9. 8. 2019

VERNISÁŽ: 100 let včelařského spolku v Kopřivnici. Výstava týkající se výročí založení včelařského spolku v Kopřivnici bude k vidění od 9. srpna do 8. září v Muzeu Fojtství. Samotná vernisáž proběhne v pátek 9. srpna v 17.00 hod.

 

Výstava šperků výtvarnice Marty Švajdové a fotografií Dalibora Kvity zaplní výstavní prostor Lašského muzea v Šustalově vile od 8. srpna do 15. září. Na výstavě, která je pojmenovaná dle společného „výrobního materiálu“ Argentum, se umělci představí jak samostatně, tak především prostřednictvím svých společných děl – Daliborových netradičních fotografií, doplněných Martinými šperkařskými zásahy.

 

Noc s hvězdáři na Trúbě, Štramberk. Setkání s astronomy z hvězdárny z Valašského Meziříčí se uskuteční v pátek 9. srpna od 21.00 hod. u Jaroňkovy útulny pod štramberskou Trúbou. Bude možnost pozorování perseid, hvězd, planet a měsíce. Vstupné 30 Kč. Akce se koná jen za příznivých meteorologických podmínek, sledujte proto stránky Městské knihovny Štramberk.

 

Malé pivní slavnosti na Hukvaldech. V sobotu 10. srpna proběhnou v hukvaldském pivovaru Malé pivní slavnosti za účasti Minipivovaru u Hodže Krmelín, Minipivovaru Paličák Palačov, Pivovaru Avar Hlučín, Heřmanického pivovaru, Starobělského pivovaru a Pivovaru Paskov. Můžete se těšit na pivo, kapely a spoustu jídla. Vstupné zdarma.

 

Festival Moment! Na Hukvaldech. V sobotu 10. srpna se od 10.00 hod. uskuteční na hukvaldském hradě festival nezávislé kultury pro všechny generace Moment! Na čtyřech scénách bude nachystáno mnoho kulturního dění, kromě hudby bude k dispozici také Moravská poetická jízdu básníků Nedělní chvilky poezie, scéna pouličního umění: kejklířská skupina Cascabel, fireshow, loutkové divadlo Féder Teáter, dětský koutek, malování na tělo, workshopy a tvůrčí dílny, bubnování, zdravé dobroty pro děti, bohatá nabídku občerstvení (také pro vegetariány/vegany).

 

Pozorování perseid z rozhledny Bílá hora. V sobotu 10. srpna bude rozhledna na Bílé hoře mimořádně otevřena do 24.00 hod. Po celou dobu bude pro návštěvníky rozhledny otevřeno i občerstvení, cena vstupného bude v obvyklé výši. Připomínáme, že pro cestu lesem na rozhlednu a pro výstup po schodech na vyhlídkovou plošinu je nutná baterka nebo čelovka. Výstup na rozhlednu bude na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů. Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Promenádní koncert ve Štramberku. Další z promenádních koncertů pro zpříjemnění nedělního odpoledne proběhne v neděli 11. srpna v 15.30 hod. v Národním sadu ve Štramberku. K poslechu zahraje cimbálová muzika Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice