7. 7. 2021

Sportovní aktivity Někdo ven 8. 7. 2021 od 16.00 – 20.00 v Sadu Dr. Edvarda Beneše. Turnaj v dodgeballu o ceny se bude hrát na 2 hřištích.

 

Pavel Kořínek se opět pokouší přepsat historii, s dalšími Čechy míří tam, kam lidská noha nevstoupila. Nový pokus o výstup na dosud neslezenou sedmitisícovku Muchu Chhish po roční pauze znovu začal. Tým vedený Petrem Kořínkem odlétl v neděli 27.6. do Pákistánu potřetí. Nejvyšší dosud nezdolaný vrchol na světě leží 7475 nad mořem v Karákóramu a naší výpravu dosud na svůj vrchol nepustil. Sestavu doplňuje Jiří Janák, Leoš Husták, Lukáš Dubský a Pavel Bom. Stanovili si extrémně těžký úkol.

Muchu Chhish 2021 Czech Expedition 6. 7., 14:43:Pokracujeme v aklimatizaci na Mramorovou horu. Vcera jsme dosli do 5.4tis. Zalozili jsme c2 a zitra snad udelame 6tis.At namnozime radne krvinky pred Muchu. Zaclo chumelit, tak predpoved moc nesedi.

Pro fanoušky jsou všechny aktuální informace na www.facebook.com/muchuchhish2021/

 

Od září bude spuštěn zkušební provoz nové autobusové linky, která bude sloužit jako návazný spoj k vlakům v Hranicích na Moravě. „Evidujeme problémy s návazností vlakových spojů ve Studénce. Dochází tam k situacím, že když do Studénky přijede rychlík, osobní vlak do Kopřivnice na jeho pasažéry nečeká. Nebo naopak rychlík odjede pár minut před příjezdem cestujících z Kopřivnice. Je to způsobeno nesouladem mezi jízdními řády různých železničních dopravců. Mnoho rychlíků navíc ve Studénce vůbec nestaví a lidé se musejí komplikovaně přepravovat až do Hranic na Moravě. Z toho důvodu jsme se rozhodli podpořit zavedení nové autobusové linky Kopřivnice – Příbor – Nový Jičín – Hranice na Moravě, která chybějící návazné spoje nahradí,“ řekl starosta Miroslav Kopečný. Smlouvu s Moravskoslezským krajem o zlepšení dopravní obslužnosti schválili kopřivničtí radní na své minulé schůzi. Nebude se však jednat o pravidelnou linku, nýbrž o revoluční SMART řešení. „Půjde o poptávkový systém, kdy si cestující budou objednávat jízdy přes speciální aplikaci nebo telefonicky. Autobus tak bude stavět pouze na zastávkách, kde bude evidována objednávka, byť by to bylo pouze od jediného cestujícího,“ vysvětlil Richard Petr z odboru rozvoje města s tím, že v současné době se pracuje na jízdním řádu, s nímž budou cestující seznámeni v průběhu prázdnin. Nová služba bude fungovat od 1. září do 28. února příštího roku, cestování by měla ulehčit například vysokoškolským studentům. Šest měsíců zkušebního povozu vyjde na 4 miliony korun, přičemž většinu uhradí Moravskoslezský kraj. Patnácti procenty, tedy asi 600 tisíci korunami, se budou na provozu podílet také zapojená města Kopřivnice, Nový Jičín a Příbor, a to v poměru podle počtu obyvatel. Kopřivnice tak zaplatí zhruba 245 tisíc. Po zkušebním provozu dojde k vyhodnocení vytíženosti nové linky a k případnému prodloužení služby na další období.

 

Technotrasa propagující technické památky se v našem kraji rozvíjí a rozrůstá, aktuálně už je její součástí 31 subjektů. Aktuálně odstartoval nový motivační program Technotrasa Card, tzn. turisté mohou nově sbírat za návštěvy Technotrasy body. Ty pak vymění za ceny jako například piknikové deky nebo softshellové bundy. Čeká je také slosování o hodnotné ceny. Podrobné informace na webu Technotrasy

 

 

Benefiční koncert na podporu jižní Moravy připravilo také Město Štramberk a žesťový kvintet All Brass Band před kostelem sv. Jana Nepomuckého na náměstí ve Štramberku. Výtěžek bude zaslán na konto Diecézní charity Brno na pomoc obětem postiženým tornádem. Přispívat můžete i sami na účet nebo formou DMS. Záznam koncertu je dostupný na FB a WEBU města. Vybraná částka bude zaslána na podporu obětem postiženým tornádem na účet Diecézní charity Brno.

 

V Novém Jičíně lze spatřit vzácnou Laudonovu knihovnu. Více než tisíc svazků, které patřily slavnému generálovi, je součástí expozice v Návštěvnickém centru na Masarykově náměstí v domě, kde v roce 1790 polní maršál zemřel. Do Nového Jičína ji dlouhodobě zapůjčilo Národní muzeum. Většinu Laudonovy knihovny tvoří tisky s vojenskou, historická nebo i floristickou tématikou.

 

Výstava „Proč? Protože Karel Loprais“. Po roce příprav materiálů, fotografií,a dobových předmětů byla na frýdeckém zámku otevřena výstava Karla Lopraise. Ten tady zároveň pokřtil knihu Tuareg z Frenštátu, jejímž autorem je Jan Králík. Kmotrem knihy se stal mechanik Radek Stachura, který křtil symbolicky olejničkou a motorovým olejem. Výstavu „Proč? Protože Karel Loprais“můžete na frýdeckém zámku navštívit do 5. září 2021, a to každý den od 9 do 17 hodin.

 

Po více jak půlroční pauze přistálo na ostravském letišti opět letadlo z Londýna. Irský nízkonákladový dopravce Ryanair bude mezi Letištěm Leoše Janáčka a londýnským letištěm Stansted létat dvakrát týdně, vždy v sobotu a v úterý. Linka doplní nabídku dovolenkových letů do většiny tradičních letních destinací. v říjnu by se ale měla vrátit linka do Varšavy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice