2. 7. 2018

 

KOMTERM Morava, s.r.o. oznamuje, že z důvodu plánovaných oprav a provádění revizí, které nelze za provozu teplárny provádět bude ve čtvrtek dne 26. 7. 2018 od 01:00 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v neděli dne 29. 7. 2018 ve večerních hodinách.

 

Městská knihovna připravila pro děti i dospělé na prázdniny detektivní kancelář. Hraje se od 2. 7. – 17. 8. Znáte své město? Stejně jako na Sherlocka Holmese, i na vás čeká celá řada indicií. Ty vás přivedou na stopu záhadě, kterou budete muset rozluštit. Informace najdete v knihovně. Ta má v létě zkrácenou otevírací dobu od 7:30 do 17:00 hod, zcela uzavřena bude od 20. – 31. srpna. Pobočka Lubina bude otevřena každé úterý v době 16:00 – 18:00.

 

Svoz směsného komunálního odpadu, který připadá na den 5. července – státní svátek, proběhne již ve středu 4. července. Jedná se o ulice Na Luhách, Mírová, Dělnická, 1. května a místní část Lubina.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve na výstavu černého humoru The Tap Tap načerno – Turné černého humoru začíná 2. Července.

 

Pokračuje cyklus Vědomé rodičovství v Divotvůrně, 6. setkání začíná 2.7. v 16:30 hodin.

 

Klub českých turistů Příbor zve na cykloturistický zájezd Česká Kanada, Třeboňsko, Jindřichohradecko ve dnech 3. 7. – 8. 7. 2018.

 

Ve čtvrtek 5. 7. 2018 zvou Hukvaldy na velkou akci za Hukvaldským pivovarem – bitvu o titul penaltového krále MS kraje. 9. ročník turnaje ve futsale večer doplní koncert kapely DAZZER.

 

Na čtvrtek 5. července je naplánováno zahájení prázdninového projektu Někdo ven?, určeného dětem a mladým lidem. První zábavné setkání proběhne v parku od 16 hodin.

 

Evangelická modlitebna ve Štramberku přivítá v pátek 6. 7. 2018 v 19 hodin Shromáždění s připomínkou odkazu Mistra Jana Husa, přednáší Mgr. Ladislav Cvíček.

 

U příležitosti výročí povýšení Kopřivnice na město nabízí informační centrum výroční upomínkové předměty.

 

Kdysi honosné továrnické sídlo, poté závodní klub místní automobilky. Nyní po rekonstrukci se promění Ringhofferova vila v kopřivnickém parku Edvarda Beneše v reprezentativní objekt s obřadní síní. Předání stavby by mělo proběhnout koncem měsíce června a do poloviny srpna by měla být vila vybavena potřebným nábytkem, aby se 23. srpna v ní mohla konat již první slavnostní akce. 27. června zástupci střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z kamenického Šenova instalovali repasované historické lustry, které byly do vily dodány v roce 1959 v rámci tehdejší rekonstrukce objektu. Vilu koupilo město k v roce 2009 spolu s dalšími objekty v parku za 10 milionů korun. Celková rekonstrukce bude stát bezmála 30 milionů korun.

 

Po rozsáhlé rekonstrukci starých jeslí vznikne v Kopřivnici na ulici Francouzské nové komunitní centrum. V objektu, kde dříve sídlil Klub Kamarád, pobočka Městské knihovny Kopřivnice a Mateřské centrum Klokan, přibude k původnímu osazenstvu Denní stacionář Kopretina a KM odboru sociálních věcí. Město hledalo a již našlo nový název pro komunitní centrum. Do procesu se zapojila i veřejnost a dorazilo celkem na 50 návrhů, například: Koprovka, kruh, severka, forK, klubko, kometa, kormidlo, či staré jesle. K výběru se sešli zástupci všech institucí a Martin Kašík z Plus Design & Marketing, aby pomohl s výběrem z pohledu marketingu, tak aby jméno nebylo zavádějící, a dobře se skloňovalo. Centrum dostalo jméno Pětka/5K. Firma Plus Design & Marketing nyní v rámci své aktivity „1000 hodin“ připravuje návrh loga. Centrum bude otevřenu v lednu.

 

Jóga v denní životě v Kopřivnici o prázdninách: Během července a srpna se bude cvičit v parku Dr. Edvarda Beneše, každý čtvrtek od 18.00 do 19.00 hodin.

 

Kopřivnická radnice ověřuje výsledky z veřejného fóra každý rok, od minulého roku i prostřednictvím sociologického průzkumu. Letošní elektronická anketa se kvůli zajištění objektivity trochu liší a pro město jí sestavil Mobilní rozhlas ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst České republiky. Do hlasování se může zapojit každý, stačí zadat anketu do internetového vyhledávače nebo se prokliknout přes webové stránky města. Každý hlasující má možnost přidělit 2 hlasy k jednotlivým tématům. Hlasovat bude možné do 20. července poté dojde k porovnání výsledků hlasování jak ze samotného fóra tak sociologického průzkumu.

HLASOVÁNÍ NA ADRESE: www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/AXkX2qvr

 1. Vybudování dětského hřiště na sídlišti korej s herními prvky pro děti do 6 let.
 2. Upravit a zmodernizovat interiér DDM.
 3. Přemístit městskou knihovnu z KDK do budovy bývalé ZŠ Náměstí.
 4. Rekonstruovat koupelny v bytech zvláštního určení včetně přebudování van na sprchové kouty.
 5. Řešit dopravní situaci u MŠ Jeřabinka.
 6. Zvýšit četnost svozu tříděného odpadu.
 7. – 8. Oživit vnitřní prostory KDK.
 8. – 8. Obnovit hromadné poslední zvonění pro žáky ZŠ před KDK.
 9. Upravit křižovatku ul. Obránců míru / Francouzská / Školní.
 10. – 12. Zvýšit účast zastupitelů na veřejných akcích města.
 11. – 12. Zajistit vznik pobyt. / terénní / ambulantní/ sociální služby pro osoby s duševní nemocí.
 12. – 12. Umístit ve městě nádoby na třídění kovových a alobalových odpadů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice