Druhá trasa vede z Nového Jičína přes Kopřivnici, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Velké Karlovice až na Bílou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice