9. 7. 2021

V sobotu 10. 07. 2021 se ve Štramberku na Trúbě chystá hudební odpoledne, hraje Country kapela PŘÍKOP.

 

V neděli 11.07.2021 pokračují v sadu LETNÍ KONCERTY V PARKU. Od 18 hodin hraje kapela OSTOPĚT.

 

V neděli se i v Národním sadu ve Štramberku chystá PROMENÁDNÍ KONCERT – představí se TAMBURAŠSKÝ ORCHESTR BRAČ STUDÉNKA.

 

Téměř po roce se blíží první plochodrážní závody na kopřivnickém ovále. První dva byly odloženy a proto tentokrát půjde dokonce o plochodrážní víkend, ten se chystá na 10. a 11. července. v sobotu 10.7 od 10 hodin se rozběhne závod mezinárodního Mistrovství České republiky v kategorii Flattrack. V sobotu odpoledne pak čeká na diváky od 15 hodin Přebor ČR. O den později, tedy v neděli 11.7 od 14 hodin se postaví plochodrážní jezdci na start 1. ligy družstev.

 

Kopřivnická Tatra Trucks se vrací na Slovensko, bude tam vyrábět podvozky, kabiny i nadstavby nákladních vozidel. Tradiční česká automobilka Tatra Trucks spojená s holdingem Czechoslovak Group (CSG) zřizuje svou dceřinou společnost Tatra Defence Slovakia v Trenčíne, v pronajatých prostorách patřících Ministerstvu obrany Slovenské republiky, kde předtím sídlil státní vojensko-opravárenský závod. Společnost Tatra Defence Slovakia tam plánuje v horizontu pěti let proinvestovat 3 miliony eur a nastartovat výrobu nákladních vozidel Tatra určených pro ozbrojené složky. Jde o další krok v rámci spolupráce s českým holdingem Czechoslovak Group, která se se slovenským podnikem podělí o cenné know-how. Z počátku vznikne minimálně 50 kvalifikovaných pracovních míst s potenciálem dalšího růstu. Investice vytvoří také další synergické příležitosti i pro lokální výrobce specializovaných nástaveb na nákladní vozidla. To přinese mimo jiné zvýšení zaměstnanosti v řádu stovek pracovních míst v regionu Pováží. Tatra Defence Slovakia plánuje kromě výroby vybudovat i širokou partnerskou síť slovenských firem vyrábějících specializované nástavby na vyráběná vozidla nebo navázat spolupráci s Fakultou speciální techniky Trenčínské univerzity Alexandra Dubčeka v oblasti duálního vzdělávání studentů. Příchod značky Tatra na Slovensko vítá i Sdružení bezpečnostního a obranného průmyslu Slovenské republiky.

 

Kopřivnice nabízí další lokalitu k bytové výstavbě. Kopřivničtí radní schválili zveřejnění záměru prodat pozemky v lokalitě Kopřivnice Západ. Jedná se o druhou rozvojovou lokalitu, kterou město v současné době nabízí k prodeji za účelem výstavby rodinných a bytových domů, první jsou Dolní Roličky. V obou případech by měl být investorem soukromý developer, nikoliv individuální stavebníci, neboť kromě samotného bydlení zde bude potřeba vybudovat také technickou a dopravní infrastrukturu plus prvky občanské vybavenosti. Například v lokalitě Dolních Roliček, kterou město nabízí k prodeji už zhruba rok, bude nutné postavit sjezd ze silnice I/58, jehož náklady se odhadují na 20 milionů korun. I přesto město v tuto chvíli eviduje dvě nabídky a již v září by mohlo zastupitelstvo dospět ke konečnému rozhodnutí o prodeji. V předmětné lokalitě mezi Kopřivnicí a Lubinou by pak mělo vzniknout 43 domů rodinných a minimálně dva domy bytové. V lokalitě Kopřivnice Západ, mezi ulicí Západní a silnicí na Závišice, se naopak počítá s převahou bytových domů: Mělo by zde být vybudováno 56 bytových jednotek s minimální dispozicí 2+KK, ne menších než 50 metrů čtverečních. Investor bude muset realizovat také průjezdnou komunikaci a z občanské vybavenosti se počítá například s dětským hřištěm či nabíjecí stanicí pro elektromobily. Rada města na své minulé schůzi schválila zveřejnění záměru prodeje, který již obsahuje určité prvky veřejné soutěže a definuje představy města o budoucí podobě lokality. Pokud vše půjde podle plánu, mohli bychom nového majitele a investora znát ještě letos. Na radnici vznikla pracovní skupina pro rozvoj bydlení, která řeší několik významných projektů. Kromě nabídky zmíněných pozemků jde o projekt přestavby části bývalé školy Náměstí na byty či o spolupráci se soukromým investorem, který chce na byty přebudovat také chátrající objekt Kasáren. Za zmínku stojí i nedávno schválený dotační program pro individuální stavebníky rodinných domů v Kopřivnici i místních částech, kteří mohou získat podporu 200 tisíc korun.

 

Po roce se v galerii Lašského muzea opět zabydleli výtvarníci spojení se jménem Zdeňka Buriana. Už potřetí se totiž o letních prázdninách muzeum vrací k jeho odkazu. A to sérií výstav těch, kteří se Burianem nechávají tu více tu méně inspirovat. Po Barboře Kyškové, Vladu Rimbalovi a Miloslavu Muškátovi tak letos přichází na řadu Petr Modlitba a Jiří Svoboda. Oba dva patří ke zkušeným výtvarníkům. Petr Modlitba je zcela univerzální, věnuje se paleorekonstrukcím, dobrodružné ilustraci, vybírá si motivy ze současné přírody a mnoho dalšího. Jiří Svoboda je pak věrný především rekonstrukcím prvohorního života, nevyhýbá se však ani jiným obdobím geologického vývoje Země. Cizí mu není ani historická tematika. Výstava, kterou jsme nazvali „Stopy minulosti a dobrodružství“ je pak ochutnávkou rozmanitých poloh tvorby obou autorů. Otevřená je pro Vás od 3. července až do konce prázdnin.

 

Podpořte náš projekt v supermarketu TESCO Kopřivnice v době od 14.6.2021 do 11.7.2021 nakupte a hlasujte:-). Přírodní hřiště s herními prvky na zahradě Domu dětí a mládeže v Kopřivnici. Tímto projektem podpoříte vybudování dřevěného hřiště pro děti z kroužku DDM, ZŠ. Hřiště se svými prvky bude sloužit nejenom ke sportu, ale i k vzdělávacím aktivitám ve spolupráci se základními školami.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice