29. 6. 2018

 

Městská knihovna má v létě zkrácenou otevírací dobu (půjčovna a čítárna v kulturním domě otevřena v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 7:30 – 17:00) a bude také zcela uzavřena v období 20. – 31. srpna. Pobočka knihovny Lubina bude otevřena jen jeden den v týdnu – v červenci a srpnu pouze každé úterý v době 16:00 – 18:00.

 

Moravskoslezský kraj chystá soutěž o lístky na Colours Of Ostrava. Akce Elektrohrátky je součástí kampaně podporující třídění odpadu. Během ostravského Festivalu v ulicích mohou lidé odevzdat drobný elektroodpad. Budou tak ve hře o atraktivní vstupenky na Coloursy. Na akci kraj spolupracuje se společnostmi Asekol a Elektrowin.

Vysloužilý elektroodpad mohou návštěvníci ostravského Festivalu v ulicích odevzdat 29. a 30. června na stánku s názvem Elektrohrátky. Každý večer se bude v 19 hodin losovat o dvě čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava. Na stánku Elektrohrátky nebudou přijímány velké spotřebiče. Odevzdané vysloužilé elektro by mělo mít rozměry maximálně 40 x 50 x 30 cm.

 

Možnost odpočinku, ale také spoustu zábavy a poučení nabídne zóna města Ostravy, která je letos tematicky zaměřena na 100. výročí vzniku samostatného československého státu v rámci Festivalu v ulicích, který se v centru Ostravy uskuteční v pátek 29. a v sobotu 30. června. Příjemné posezení pod slunečníky s výhledem na hlavní festivalovou scénu si tu můžete zpestřit třeba řešením kvízových otázek z oblasti historie a současnosti ostravského sportu, kultury či dopravy. Ve stáncích se sportovní tematikou si prohlédnete staré fotografie, vyzkoušíte si, jak vám jde házení či jak daleko skočíte z místa, a získáte i vyčerpávající soubor informací o letošní nejvýznamnější ostravské sportovní akci – Kontinentálním poháru v atletice, který je svým významem řazen hned za olympijské hry a mistrovství světa.

Na své si v městské zóně přijdou milovníci dopravy. Vedle zóny bude stát zaparkovaný autobus, ve kterém si mohou návštěvníci prohlédnout fotografickou výstavu u příležitosti 120. výročí městské hromadné dopravy v Ostravě.

Součástí zóny je také prezentace městského projektu „fajnOVY prostor“, který se zabývá utvářením pěkného, přátelského a přitom funkčního veřejného prostoru, o čemž si můžete popovídat i s přítomnými architekty.

Praktické a podrobné informace nabízí stanoviště Ostravského informačního servisu. Na památku si pak můžete pořídit snímek ve foto koutku s historickým pozadím, rekvizitami a maketami prvorepublikových osobností, který vás spolehlivě přenese do dob, kdy se rodila republika. Z návštěvy zóny města Ostravy si odnesete za účast v programu i symbolické drobné dárky.

 

12h vytrvalostní závod Babett se chystá Na polygonu v Kopřivnici – v sobotu 30. 6. 2018. Babety se budou na okruhu prohánět od 6.00 – 23.00.

 

V návaznosti na úspěšný projekt tanečních večerů v Piaristických zahradách v pátek 29. června od 17.00 hod. započne první lekce výuky latinskoamerických tanců. Během první lekce se naučíte salsu, chachu a rumbu to vše v doprovodu živé kapely, občerstvení a profesionálních tanečníků. Vstup zdarma.

 

Již tento pátek 29. června 14.00 hod. je pro všechny děti připravena akce se zábavným programem. Děti se mohou těšit na mobilní překážku Mercedes-Benz (minirampa), workshopy, soutěže, půjčení sportovních pomůcek, atrakce. V 16.00 hod. vystoupí zpěvačka Tereza Kerndlová.

 

V pátek 29. června od 18.00 hod. v Kulturním domě Příbor bude zahájená výstava Kristýna Večeřové. Výstava na téma Tak to vidím já, představí graficky kombinovanou techniku monotypů, suchých jehel a koláží inspirovaná tématy všedního dne, prostředím a lidmi, se kterými se autorka často setkává. Výstavu zahájí dramaturg České televize pan Jaromír Šlosar, hudebně doprovodí svou vlastní tvorbou Vladan Večeřa a Michal Rucký.

 

V pátek 29. června od 20.00 hod. v amfiteátru Pod věží Štramberk vystoupí Divadelní spolek Kotouč. Ti si pro své diváky připravili rozvernou hru italského dramatika Carla Goldoniho známou jako Náměstíčko. Dozvíte se, co všechno je možné zažít na jednom benátském náměstíčku v průběhu proslulého karnevalu.

 

V sobotu 30. června od 14.00 hod. v Kulturním domě Štramberk je připraven křest nové knihy Dobrodružství jménem orient spojený s autorskou prezentací. Tři mimořádní muži, tři zajímavé propojené osudy. Napínavá historie Blízkého východu přelomu 19. a 20. století i vzpomínka na klukovská čtenářská dobrodružství. Stále oblíbené Mayovy romány a cenné Musilovy cestopisy i světová kvalita jejich ilustrátorů, od J. Ulricha přes Zd. Buriana a G. Kruma do současnosti.

 

Vodní nádrž Větřkovice v soboru 30. června od 15.00 hod. pořádá akci, kde všichni společně oslaví zahájení prázdnin. Akce se koná za příznivého počasí u „vodácké“ chaty. Soutěže pro děti. Špekáčky a cokoliv na oheň s sebou, pivo a nealko možné zakoupit na místě. V případě opravdu nepříznivého počasí se akce ruší.

 

Slavnostní koncert MDO k 70. výročí povýšení Kopřivnice na město se uskuteční v sobotu 30. června od 17.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Zazní skladby věnované Kopřivnici, Tatře, od kopřivnického rodáka Zdeňka Petra a od místních autorů. K vidění bude reprodukce části kroniky kopřivnické dechové hudby z let 1940-1950. Vstupné dobrovolné.

 

V sobotu 30. června od 17.00 hod. v amfiteátru Městského parku Příbor se uskuteční koncert Koncert filmových a muzikálových melodií v proveení Základní umělecké školy Příbor spolu s Dechovým orchestrem mladých Příbor. Koncertem provede Vladislava Strnadová. Jako hosté vstoupí Jana Kurečková a Martin Frinta.

 

Závěrečný koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka proběhne v sobotu 30. června od 18.00 hod. v Hukvaldské oboře. Letošní festival věnovaný stému výročí československé státnosti otevřel koncert z české tvorby a nejinak tomu bude i v jeho závěru. Krásné árie českých oper zaznějí v podání dnes již světového pěvce Adama Plachetky, který si jako hosta pozval do Janáčkova rodiště mladou sopranistku Evu Hornyákovou. Navíc budeme mít možnost opět se setkat s dirigentským uměním Roberta Jindry.

 

Radegastova Kavárna pořádá v sobotu 30. června od 19.00 hod. letní posezení na zahrádce s živou hudbou. Večerem bude provázet skupina SoundMates.

 

Koncert na počest hukvaldského rodáka v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka se uskuteční v neděli 1. července od 15.00 hod ve škole Leoše Janáčka. Nový formát festivalu umožňuje do programu zařadit také komorní slavnost v Janáčkově hukvaldské rodné škole. Janáčkovo Mládí bude společně se skladbou českého autora současnosti symbolicky festival každoročně uzavírat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice